Piektdiena, 22. Jūnijs | Laimdots, Laimiņš, Ludmila
AAA

Aktuāli

Valsts atbalsts uzņēmējdarbībai- finanšu institūcijā ALTUM- https://www.altum.lv/lv/

Starta programmas izmainas_02.2018

________________________________________________________________________________

Noķer lielo zivi gudri!

Neierasti semināra darba laikam, bet pavisam ierasti kārtīgam makšķerniekam, agrā svētdienas 3.jūnijā rītā jaunieši, kam interesē viss, kas saistīts ar zivīm, tika aicināti tikties pie Augstkalnes dzirnavu ezera. Ieplānota bija nevis parasta makšķerēšana, bet izzinoša lekcija par visu, kas saistīts ar makšķerēšanu, lai lielo zivi noķertu gudri.

Pateicoties SIA “LLKC” Zivsaimniecības nodaļas projektam “Informatīva vai izglītojoša aktivitāte bērniem un jauniešiem”, pasākuma ietvaros kā lektors tika aicināts piedalīties dabas pētnieks Māris Olte. Savukārt kā praktiskas makšķerēšanas eksperts zivju piebarošanas, makšķeres lietošanas un citos zivju ķeršanas smalkumos dalījās Kārlis Goldmanis.

Tiekoties ar ekspertiem, jauniešiem bija iespēja daudz uzzināt par zivīm, to uzvedību, ūdeņiem ezerā un zem tā, un ne tikai. Tika pētīta un izzināta arī daba ap Augstkalnes dzirnavu ezeru. Jauniešiem bija iespēja daudz uzzināt par kokiem, to veidiem, augšanas īpatnībām, kā arī mazāk sastopamiem augiem, kā piemēram Latvijā visindīgāko augu- velna rutku.

Oltes stāstījums vedināja jauniešus atcerēties, kādas zivis nu katrs ir ķēris, un kura no zivīm, sastopamajām Latvijas ūdeņos, katram patīk vislabāk, nu ne jau gluži garšas ziņā…

Savukārt praktiskajā makšķerēšanas mācību daļā pie Kārļa Goldmaņa jauniešiem bija iespēja pārbaudīt praksē gan savu, gan SIA “LLKC” makšķerkātu.

Jaunajiem entuziastiem tika dota iespēja sagatavoties makšķerēšanas sacensībām, kuras noritēja Augstkalnes pagasta sporta svētku ietvaros mirkli vēlāk, ko jaunieši labprāt arī izmantoja.

 

Monta Mantrova

Tērvetes novada lauku attīstības konsultante

_______________________________________________________________________________

LZF aicina uz mājražotāju semināru 11.jūnijā Ķekavā

Latvijas Zemnieku federācija aicina uz ikgadējo mājražotāju semināru 11.jūnijā Ķekavā. Darba kārtība pielikumā. Šoreiz uz semināru esam aicinājuši ne tikai zemkopības ministrijas un PVD pārstāvjus , bet arī farmācijas doktori Viju Eniņu, kura pastāstīs un atbildēs uz jautājumiem par ārstniecības augiem, to pareizām kombinācijām un iedarbību uz cilvēka veselību.

Seminars_DK_11.06.2018

______________________________________________________________________________

“Meža dienas 2018” Tērvetes novada stendā

Divas karstas dienas tika aizvadītas 25.-26.maijā AS “LVM” dabas parkā Tērvetē, jo šeit noritēja pasākums lieliem un maziem- “Meža dienas 2018”. Karstas gan laika apstākļu, gan apmeklētāju skaita ziņā. Tērvetes novada amatnieki darbojās stendā abas dienas, piedāvājot apmeklētājiem iemēģinot roku dažādos amatnieku darbos, kā arī pārbaudot zināšanas koku atpazīšanā.

Ja piektdienā novadu pārstāvēja un sevi prezentēja Bukaišu pagasts, tad sestdienā stendā strādāja ne vien mūsu pusē, bet pasaulē pazīstamais drošsirdīgais puisis no mūsu puses- Sprīdītis. Piektdiena bija Bukaišu puses amatnieču Antras Lāces un Irinas Pikturnas pārziņā.

Tā kā šī bija solnieku grupu apmeklējumu diena, jauniešiem bija iespēja iemēģināt roku pīšanā ar dažādiem dabas materiāliem. Jaunieši labprāt vēlējās uzpīt sev aprocīti no meldriem. Trauka un vainadziņa pīšana no meldriem ir krietni ietilpīgāks process, tāpēc Irina Pikturna to demonstrēja pinot pati, lai apmeklētājiem rastos priekšstats par šī darbiņa veikšanu. Savukārt Antra Lāce aicināja jauniešus iesaistīties liela dekora veidošanā no klūgām. Pirmām kārtām bija jāatpazīst arī koks, kurš tika izmantots dekora veidošanā- un to jaunieši ar maziem izņēmumiem arī izdarīja- un tā bija ieva ar savu specifiski rūgteno aromātu. Lielais dekors netika veidots velti- tas tagad rotā Bukaišu tautas nama telpas.

Sestdien stendā darbojās trīs puiši- amatnieki Kaspars Blūms, Igors Šafars un slavenais Sprīdītis (Rinalds Ivanovs).

Tā kā Kaspara aizraušanās ir lāzergravēšana kokā, apmeklētajiem tika dots uzdevums ar koka gravieri iededzināt savu vārda pirmo burtu, kas nemaz tik viegli nevedās. Bieži bērniem pabeigt darbiņu steidzās kāds no vecākiem.

Igors izstādīt bija atvedis savus koka izstrādājumus- bērnu koka gultiņu, koka izlietni un koka spoguļa rāmi un interesantu galdu. Šie izstrādājumi lika pakavēties un aplūkot skaistos darbus. Tik vienkārši zīmodziņu novada stendā neviens, arī Sprīdītis nespieda, tāpēc apmeklētājiem bija jāatpazīst dažādi koki. Kā nu kurš to darīja- kāds pēc krāsas, kāds pēc smaržas, kāds pēc koka blīvuma…Tāpat ikviens tika aicināts atzīmēt Latvijas kartē norādi, no kuras vietas Tērvetē ir ieradies.

Patiešām karstas un piepildītas dienas tika aizvadītas. Lai apmeklētu visus stendus, un pabūtu ilgāk tajā stendā, kurs patika vislabāk, ar divām dienām ir par maz. Domājams, ka daudzi apmeklētāji jau atzīmējuši nākamā gada plānotājā maija mēnesi ar norādi “Apmeklēt Meža dienas 2019. Tērvetē”, jo divās dienās iegūts tik daudz, tik pat daudz vēl netika paspēts. Dalībniekiem laiks gatavoties nākamajām Meža dienām, kamēr apmeklētājiem iespēja pasapņot, ka tās varētu ilgt vismaz veselu nedēļu.

______________________________________________________________________________

Zemnieku saeima Latvijai simtgadē dāvina grāmatu par lauksaimniecību

Piektdien, 9.martā Bulduru dārzkopības vidusskolā notika biedrības “Zemnieku saeima” un rakstnieces Ilzes Būmanes grāmatas “Spēka maize” atklāšanas svētki. Vairāku gadu garumā tapusī grāmata ir par to, kā 25 gadu laikā Latvijas lauksaimnieki ir izveidojuši pasaulē konkurētspējīgu lauksaimniecības nozari un savu sabiedrisko organizāciju, kas kopš pirmsākumiem strādā, aizstāvot savu biedru un visu Latvijas zemnieku intereses Latvijā un Eiropā.

Biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre: “Ideja, apkopot dinamisko biedrības “Zemnieku saeima” darbu, dažādos lauksaimniecības politikas līkločus un to ietekmi uz saimniekošanu Latvijas laukos virmoja gaisā jau pāris gadus. Savukārt rakstniece Ilze Būmane, kurai vienmēr tuvi ir bijuši Latvijas lauki, izteica vēlmi mums palīdzēt. Latvijas simtgade iezīmēja mērķi – saņemties un grāmatu nogādāt līdz lasītājiem.
Ar grāmatu vēlamies parādīt Latvijas sabiedrībai un nākamajām lauksaimnieku paaudzēm, kā, atgūstot Latvijas neatkarību, no nulles tika uzbūvēta lauksaimniecība, kura tur godā senču zināšanas un veiksmīgi tās savieno ar šodienas vismodernākajām tehnoloģijām. 25 gados esam izveidojuši pasaulē konkurēt spējīgu lauksaimniecības sektoru. Esot atvērtiem pasaulei, ātri apguvām un ieviesām citās valstīs iegūtās zināšanas, tā izvairoties no daudziem sāpīgiem kritieniem
Demokrātiska sabiedrība nerodas vienā dienā. “Zemnieku saeima” ir labs piemērs tam, ka no ikgadēja pasākuma 90tajos gados var izaugt stipra un patstāvīga sabiedriska organizācija, kas apvieno aktīvākos un, man gribas teikt, atbildīgākos Latvijas zemniekus, kas saprot, ka tikai paši esam atbildīgi par savu valsti, lauksaimniecību un savām ģimenēm. Cik daudz ieguldīsim, tik arī saņemsim.”

PRes_Zemnieku saeima Latvijai simtgadē dāvina grāmatu par lauksaimniecību

______________________________________________________________________________

 

Stājas spēkā jauns patentmaksas apmērs

2018. gada 31. janvārī stājas spēkā 2018. gada 16.janvāra Ministru kabineta noteikumi Nr. 28, kas nosaka to profesiju sarakstu, kas var izmantot patentmaksu, kā arī jaunu patentmaksas apmēru. Tas nozīmē, ka līdz 30.01.2018. ir spēkā līdzšinējais patentmaksas apmērs, bet no augstākminētā datuma patentmaksa  jāveic saskaņā ar jaunajām likmēm. Nodokļu reformas ietvaros ir veiktas vēl vairākas izmaiņas, kas skar tos saimnieciskās darbības veicējus, kuri kā nodokļu nomaksas režīmu izvēlējušies patentmaksu.

Vairāk informācijas pielikumā.

0131_2018_VID_izmainas_patentmaksatajiem-1_______________________________________________________________________________

Tērvetes novada domes speciālistu un uzņēmēju  sanāksme

Aicinām uz  sanāksmi par 7.2. pasākuma „Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” projektu – pašvaldība grants ceļu atjaunošanu š.g. 14.septembrī plkst.14.00 Tērvetes kultūras namā.

Pieteikties:

Monta Mantrova, mob.tel. 26352751, e-pasts: monta.mantrova@llkc.lv

________________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

SMU Light Up Eiropas finālā izpelnās Beļģijas karaļa uzmanību

Briselē, Beļģijā, ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju ir beidzies starptautiskā biznesa izglītības organizāciju tīkla Junior Achievement Europe skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Eiropas fināls, kurā par labāko uzņēmumu tika atzīts Festera no Igaunijas. Latviju šajā konkursā 37 valstu konkurencē godam pārstāvēja SMU Light Up no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=549:smu-light-up-eiropas-finala-izpelnas-belgijas-karala-uzmanibu&acm=3420_115 )

Atvieglo atbalsta saņemšanas nosacījumus daudzdzīvokļu ēku renovācijai

Lai paplašinātu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenotāju un finansētāju loku, kā arī atvieglotu atbalsta saņemšanas nosacījumus, Ministru kabinets šā gada 18.jūlija sēdē apstiprināja Ekonomikas ministrijas sagatavotos grozījumus atbalsta programmā “Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu dzīvojamās ēkās”.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=548:atvieglo-atbalsta-sanemsanas-nosacijumus-daudzdzivoklu-eku-renovacijai&acm=3420_115 )

Daunis Auers, “Certus” – Latvijas tūrisma nozares paradoksi

Pēdējo desmit gadu laikā starptautiskā tūrisma attīstība Latvijā ir piedzīvojusi strauju kāpumu: gandrīz divas reizes pieaudzis tūristu skaits un vairāk nekā divas reizes – viņu kopējie izdevumi. Tomēr notiekošo joprojām nevar dēvēt par īstu veiksmes stāstu. Dziļāka analīze liecina, ka Latvijas tūrisma industrija neizmanto savu potenciālu pilnā mērā un dažās pozīcijās pat jūtami atpaliek no konkurentiem pārējās Baltijas valstīs.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=547:daunis-auers-certus-latvijas-turisma-nozares-paradoksi&acm=3420_115)

Latvijā iespējams izmantot pūļa finansējuma platformu “Fundwise”

Latvijā darbu uzsāksi pūļa finansējuma platforma Fundwise (http://zuc.zemgale.lv/index.php?subid=3420&option=com_acymailing&ctrl=url&urlid=667&mailid=115 ). Tā ir Baltijā pirmā un lielākā platforma, kas
piedāvā investēt dažādos projektos, saņemot pretī uzņēmuma daļas jeb kļūstot par uzņēmuma līdzīpašnieku. Tādējādi jebkuram Latvijas iedzīvotājam būs iespēja atbalstīt Latvijā tapušus projektus. Platformas partneris Latvijā ir uzņēmums ‘Science and Business Professionals Latvia’ (S/B PRO).
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=546:latvija-iespejams-fundwise&acm=3420_115 )

Latvijas ES fondu projekts izvirzīts konkursa RegioStars Awards finālā

Latvijas ES fondu projekts “Nepalikt vieniem klusumā” ir iekļuvis konkursa “RegioStars Awards” finālā. Konkursa žūrija augstu novērtējusi projekta radītās pārmaiņas un inovatīvo pieeju, sniedzot atbalstu sievietēm-dzirdes invalīdēm dzemdībās un pēcdzemdību periodā, sniedzot sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Latvijas projekts ir izvirzīts konkursa finālā kategorijā “Sieviešu iespējas un aktīvā līdzdalība”.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=543:latvijas-es-fondu-projekts-izvirzits-konkursa-regiostars-awards-finala&acm=3420_115 )

Latvijas eksports ir atguvis formu

Latvijas ražotāji turpina veiksmīgi izmantot pasaules ekonomiskās situācijas uzlabošanos. Ārējā pieprasījuma atjaunošanās galvenajās tirdzniecības partnervalstīs, konkurētspējas uzlabošanās un eksporta cenu pieaugums ļāvis eksportam šogad atgriezties kā noteicošajam Latvijas ekonomikas izaugsmes virzītājspēkam.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=542:latvijas-eksports-ir-atguvis-formu&acm=3420_115 )

MK apstiprina grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā

Šā gada 11. jūlijā, turpinot darbu pie valsts nodokļu pamatnostādnēm 2018.-2021. gadam, Ministru kabinets (MK) apstiprināja grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā. Jau šonedēļ likumprojektu plānots skatīt Saeimā.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=541:mk-apstiprina-grozijumus-mikrouznemumu-nodokla-likuma&acm=3420_115)

Atpūtas kompleksā «Miķelis» atklāta viesnīca

Ar vērienīgu izklaides un muzikālo šovu oficiāli durvis vērusi atpūtas kompleksa «Miķelis» jaunuzceltā viesnīca.Ieguldot apmēram vienu miljonu eiro, to būvēja SIA «Uzvara-lauks». Uzņēmuma vadītājs Arnis Vējš pauda gandarījumu, ka izdevies īstenot vairāk nekā desmit gadus lolotu ieceri: «To paveicām, neņemot kredītu, bet izmantojot pašu finansējumu. Šis komplekss ir mūsu ieguldījums vides sakārtošanā un
vēsturisko liecību saglabāšanā. Tas ir sava veida hobijs, kuru pamazām cenšamies pārvērst biznesā.»
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=540:atputas-kompleksa-mikelis-atklata-viesnica&acm=3420_115 )

Zemes fonds divu gadu laikā iegādājies īpašumus par 7,8 miljoniem eiro; šogad pieaugusi darījumu aktivitāte

Šā gada pirmajos 6 mēnešos Attīstības finanšu institūcijas ALTUM pārvaldītais Zemes fonds iegādājies 68 jaunus īpašumus 1096 hektāru platībā, to iegādē ieguldot aptuveni 3 miljonus eiro. Salīdzinot ar līdzīgu periodu pērn, darījumu skaits ir pieaudzis par 70%, savukārt iegādāto platību apjoms – par 26%.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=538:zemes-fonds-divu-gadu-laika-iegadajies-ipasumus-par-7-8-miljoniem-eiro-sogad-pieaugusi-darijumu-aktivitate&acm=3420_114)

Vispārīgā datu aizsardzības regula – tiesiskā nihilisma gals datu aizsardzības jomā

2018. gada 25. maijā sāks piemērot Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulu. Lai arī daudzas no regulā iekļautajām normām Latvijā ir spēkā jau šobrīd, to ievērošana tiks kontrolēta daudz stingrāk un iespējamās sankcijas par pārkāpumiem sasniegs draudīgus apmērus. “Tas nozīmē, ka biznesa vide un filozofija neatgriezeniski mainīsies no situācijas līdz regulai, kad datu aizsardzība bija ķeksīša pēc, uz situāciju pēc regulas, kad datu aizsardzība tiks veikta datu aizsardzības pēc. Tā turpmāk būs jebkuras uzņēmējdarbības pamatā,” secina Latvijas Sertificēto personas datu aizsardzības speciālistu asociācijas valdes līdzpriekšsēdētājs ARNIS PUKSTS.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=537:vispariga-datu-aizsardzibas-regula-tiesiska-nihilisma-gals-datu-aizsardzibas-joma&acm=3420_114)

Tērvetes Tauriņu mājā apmeklētājus priecē krāšņi lidoņi no visas pasaules

Rit Tērvetes Tauriņu mājas otrā sezona, un, atšķirībā no iepriekšējā gada, ekspozīcijas zāle papildināta ar dažādiem jaunumiem un uzlabojumiem. Te vienlaikus var apskatīt un iepazīt 10 līdz 20 dažādas eksotiskās tropu tauriņu sugas no dažādiem kontinentiem – vienmēr kopskaitā no 150 līdz 250 tauriņiem. Tērvetes Tauriņu mājā 2016. gada sezonā viesojās vairāk nekā 10 tūkstoši apmeklētāju, jaunākais Tauriņu mājas apmeklētājs bijis vien divas nedēļas jauns, bet vecākais – nosvinējis jau apaļus 90 gadus. Rekordists – apmeklētājs bijusi meitene (7 gadi), kas sezonas laikā Tauriņu mājā viesojusies deviņas reizes.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=525:tervetes-taurinu-maja-apmkletajus-priece-krasni-lidoni-no-visas-pasaules&acm=3420_111 )

Ēnu ekonomikas mazināšanai MKK akceptē grozījumus tirdzniecības kārtībai tirgos un ielu tirdzniecībā

Lai mazinātu ēnu ekonomiku lauksaimniecības un pārtikas preču tirdzniecībā, Ministru kabineta komitejas sēdē šodien, 19. jūnijā, tika atbalstīti Ekonomikas ministrijas rosinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par tirdzniecības organizēšanu tirgos un ielu tirdzniecībā.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=524:enu-ekonomikas-mazinasanai-mkk-akcepte-grozijumus-tirdzniecibas-kartibai-tirgos-un-ielu-tirdznieciba&acm=3420_111)

Kad Jāņos pietiks Tērvetes alus? Būvē jaunu pagrabu un palielina jaudas

AS “Tērvete AL” par nozīmīgu ieguldījumu uzņēmuma modernizācijā, uzsākot kvasa un dzeramā ūdens ražošanu, saņēmusi Latvijas alus  Gada izaugsmes balvu.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=523:kad-janos-pietiks-tervetes-alus-buve-jaunu-pagrabu-un-palielina-jaudas&acm=3420_111 )

Pilnā sparā tiek vērtēti un apstiprināti ES fondu projekti

Finanšu ministrija (FM) izskatīšanai Ministru kabinetā (MK) ir sagatavojusi ikmēneša informatīvo ziņojumu par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondi) investīciju ieviešanas statusu.
Kā ziņots iepriekš, šobrīd notiek intensīva projektu sagatavošana, vērtēšana un to ieviešanas uzsākšana, galvenokārt,
energoefektivitātes, profesionālās izglītības, infrastruktūras uzņēmējdarbībai, vides un teritoriālās attīstības, kā arī veselības aprūpes infrastruktūras attīstības jomās. Tostarp Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) ir iesniegts lielākā – dzelzceļa elektrifikācijas – projekta iesniegums.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=522:pilna-spara-tiek-verteti-un-apstiprinati-es-fondu-projekti&acm=3420_111 )

Nevajag paļauties, ka robots darba tirgū pastums malā kādu citu, nevis tevi pašu

Iedzīvotāji apzinās tehnoloģiju ietekmi uz darba tirgu, tomēr lielākā daļa dzīvo paļāvībā, ka iespējamās pārmaiņas skars citu darbavietas. Eksperti iesaka vairāk piedomāt, kā sevi sagatavot pārmaiņām darba tirgū, kurā roboti arvien pārliecinošāk sāk aizstāt cilvēku. Augstākā matemātika visiem nebūs vajadzīga, taču jaunas prasmes pasargās no nejaušībām, ar kurām, ņemot vērā dzīves ilguma pieaugumu, iespējams, nāksies saskarties cienījamā vecumā.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=521:nevajag-palauties-ka-robots-darba-tirgu-pastums-mala-kadu-citu-nevis-tevi-pasu&acm=3420_111)

Labai reputācijai uzņēmējdarbībā liels svars

Pašvaldību sadarbības tīkla “Vietējo vērtību un resursu izmantošana attīstībai” pārstāvju kārtējā sanāksme notika Dobelē. Minētajā tīklā apvienojušās 49 Latvijas pašvaldības ar mērķi stiprināt sadarbību un smelties labāko pieredzi katras konkrētās teritorijas attīstības nodrošināšanā.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=520:labai-reputacijai-uznemejdarbiba-liels-svars&acm=3420_111 )

Uzraugošajām valsts iestādēm jākļūst par sadarbības partneri uzņēmējiem

“Konsultē vispirms” principa ieviešana uzraugošo iestāžu darbā ir nopietns solis ceļā uz tādu valsts pārvaldi, kas būtu orientēta uz klientu. Šādu pārliecību pauž Ministru prezidents Māris Kučinskis, kurš kopā ar iniciatīvas autoriem, iestāžu vadītājiem un uzņēmējus pārstāvošām asociācijām šo ceturtdien, 15. jūnijā, Ministru kabinetā parakstīs sadarbības memorandu.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=519:uzraugosajam-valsts-iestadem-jaklust-par-sadarbibas-partneri-uznemejiem&acm=3420_111 )

Nodokļu reformas priekšlikumu izvērtējums

2017. gada maijā Latvijas Republikas Ministru kabinets akceptēja Latvijas Republikas Finanšu ministrijas (tālāk tekstā – Finanšu ministrija) sadarbībā ar sociālajiem partneriem izstrādātās “Valsts nodokļu politikas  pamatnostādnes 2018.–2021. gadam”. Nodokļu reformas diskusiju gaitā izteikti dažādi priekšlikumi, savu vērtējumu un priekšlikumus nodokļu pārmaiņām sniegušas arī Pasaules Banka un Latvijas Banka. Ņemot vērā šo priekšlikumu dažādo raksturu, to analīzei izmantoti Latvijas Bankas ekonomiskie modeļi, kas ļauj detalizēti izpētīt
paredzamo ietekmi uz dažādiem tautsaimniecības rādītājiem.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=518:nodoklu-reformas-priekslikumu-izvertejums&acm=3420_111 )

Biznesa eņģeļi: Naudas netrūkst, bet nav projektu, kur ieguldīt

Biedrības “Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls” (LatBAN) dibinātājs, valdes loceklis un uzņēmējs JURIS BIRZNIEKS atzīst, ka naudas ir vairāk, nekā vajag, bet trūkst projektu, kuros ieguldīt, – izvēle ir maza. Latvija, viņaprāt, patlaban ir lieliska vieta, kur sākt biznesu, – pieejami visdažādākie atbalsta veidi, taču, lai strauji izaugtu, ir jāstartē pasaules mērogā.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=517:biznesa-engeli-naudas-netrukst-bet-nav-projektu-kur-ieguldit&acm=3420_111 )

Pārskatīs sodus par patērētāju tiesību aizsardzības, tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas noteikumu pārkāpumiem

Ņemot vērā, ka 2021.gadā zaudēs spēku Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss (turpmāk – LAPK), Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (turpmāk – PTAL), kuros pārskatīti un precizēti esošie administratīvie sodi par patērētāju tiesību aizsardzības, tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas noteikumu pārkāpumiem.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=516:parskatis-sodus-par-pateretaju-tiesibu-aizsardzibas-tirdzniecibas-un-pakalpojumu-sniegsanas-noteikumu-parkapumiem&acm=3420_111)

Gada pirmajos četros mēnešos apstrādes rūpniecībā saražots par 6,7% vairāk nekā pirms gada

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem apstrādes rūpniecības izlaides apjomi šogad aprīlī pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem bija par 1,6% mazāki nekā pirms gada, bet pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem tie pieauga par 6,2%, kas saistīts ar to, ka šogad aprīlī bija par vienu darba dienu mazāk nekā 2016. gada aprīlī. Savukārt, salīdzinot ar martu, apstrādes rūpniecības izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem samazinājās par 0,9 procentiem. Kopumā gada četros mēnešos ražošanas apjomi par 6,7% pārsniedza pagājušā gada rādītāju (pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem).
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=512:gada-pirmajos-cetros-menesos-apstrades-rupnieciba-sarazots-par-6-7-vairak-neka-pirms-gada&acm=3420_109)

Varēs saņemt atbalstu

Šogad zemniekus un lauksaimniecībā nodarbinātos gaida gan jauni noteikumi un izaicinājumi, gan atbalsts darbības modernizēšanai. Aiva Zvirbule, Lauku attīstības atbalsta departamenta Lauku attīstības fondu atbalsta nodaļas vadītāja vietniece, informē par Lauku attīstības programmas aktualitātēm 2017. gadam.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=509:vares-sanemt-atbalstu&acm=3420_109 )

Konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā” šogad pieteiktas 27 ēkas

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2017” ietvaros saņemti 27 pieteikumi, no tiem 22 pretendē uz uzvaru nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2017”. Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā, veidot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu un arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=510:konkursa-energoefektivaka-eka-latvija-sogad-pieteiktas-27-ekas&acm=3420_109 )

Pašvaldības agrāk varēs uzsākt kultūras un dabas mantojuma objektu sakārtošanu

Lai pašvaldības, kas īsteno projektus nozīmīga Latvijas kultūras un dabas mantojuma saglabāšanai, aizsardzībai un attīstībai, agrāk varētu uzsākt plānoto objektu būvniecību, veikti grozījumi attiecīgajos Ministru kabineta (MK) noteikumos.* Apstiprinātās izmaiņas paredz noteikt agrāku projektu izdevumu attiecināmības periodu – 2016. gada 20. decembri, kad MK tika apstiprināts projektu iesniedzēju saraksts.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=508:pasvaldibas-agrak-vares-uzsakt-kulturas-un-dabas-mantojuma-objektu-sakartosanu&acm=3420_109)

Aprīlī palielinās gan pārtikas, gan nepārtikas preču mazumtirdzniecība

Šā gada aprīlī mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā bija par 2,8% augstāks nekā iepriekšējā gada attiecīgajā mēnesī. Šis pieaugums ir spēcīgāks nekā divos iepriekšējos mēnešos reģistrētais, un to veicinājis apgrozījuma kāpums nepārtikas preču tirdzniecībā. Turklāt pirmo reizi šogad pieaugumu uzrādīja arī pārtikas preču mazumtirdzniecība.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=506:aprili-palielinas-gan-partikas-gan-nepartikas-precu-mazumtirdznieciba&acm=3420_109 )

MK atkārtoti atliek lēmuma pieņemšanu par risinājumiem konkurences kropļojumu novēršanai

Ministru kabineta sēdē šā gada 9. maijā atkārtoti tika atlikta Ekonomikas ministrijas (EM) piedāvāto grozījumu Konkurences likumā izskatīšana, kas sekmētu godīgas konkurences nodrošināšanu publisko personu un to dibināto kapitālsabiedrību darbībā.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=486:mk-atkartoti-atliek-lemuma-pienemsanu-par-risinajumiem-konkurences-kroplojumu-noversanai&acm=3420_105)

Eiropas dienas ietvaros apskatei atvērti ES fondu projekti visā Latvijā

Otrdien, 9. maijā, Eiropas dienas ietvaros vairāk kā 1000 dalībnieki, pārsvarā skolēni no dažādiem Latvijas novadiem apmeklē vairāk kā 20 Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansētus projektus visā Latvijā. Apmeklētājus uzņem starptautiskā lidosta „Rīga”, atkritumu apsaimniekošanas poligoni “Getliņi” un “Daibe”, koncertzāle „Lielais dzintars”, “Madara Cosmetics”, dzīvnieku pansija “Ulubele”, “Immerman Woodworks” un daudzi citi projekti.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=485:eiropas-dienas-ietvaros-apskatei-atverti-es-fondu-projekti-visa-latvija&acm=3420_105

Uzņēmumu reģistrā vienkāršo dokumentu apriti

No pirmā maija stājas spēkā virkne grozījumu likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”, kas Saeimā pieņemti šī gada 23.martā. Viena no būtiskākajām izmaiņām nosaka, ka elektronisko pieteikumu iesniegšana Uzņēmumu reģistrā (UR) būs iespējama, tikai izmantojot portālā www.latvija.lv pieejamo e-pakalpojumu.

Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=481:uznemumu-registra-vienkarso-dokumentu-apriti&acm=3420_105 )

Pērn Latvijā par 26% ir sarucis no jauna reģistrēto mājražotāju skaits

Pagājušajā gadā salīdzinājumā ar 2015.gadu Latvijā par 26% sarucis no jauna reģistrēto mājražotāju skaits, kas ir likumsakarīgi, ņemot vērā mājražotāju lielo kopējo skaitu, zināja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC).

Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=480:pern-latvija-par-26-ir-sarucis-no-jauna-registreto-majrazotaju-skaits&acm=3420_105 )

Valdība apstiprina jaunu valsts budžeta prioritāro pasākumu finansēšanas procesu

Trešdien, 3.maijā, Ministru kabineta (MK) sēdē tika izskatīts MK noteikumu projekts, kas paredz jaunu kārtību ministriju prioritāro pasākumu finansēšanas procesā sākot jau ar 2018.gada valsts budžeta likumprojekta sagatavošanu. Noteikumu projekta mērķis ir ieviest jaunu prioritāro pasākumu iesniegšanas un izvērtēšanas procesu, lai tas būtu vienkāršāks, efektīvāks, akcentētu prioritāro pasākumu ietekmi uz ekonomisko
izaugsmi un tautsaimniecību, kā arī pēc iespējas nodrošinātu ministriju iekšējo resursu pārorientēšanu valsts attīstībai.

Lasīt
vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=479:valdiba-apstiprina-jaunu-valsts-budzeta-prioritaro-pasakumu-finansesanas-procesu&acm=3420_105)

2017. gada sākumā iekšzemes kopprodukta izaugsme paātrinās

2017. gada sākumā iekšzemes kopprodukts (IKP) atsācis augt kādu laiku neredzētos tempos. To nosaka salīdzinoši labi rezultāti tirdzniecības un apstrādes rūpniecības nozarēs, ko papildina izcili rezultāti enerģētikā un beidzot atsākusies izaugsme arī būvniecības nozarē.

Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=478:2017-gada-sakuma-iekszemes-kopprodukta-izaugsme-paatrinas&acm=3420_105 )

Kontaktinformācija:
Jelgavā, Katoļu ielā 2b,otrajā stāvā
63028454, 63028457
http://zuc.zemgale.lv/

______________________________________________________________________________

Par kompensācijām uz kurām saistībā ar nemedījamo un migrējošo dzīvnieku sugu nodarītajiem postījumiem, kā arī saimnieciskās darbības ierobežojumiem var pretendēt zemju īpašnieki un tiesiskie valdītāji

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) ir apkopojusi informāciju par kompensācijām, uz kurām saistībā ar nemedījamo un migrējošo dzīvnieku sugu nodarītajiem postījumiem, kā arī saimnieciskās darbības ierobežojumiem var pretendēt zemju īpašnieki un tiesiskie valdītāji.

Kompensacijas

____________________________________________________________________________

LDC jaunumi

Mājas dzīvnieka reģistrācijas apmaksas veidi

Sākot ar 2017.gada 13.februāri norēķinu izvēle tiks papildināta ar iespēju mājas (istabas) dzīvniekus reģistrēt ar pēcapmaksu.

Ja reģistrēsiet mājdzīvnieku ar pēcapmaksu, tad pēc reģistrācijas, pēc pogas [Saglabāt] nospiešanas,
neaizmirstiet izdrukāt rēķinu, spiežot uz pogu [Drukāt rēķinu] un to izsniegt īpašniekam.

Poga [Drukāt rēķinu] redzama lapas augšpusē uz zaļās joslas (skatīt pielikumā).
Reģistrācija par mājdzīvnieku būs pabeigta un apstiprināta tikai pēc reģistrācijas maksas saņemšanas LDC kontā, kas var aizņemt 3-5 darba dienas no apmaksas brīža.

_____________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

LLU arvien ciešāk sadarbojas ar uzņēmējiem

Studentu pilnvērtīga apmācība nav iespējama bez sadarbības ar uzņēmējiem un nākotnē tai jākļūst ciešākai. Lai godinātu tos, kuri jau tagad sadarbojas gan pētnieciskajā darbā, gan pārnesot inovācijas uz ražošanu, gan arī atbalstot studentus, Latvijas lauksaimniecības universitātē pirmoreiz pasniegta gada balva “Uzņēmējs nākotnei”. Turpmāk tā ik gadu tiks pasniegta trīs nominācijās – gada ieguldījums biozinātnēs, inženierzinātnēs un sociālajās zinātnēs.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=376:llu-arvien-ciesak-sadarbojas-ar-uznemejiem&acm=3420_94 )

Internetbanku lietošanā sākas jauno risinājumu ēra

Lai turpinātu nodrošināt klientiem ērtu attālināto pakalpojumu saņemšanu, bankas no 1. aprīļa, kad mainīsies autorizācijas nosacījumi internetbankās, piedāvās plašu risinājumu klāstu klientiem ar dažādām vajadzībām un prasmēm. Tomēr kopumā banku pārstāvji ir pārliecināti – nākotne pieder mobilajiem risinājumiem, kuru izmantošana īpaši strauji pieaugusi 2016. gadā.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=375:internetbanku-lietosana-sakas-jauno-risinajumu-era&acm=3420_94

FM: Latvijas ekonomika šogad pieaugs par 3,2%

Uzsākot Latvijas Stabilitātes programmas 2017.-2020. gadam* sagatavošanu, Finanšu ministrija (FM) ir izstrādājusi makroekonomisko rādītāju prognozes laika posmam līdz 2020. gadam. Atbilstoši atjaunotajām prognozēm, Latvijas ekonomikas izaugsme 2017. gadā paātrināsies līdz 3,2%, bet 2018. gadā sasniegs 3,4%.**

Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=371:fm-latvijas-ekonomika-sogad-pieaugs-par-3-2&acm=3420_94 )

ES fondu revidenti: esošais plānošanas periods uzsākts veiksmīgāk nekā iepriekšējais

Š.g. 15. februārī, Finanšu ministrija (FM) kā Eiropas Savienības (ES) fondu revīzijas iestāde (RI), kas veic neatkarīgu ES fondu finansējuma un citu ārējo investīciju kontroli Latvijā, iesniedza Eiropas Komisijai (EK) pirmo pilno 2014. – 2020. gada plānošanas perioda Gada kontroles ziņojumu (GKZ) un Atzinumu. Kopējais secinājums – esošais plānošanas periods ir uzsākts sekmīgi.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=370:es-fondu-revidenti-esosais-planosanas-periods-uzsakts-veiksmigak-neka-ieprieksejais&acm=3420_94)

Aizdevuma saņemšanai komercbankā uzņēmumi varēs piesaistīt Altum garantiju līdz pat 3 miljoniem eiro

Ministru kabineta šā gada 14. februāra sēdē apstiprināti grozījumi atbalsta programmā par garantijām komersantu un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību konkurētspējas uzlabošanai, būtiski palielinot uzņēmumiem pieejamo Attīstības finanšu institūcijas Altum kredīta garantijas summu – tā palielināta līdz 3 milj. eiro līdzšinējo 1,5 milj. eiro vietā.

Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=369:aizdevuma-sanemsanai-komercbanka-uznemumi-vares-piesaistit-altum-garantiju-lidz-pat-3-miljoniem-eiro&acm=3420_94

Uzņēmējiem iespēja piedalīties Eiropas Investīciju bankas institūta organizētajā sociālās uzņēmējdarbības inovāciju konkursā

Eiropas Investīciju bankas (EIB) institūts katru gadu citā valstī organizē sociālās uzņēmējdarbības inovāciju konkursu, ar mērķi atbalstīt Eiropas uzņēmējus, kuri vēlas radīt sabiedrībā atpazīstamas un nozīmīgas vērtības.

Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=366:uznemejiem-iespeja-piedalities-eiropas-investiciju-bankas-instituta-organizetaja-socialas-uznemejdarbibas-inovaciju-konkursa&acm=3420_93)

Jaunuzņēmumi var sākt pieteikties valsts atbalsta saņemšanai

“Līdz ar valdības šodien pieņemto lēmumu esam spēruši pēdējo soli, lai sāktu sniegt valsts atbalstu jaunuzņēmumiem jeb start-up uzņēmumiem – aicinām jaunuzņēmumus un to investorus reģistrēties un iesniegt pieteikumus dalībai atbalsta programmās Latvijas Investīciju un
attīstības aģentūrā,” uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=364:jaunuznemumi-var-sakt-pieteikties-valsts-atbalsta-sanemsanai&acm=3420_93 )

Preču eksports decembrī palielinājies par 7,6%

Latvijas preču eksporta vērtība pērnā gada decembrī salīdzinājumā ar novembri samazinājās par 8,8%, tomēr tā bija par 7,6% lielāka nekā 2015. gada decembrī. Ja eksporta kritumu mēneša griezumā var skaidrot ar sezonālo faktoru ietekmi un iepriekšējos mēnešos sasniegto eksporta līmeni, tad samērā straujais pieaugums gada griezumā skaidrojams ar apstrādes rūpniecības apgrozījuma pieaugumu eksportā, it īpaši
kokrūpniecībā, kas vienlaikus bija arī galvenais eksporta pieauguma virzītājspēks.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=363:precu-eksports-decembri-palielinajies-par-7-6&acm=3420_93 )

Bezmaksas semināri par Jauno Publisko iepirkumu likumu

Zemgales Uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Iepirkumu Uzraudzības biroju un Krustpils novada pašvaldību, aicina Jūs uz semināriem par Jauno Publisko iepirkumu likumu, kurš stājas spēkā 2017. gada 1. martā. Semināra mērķis iepazīstināt ar Jaunā Publisko iepirkumu likuma regulējumu un sniegt informāciju par jaunā Publisko iepirkumu likuma un saistīto Ministru kabineta noteikumu būtiskākajām atšķirībām no iepriekšējā tiesiskā regulējuma. Semināru vadīs Iepirkumu Uzraudzības biroja pārstāvis.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=359:bezmaksas-seminari-par-jauno-publisko-iepirkumu-likumu&acm=3420_92)

Jauniešiem ir iespēja pieteikt dalību vienā no labākajiem uzņēmējdarbības konkursiem Eiropā

6.februārī tiek uzsākta jauniešu komandu uzņemšana biznesa projektu konkursā ‘’Radām novadam’’. Konkurss ir turpinājums pilotprojektam, kurš noslēdzās 2016. gada vasarā un Eiropas Komisijas vērtējumā tika atzīts par labāko uzņēmējdarbības veicināšanas projektu Latvijā un vienu no labākajiem Eiropā.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=358:jauniesiem-ir-iespeja-pieteikt-dalibu-viena-no-labakajiem-uznemejdarbibas-konkursiem-eiropa&acm=3420_92)

Ašeradens: mazo uzņēmēju nodokļu modelim jābūt daļai no kopējās nodokļu reformas

Šodien ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, tiekoties ar valsts prezidentu Raimondu Vējoni, pārrunāja mazo uzņēmēju nodokļu modeļa tapšanas gaitu. Ekonomikas ministrs pauda viedokli, ka jaunajam nodokļu režīmam jāveicina Latvijas virzība uz modernu, inovatīvu ekonomiku.

Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=356:aseradens-mazo-uznemeju-nodoklu-modelim-jabut-dalai-no-kopejas-nodoklu-reformas&acm=3420_91)

Tiek izsludināts projektu konkurss finansējuma saņemšanai aktivitātē “Vides izglītības un vides apziņas veicināšana nākotnes viedokļu līderiem”

Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2017. gada 18. janvāra sēdes Nr.1 lēmumu, izsludina projektu konkursus finansējuma saņemšanai 2017. gadā aktivitātē “Vides izglītības un vides apziņas veicināšana nākotnes viedokļu līderiem”.

Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=355:tiek-izsludinats-projektu-konkurss-finansejuma-sanemsanai-aktivitate-vides-izglitibas-un-vides-apzinas-veicinasana-nakotnes-viedoklu-lideriem&acm=3420_91)

Tiek izsludināts projektu konkurss finansējuma saņemšanai aktivitātē “Nacionālas nozīmes vides izglītības infrastruktūras izveide godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”

Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2017. gada 18. janvāra sēdes Nr.1 lēmumu, izsludina projektu konkursu finansējuma saņemšanai 2017./2018. gadā aktivitātē “Nacionālas nozīmes vides izglītības infrastruktūras izveide godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=354:tiek-izsludinats-projektu-konkurss-finansejuma-sanemsanai-aktivitate-nacionalas-nozimes-vides-izglitibas-infrastrukturas-izveide-godinot-latvijas-valsts-pastavesanas-simtgadi&acm=3420_91)

MKK izskatīja Uzņēmējdarbības vides pilnveidošanas pasākumu plānā ietverto aktivitāšu īstenošanu

Ministru kabineta komitejas 23. janvāra sēdē izskatīts Ekonomikas ministrijas izstrādātā Uzņēmējdarbības vides pilnveidošanas pasākumu plāna projekts, nosakot, ka līdz izskatīšanai Ministru kabineta sēdē Ekonomika ministrijai vēl nepieciešams vienoties ar Tieslietu ministriju un Finanšu ministriju par kompromisa termiņu uzdevumam, kas paredz Uzņēmuma reģistra pāreju uz klientu apkalpošanu elektroniski un attiecīgi nodevas par elektroniski apkalpotu klientu samazināšanu līdz 100 eiro. Tāpat Ekonomikas ministrijai nepieciešams vienoties ar Tieslietu
ministriju par risinājumu nekustamo īpašumu reģistrācijai bez notāra starpniecības komersantiem, kas lieto drošu elektronisko parakstu.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=351:mkk-izskatija-uznemejdarbibas-vides-pilnveidosanas-pasakumu-plana-ietverto-aktivitasu-istenosanu&acm=3420_91)

LIAA organizētie nacionālie stendi 2017. gadā

Lai pārliecinoši demonstrētu dažādu nozaru potenciālu un iepazīstinātu ārvalstu kompānijas ar Latvijas produktu klāstu, LIAA, piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu, 2016.-2023. gadā organizē nacionālos stendus starptautiskajās nozaru izstādēs gan Eiropas Savienībā, gan ārpus tās un nodrošina tajos Latvijas uzņēmēju līdzdalību, piedāvājot uzņēmējiem noteikta izmēra bezmaksas laukumu nacionālajā stendā, kā arī sniedzot visplašāko atbalstu sagatavojoties izstādei, uzrunājot potenciālos partnerus, organizējot tikšanās un
strādājot stendā.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=349:liaa-organizetie-nacionalie-stendi-2017-gada&acm=3420_91 )

VIAA aicina pieteikties dalībai seminārā par programmas Apvārsnis 2020 aktualitātēm

2017. gada 31. janvārī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) turpina praktiskos seminārus par Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas pamatprogrammu Apvārsnis 2020.Semināra mērķis ir iepazīstināt interesentus ar Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas pamatprogrammas Apvārsnis 2020:
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=348:viaa-aicina-pieteikties-dalibai-seminara-par-programmas-apvarsnis-2020-aktualitatem&acm=3420_91)

Piesātinātais 2016.gads Tērvetes dabas parkā

Latvijas Valsts mežu (LVM) dabas parks Tērvetē ir plašākā pasaku pasaule Ziemeļeiropā, kurā ikviens var sastapt dzīvus pasaku tēlus, gada gaitā apmeklēt kādu no 30 organizētajiem pasākumiem, baudīt pastaigu gleznainajā priežu silā un apgūt meža zinības izglītības programmas “Izzini mežu” ietvaros. 2016. gadā LVM dabas parku Tērvetē apmeklēja 145 tūkstoši tūristu. Priecē fakts, ka jau ceturto gadu vienā no iecienītākajiem tūrisma objektiem Latvijā apmeklētāju skaits pārsniedza 100 tūkstošus.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=345:piesatinatais-2016-gads-tervetes-dabas-parka&acm=3420_90 )

Ābolu čipsi un pupu kraukšķi: modīga aizraušanās vai jauna tendence?

Šokolāde ar ogu pumpām: patīkama, saldskāba tumši sarkanu ķiršu vai dzērveņu garša, kraukšķīgi zemeņu gabaliņi, kas kūst uz mēles kopā ar šokolādi. Vai arī: restorānā atnes biešu zupiņu – sausu zaļu ķērpi, kas, izrādās ir kraukšķīgs brokolis, un tā apliešanai pienes saputotu biešu mērci. Kas tas ir? Jauna mode? Vai šādi dabisku pārtiku izmantos ilgi?
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=344:abolu-cipsi-un-pupu-kraukski-modiga-aizrausanas-vai-jauna-tendence&acm=3420_90 )

Publicēts Eurydice ziņojums par uzņēmējdarbības izglītību Eiropas skolās

Eurydice ziņojumu sēriju papildinājis latviešu valodā iztulkots pirmreizējs un apjomīgs ziņojums par uzņēmējdarbības izglītību Eiropas skolās (vispārizglītojošās ISCED 1-3 programmās un skolas vidē organizētā sākotnējā PIA). Ziņojumā akcentēta uzņēmējdarbības izglītības nozīme Eiropas skolu sistēmā, aprakstot, kādas stratēģijas izmanto tās īstenošanā un, kā šāda izglītība tiek finansēta.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=343:publicets-eurydice-zinojums-par-uznemejdarbibas-izglitibu-eiropas-skolas&acm=3420_89 )

VARAM aicina pieteikties interaktīvam semināram par Latvijas oglekļa mazietilpīgas attīstības stratēģiju

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina nozaru ministriju, pašvaldību un citu valsts iestāžu, kā arī profesionālo asociāciju, nevalstisko organizāciju, augstāko izglītības iestāžu pārstāvjus pieteikties dalībai interaktīvā seminārā par Latvijas oglekļa mazietilpīgas attīstības* stratēģiju 2050.gadam.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=342:varam-aicina-pieteikties-interaktivam-seminaram-par-latvijas-oglekla-mazietilpigas-attistibas-strategiju&acm=3420_89)

Sākas trešais projektu pieteikumu konkurss finansējuma saņemšanai pārrobežu sadarbības projektiem

Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam ietvaros sākas trešais projektu pieteikumu konkurss finansējuma saņemšanai pārrobežu sadarbības projektiem, kuri tiek ieviesti kopā ar partneriem no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas, tai skaitā Ālandu salām.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=341:sakas-tresais-projektu-pieteikumu-konkurss-finansejuma-sanemsanai-parrobezu-sadarbibas-projektiem&acm=3420_89)

Uzņēmējdarbība Zemgalē. Gailīšu pagasts

Bauskas novada Gailīšu pagasta uzņēmējdarbības vides dominante ir lauksaimniecība. Kaimiņvalsts Lietuvas pierobežas pagastā līdzās lieliem un stipriem, ar saimniekošanas tradīcijām bagātiem lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem un pārstrādātājiem, aug un nostiprinās mazāki, vairākas citas nozares pārstāvoši uzņēmumi un, kā atzīst pagasta pārvaldnieks Aleksandrs Gurkovskis, tieši komercdarbības dažādošanā meklējams teritorijas attīstības virzošais spēks.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=339:uznemejdarbiba-zemgale-gailisu-pagasts&acm=3420_88 )

Jāizmanto Latvijas priekšrocība – mazuma faktors – un jāražo daudz vairāk piena

Par savu piena un sūkalu pārstrādes rūpnīcu Baltic Dairy Board (BDB), kas nesen saņēmusi skaistu balvu, stāsta rūpnīcas īpašnieks Kaspars Kazāks.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=338:jaizmanto-latvijas-prieksrociba-mazuma-faktors-un-jarazo-daudz-vairak-piena&acm=3420_88)

Latvijā pieaugusi noturība pret sociālo spiedienu

Pusi aptaujāto Latvijas iedzīvotāju neatturētu ģimenes vai draugu iebildumi, realizējot ieceri par sava biznesa uzsākšanu, atklājies tiešās pārdošanas uzņēmums “Amway” globālajā uzņēmējdarbības pētījumā (AGER). Salīdzinājumā ar 2015.gadu, kad pētījums tika veikts iepriekšējo reizi, par 13% vairāk cilvēku savu biznesu sākt neatturētu ģimenes vai draugu iebildumi, apliecinot pieaugošo pārliecību savu mērķu sasniegšanā un noturību pret sociālo spiedienu.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=337:latvija-pieaugusi-noturiba-pret-socialo-spiedienu&acm=3420_87 )

Jaunajā EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu periodā Latvijai būs pieejams finansējums 102,1 miljona eiro apmērā

Otrdien, 20. decembrī, Ministru kabineta sēdē paredzēts izskatīt informatīvo ziņojumu par oficiālo divpusējo sarunu uzsākšanu Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu ieviešanai Latvijā periodā no 2014. līdz 2021. gadam. Šajā laikā Latvijai pieejamais bruto finansējums abu finanšu instrumentu ietvaros ir 102,1 miljons eiro, no kura aptuveni 20 miljoni eiro ir iezīmēti saskaņā ar apstiprināto ieviešanas regulējumu (donorvalstu administratīvās izmaksas, obligātā 5 % rezerve, divpusējās sadarbības veicināšanas fonds, tehniskā palīdzība, obligātais NVO fonds u.c.), savukārt 80,2 miljoni eiro ir novirzāmi investīciju programmu ieviešanai.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=336:jaunaja-eez-norvegijas-finansu-instrumentu-perioda-latvijai-bus-pieejams-finansejums-102-1-miljona-eiro-apmera&acm=3420_87)

Radošumā bāzēts veiksmes stāsts

Konditorejas studiju „Tarte”, neraugoties, ka, kopš tās atvēršanas 15. augustā, aizritējuši vien četri mēneši, tagad zina daudzi jelgavnieki un ne tikai viņi. Te omulīgajās telpās rīta vai vakara stundās, kā arī citā laikā pasērst un iedzert aromātisku kafiju, nobaudīt kādu karsto maizīti, neparastu desertu vai kūciņu jelgavnieki nāk paši un līdzi aicina atbraukušos ciemiņus. Tā ir lieliska vieta gan nesteidzīgām sarunām un nelielai atpūtai, gan pārsteigumu raisošas dāvaniņas iegādei radiem, draugiem, darba kolēģiem dažādu svētku vai jubilejas reizē.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=333:radosuma-bazets-veiksmes-stasts&acm=3420_87 )

Valsts prezidents Tērvetē atzīmē daudzpusīgu lauksaimniecības uzņēmumu attīstību

Latvijā ir jāattīsta daudzpusīgi lauksaimniecības uzņēmumi, kas spēj veiksmīgi darboties gan tradicionālajās zemkopības nozarēs, gan piedāvāt arvien jaunus produktus un pakalpojumus, otrdien reģionālās vizītes ietvaros Tērvetes novadā, tiekoties ar uzņēmējiem un vietējās pašvaldības deputātiem, atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=332:valsts-prezidents-tervete-atzime-daudzpusigu-lauksaimniecibas-uznemumu-attistibu&acm=3420_87)

Tūrisma nozarei Zemgalē – tendence attīstīties

Zemgales tūrisma speciālisti, pārsvarā informācijas centru un punktu vadītāji, no Aizkraukles, Auces, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils, Kokneses, Krustpils, Pļaviņu, Rundāles, Viesītes un vēl citām pašvaldībām, satikās Jelgavā, lai lietišķā apspriedē pārrunātu sava darba, tostarp sadarbības aktualitātes un vērtētu būtiskākos ieguvumus aizejošajā tūrisma sezonā.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=298:turisma-nozarei-zemgale-tendence-attistities&acm=3420_77 )

Izdots bezmaksas ceļvedis tūristiem par Latvijas sierotavām “Gardā siera ceļš”

“Lauku ceļotājs” apkopojis informāciju par 50 sierziņu vietām Latvijā – mājražotājiem, zemnieku saimniecībām, lielākiem un mazākiem piena pārstrādes uzņēmumiem, kooperatīviem un pienotavām Latvijā, kur var uzzināt par siera gatavošanas procesu, vēsturi, doties izzinošās ekskursijās, iegādāties un nogaršot dažādas Latvijā ražotas siera šķirnes. Šādi tapis ceļvedis ar pārbaudītām vietām, kur, iepriekš piesakoties, var doties baudīt visdažādākos sierus tepat Latvijā.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=288:izdots-bezmaksas-celvedis-turistiem-par-latvijas-sierotavam-garda-siera-cels&acm=3420_75)

________________________________________________________________________________

Atbrīvo no samaksas par suņa reģistrāciju LDC datubāzē

Lai veicinātu ar mikroshēmu apzīmēto suņu reģistrēšanu vienotajā datu bāzē, ko uztur Lauksaimniecības datu centrs (LDC), valdība otrdien, 4.oktobrī, grozīja noteikumus par LDC publisko cenrādi.
mk_atbrivo_no_samaksas_par_reg_ldc_04_10_2016

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
tālr.: 67027070; 67878705; 67027622; 67027498
Zemkopības ministrija
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1981
/zm@zm.gov.lv/ <zm@zm.gov.lv>//
/www.zm.gov.lv///
/https://twitter.com/Zemkopibas_min/

_____________________________________________________________________________

LDC jaunumi

Informācija par veidlapas “Pārskats par stāvokli ganāmpulkā” aizpildīšanu!

SVARĪGI – ja pēc paziņotā atskaites datuma ir izmaiņas bišu saimju (atskaites datumi katra gada 1. maijs un 1. novembris) vai Kažokzvēru, Trušu, Mājputnu vai Savvaļas dzīvnieku (atskaites datumi katra gada 1. janvāris un 1. jūlijs) skaitā kādā no esošajām novietnēm vai ir reģistrēta jauna novietne, kurā turat bites, savvaļas dzīvniekus, mājputnus, kažokzvērus vai trušus, tad, norādot jaunu atskaites datumu, ir obligāti jāaktualizē vēlreiz dzīvnieku skaits visās novietnēs.

Piemērs:

Novietnē Nr.1 uz 01.07. ir reģistrēti: 10 mājputni un 150 savvaļas dzīvnieki.

20.07. tiek reģistrēta jauna novietne Nr. 2, kurā atrodas 25 mājputni un 100 truši.

Tad ir jāpaziņo no jauna dzīvnieku skaits abās novietnēs ar atskaites datumu 20.07.:
Nr. 1 – 10 mājputni un 150 savvaļas dzīvnieki;
Nr. 2 – 25 mājputni un 100 truši.

Vairāk informācijas šeit: http://www.ldc.gov.lv/lv/skaidrojosa_informacija

________________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

 

Elza Bērziņa Rundālē izgatavo klades ar koka vākiem, tādējādi paplašinot koka izmantošanas iespējas

«Es līmēju finieri – plānas nažfiniera kārtiņas, no kurām viena ir tikai 0,6 mm plāna. Lieku tās vairākās kārtās, tāpēc materiāls ir izturīgāks un tik ļoti nelūst un nelokās,» stāsta Elza. Viņa izmanto gan vietējos izejmateriālus – ozolu un bērzu, gan eksotisko palisandru un riekstkoku. Kut kladēs izmantots otrreizēji pārstrādāts papīrs. Viņai šķiet, ka tas labi sasaucas ar dabiskajiem koka vākiem.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=266:elza-berzina-rundale-izgatavo-klades-ar-koka-vakiem-tadejadi-paplasinot-koka-izmantosanas-iespejas&acm=3420_71)

Tērvetē uzņēmīgi jaunieši izveido tropu tauriņu māju

Tauriņu mūžs ir īss, bet tauriņu mājas mūžs tāds nebūs – par to ir pārliecināti trīs uzņēmīgi jaunieši, kuri šovasar Tērvetē atklāja tropu tauriņu māju.
Jauni, radošām idejām bagāti un jau ar uzņēmēju pieredzi. Tā var teikt par trīs draugiem Reini, Arti un Andri, kuri šovasar nodibinājuši arī kopīgu uzņēmumu Zemgalei neraksturīgā uzņēmējdarbības nišā. Puiši izveidojuši tauriņu māju, kurā apstākļi pielāgoti maksimāli tuvu tauriņu dabiskajai videi.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=263:tervete-uznemigi-jauniesi-izveido-tropu-taurinu-maju&acm=3420_71 )

Sadarbības piedāvājumi ES programmā „Eiropa pilsoņiem”

ES programmas Eiropa pilsoņiem informācijas punkts Latvijā informē, ka iesūtīti jauni sadarbības piedāvājumi partneriem, kuri vēlas piedalīties starptautisku projektu īstenošanā programmas ietvaros.
Aktuālākie sadarbības piedāvājumi, (grupēti pēc pārstāvētajām valstīm), atrodami “Sadarbības partneru” sadaļas apakšsadaļā “Aktuālākie sadarbības piedāvājumi” ŠEIT ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?subid=3420&option=com_acymailing&ctrl=url&urlid=300&mailid=71 ).
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=262:sadarbibas-piedavajumi-es-programma-eiropa-pilsoniem&acm=3420_71 )

JCI Latvija aicina uz tikšanos Jelgavā

Aicinām jaunus, aktīvus un mērķtiecīgus cilvēkus uz JCI (Junior Chamber International) Latvia atvērto vakaru Jelgavā. Šī tikšanās paredzēta visiem, kuri vēlas pilnveidot sevi, veikt pozitīvas pārmaiņas apkārtējā sabiedrībā vai vienkārši iepazīties ar līdzīgi domājošajiem. Ierašanās un reģistrācija no plkst.18.30.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=260:jci-latvija-aicina-uz-tiksanos-jelgava&acm=3420_71 )

Kampaņā mudinās jauniešus bez maksas apgūt kādu no 100 profesijām

Lai informētu jauniešus par mācību iespējām programmā Jauniešu garantija, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sāk informatīvo kampaņu “Tavas dzīves plāns mācībām ar Jauniešu garantiju”. Kampaņa līdz pat augusta beigām mudinās 17–29 gadus vecus jauniešus pievienoties Jauniešu garantijai, piesakoties bezmaksas mācībām profesionālās izglītības iestādēs, kurās salīdzinoši īsā laikā var iegūt kvalifikāciju kādā no 100 profesijām.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=259:kampana-mudinas-jauniesus-bez-maksas-apgut-kadu-no-100-profesijam&acm=3420_71 )

Kam rūp reputācija?

Uzņēmēji uzskata, ka reputācija veido aptuveni pusi uzņēmuma vērtības, liecina komunikācijas un biznesa konsultāciju uzņēmuma SIA “Ēriks Matulis un partneri” veiktā uzņēmēju aptauja. Pēc uzņēmēju domām reputāciju visvairāk ietekmē uzticamība, produkts vai pakalpojums, kā arī personāls. Vienlaikus uzņēmēji ir pārliecināti, ka iespējā iegūt valsts un pašvaldību pasūtījumus reputācijai nav tik lielas nozīmes kā sakariem.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=258:kam-rup-reputacija&acm=3420_71 )

Vasaras saulē un vējā Zemgalē top zāļu tēju krājumi

Valda uzskats, ka zāļu tējas ir īpaši veselīgas, ja tās ievāktas līdz Jāņiem un saulgriežu laikā. Farmācijas speciālisti ir
pārliecināti, ka sevišķi vērts ir vākt tējas, kas augušas Latvijas klimatiskajos apstākļos, turklāt iesaka tās lietot ne tikai katru tīrā veidā, bet kombinējot, meklējot interesantas garšu nianses un, protams, noskaidrojot, vai augu īpašības ir saderīgas.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=237:vasaras-saule-un-veja-zemgale-top-zalu-teju-krajumi&acm=3420_64 )

Jaunieši Latvijā uzņēmējdarbību uztver pozitīvāk nekā citi

Latvijā vispozitīvāk noskaņotie pret uzņēmējdarbību ir jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem, atklāts Amway jaunākajā globālajā uzņēmējdarbības pētījumā (AGER)*. Turklāt lielākā daļa nākotnē sevi vēlētos redzēt kā uzņēmējus un uzskata, ka viņiem piemīt uzņēmējiem nepieciešamās īpašības.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=238:jauniesi-latvija-uznemejdarbibu-uztver-pozitivak-neka-citi&acm=3420_64 )

Kontaktinformācija:
Jelgavā, Katoļu ielā 2b,otrajā stāvā
63028454, 63028457
http://zuc.zemgale.lv/

______________________________________________________________________________

Tērvetes novada domes speciālistu un uzņēmēju  sanāksme

Aicinām uz  sanāksmi par 7.2. pasākuma „Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” projektu – pašvaldība grants ceļu atjaunošanu š.g. 30.jūnijā plkst.14.00 Tērvetes kultūras namā.

Pieteikties:

Monta Mantrova, mob.tel. 26352751, e-pasts: monta.mantrova@llkc.lv

_______________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

Mieži, iesals un gards alus nāk no Zemgales

Līgo svētkus gaidot, zemgalieši aizvien vairāk veras lielveikalu un mazāku pārdotavu plauktos, kur alus šķirņu plašā piedāvājuma klāstā, ne bez lepnuma lūko izvēlēties kādu no savā reģionā lolotajiem brūvējumiem. Tas tāpēc, ka Zemgalē ražotais alus vienmēr ir izcēlies ar augstu un noturīgu kvalitāti, jo pārsvarā ir brūvēts no pašu audzētiem miežiem, pašu gatavotā iesala, izmantojot sevišķi dzidru dziļurbumu ūdeni.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=232:miezi-iesals-un-gards-alus-nak-no-zemgales&acm=3420_63 )

Sāksies semināru cikls par ERAF projektu atlasi ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina interesentus uz semināriem Ventspilī, Valmierā, Jelgavā, Daugavpilī, Liepājā un Rīgā par projektu iesniegumu atlasi pasākumam “Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai”. Šim mērķim pieejami 23,3 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=233:saksies-seminaru-cikls-par-eraf-projektu-atlasi-razosanas-telpu-un-infrastrukturas-izveidei-vai-rekonstrukcijai&acm=3420_63)

Aktualizētas mājas lapas sadaļas SEMINĀRI un KONKURSI

Zemgales Uzņēmējdarbības centrs aktualizējis mājas lapas sadaļas SEMINĀRI un KONKURSI.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=234:aktualizetas-majas-lapas-sadalas-seminari-un-konkursi&acm=3420_63 )

Iecavas uzņēmums Balticovo iekļauts Londonas biržas gadagrāmatā starp ātrāk augošajiem uzņēmumiem Eiropā

Londonas fondu biržas Briselē prezentētajā izdevumā 1000 uzņēmumi, kuri iedvesmo Eiropu, ierindota arī AS Balticovo un SIA Forevers, aģentūru LETA informēja Balticovo pārstāvji.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=231:iecavas-uznemums-balticovo-ieklauts-londonas-birzas-gadagramata-starp-atrak-augosajiem-uznemumiem-eiropa&acm=3420_63)

Tūristu apskates saimniecībā „Vaidelotes”

Bauskas novada Codes pagasta saimniecībā „Vaidelotes” saimnieko diplomēti lauksaimnieki Daira un Arnolds Jātnieki, piecu brašu dēlu vecāki. Saimniecība pamatā specializējusies graudkopībā, taču audzē arī dārzeņus, garšaugus un ārstniecības augus, sniedz pakalpojumus tūristiem, kuru vidū ir pazīstama kā iecienīta apskates saimniecība. Itin bieži, sevišķi pavasara un vasaras sezonas laikā, „Vaidelotēs” piestāj lielāki un mazāki tūristu autobusi ar ceļotāju grupām, kas par galamērķi izvēlējušās Zemgales dižāko piļu apmeklējumu, bet iespaidu dažādošanai vēlas iepazīties arī ar Latvijas lauku videi raksturīgu zemnieku saimniecību.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=230:turistu-apskates-saimnieciba-vaidelotes&acm=3420_63 )

Precizē atbalsta piešķiršanas kārtību jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai

Otrdien, 7. jūnijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka atbalsta piešķiršanas kārtību jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu un vienkāršotu atbalsta piešķiršanas kārtību.

Izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā nosaka, ka turpmāk papildu punkti tiek piešķirti atbalsta pretendentiem, kuru saimniecības pamatdarbības nozare ir augļkopība, lopkopība vai dārzeņkopība. Jaunie nosacījumi tiks piemēroti nākamajās projektu iesniegumu pieņemšanas kārtās. Izmaiņas arī paredz vienkāršotu atbalsta pieprasījuma veidlapu atbalsta saņemšanai.

Lasīt vairāk…
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=227:precize-atbalsta-pieskirsanas-kartibu-jaunajiem-lauksaimniekiem-uznemejdarbibas-uzsaksanai&acm=3420_62

Uzņēmējdarbības vide Latvijas novados: attīstības perspektīvas

Š.g. 7. jūnijā Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūts organizēja apaļā galda diskusiju „Uzņēmējdarbības vide Latvijas novados: attīstības perspektīvas”, kurā piedalījos kā Zemgales uzņēmējdarbības centra pārstāve. Diskusijā piedalījās Latvijas Zinātņu akadēmijas vadība un zinātnieki, reģionu pārstāvji, pašvaldību vadītāji un speciālisti, politiķi un uzņēmēji. Tika prezentēts pētījums „Uzņēmējdarbības vides analīze Saldus un Brocēnu novadā”, ko veikusi pētnieku grupa dr., prof. Jāņa Vanaga vadībā. Tomēr jāteic, izstrādātā pētījuma rezultāti varētu būt interesanti ne tikai pašiem Saldeniekiem un Brocēnešiem.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=226:uznemejdarbibas-vide-latvijas-novados-attistibas-perspektivas&acm=3420_62 )

Darba devēj! Izveido subsidēto darba vietu un saņem ESF līdzfinansējumu!

Darba devēji var piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus un saņemt Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansējumu, veidojot subsidētās darba vietas Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētajiem bezdarbniekiem, kuri bez darba ir ilgāk nekā gadu vai kuru vecums ir virs 55 gadiem. Pieteikties subsidēto darba vietu izveidei NVA filiālēs var komersanti, pašnodarbinātās personas, biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas, ārstniecības iestādes un izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana.
Lasīt vairāk…

(http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=225:darba-devej-izveido-subsideto-darba-vietu-un-sanem-esf-lidzfinansejumu&acm=3420_62 )

Kontaktinformācija:
Jelgavā, Katoļu ielā 2b,otrajā stāvā
63028454, 63028457
http://zuc.zemgale.lv/

__________________________________________________________________________

Biodrošības pasākumi cūku novietnēs vasarā

Ņemot vērā to, ka 2015. gadā Latvijā mājas cūkām tika konstatēta saslimšana ar Āfrikas cūku mēri, kā arī, to, ka šīs slimības izplatībā liela loma ir cilvēkam, Zemkopības ministrija atgādina un iesaka ievērot
pastiprinātus biodrošības pasākumus, gan dodoties kopt dzīvniekus, gan dodoties mežā ogot, sēņot vai medīt.

Nekādā gadījumā nedrīkst izbarot mājas cūku sugas dzīvniekiem mežacūku izcelsmes atkritumproduktus.

Biodrosiba_novietnes_vasara_13_06_2016

_________________________________________________________________________

LAD: Lauksaimniekiem pozitīvs ieguvums: sarucis platību maksājumiem pieteikto platību pārklāšanās gadījumu skaits

Tā kā lauksaimnieki platību maksājumiem šogad pieteicās elektroniski LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS), tad jau ir redzams nozīmīgs pozitīvs ieguvums – būtiski ir sarucis platību maksājumiem pieteikto
platību pārklāšanās gadījumu skaits. Ja pagājušajā gadā pārklājumi bija aptuveni 18 000 klientu, tad šogad tikai 4500 klientu.

Pārklājumi rodas, ja vienas un tās pašas teritorijas EPS lauku bloku kartē ir iezīmējuši vairāki LAD klienti. Tā kā lauksaimnieki pieteicās atbalstam elektroniski, tad LAD ļoti savlaicīgi jau jūnija sākumā varēja
konstatēt pārklājumus un aicināt klientus novērst tos, tādējādi lauksaimnieki nesaņem soda sankcijas – samazinātus maksājumus. Bez sankcijām kļūdas pieteikumos tagad lauksaimniekiem ir iespēja novērst līdz 25.jūnijam.

Šāda iespēja novērst kļūdas bez sankcijām ir iespējama tikai tāpēc, ka pieteikumi saņemti elektroniski, jo papīra formātā aptuveni 63 000 pieteikumos LAD nespētu konstatēt pārklājumus līdz platību maksājumu pieteikšanās sezonas beigām.

LAD klientiem ir izsūtījis e-pastus, lai informētu par pārklājumiem, un aicina klientus izlasīt e-pastā atrodamo informāciju un pārliecināties, vai lauku robežas EPS lauku bloku kartē ir norādītas korekti.

__________________________________________________________________________

Informācija par studijām akvakultūrā

Atsaucoties uz daudzkārtējiem akvakultūras ražotāju priekšlikumiem, Daugavpils Universitāte izstrādājusi un 2016. gadā uzsāk abiturientu uzņemšanu bakalaura studiju programmā „Akvakultūru bioloģija” valsts apmaksātās studijās, kas ir pirmā Latvijā izveidotā augstākās izglītības akvakultūras studiju programma.

http://www.laukutikls.lv/nozares/zivsaimnieciba/raksti/izveidota-latvija-pirma-akvakulturas-studiju-programma

__________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

Veiksmes stāstu meklējumos Madonas novadā

Rapša, ceriņu un pļavu ziedēšanas, kā arī rabarberu novākšanas laikā Zemgales Uzņēmējdarbības centrs (ZUC) reģiona aptuveni diviem desmitiem pašvaldību speciālistiem, kuru rūpju lokā iz uzņēmējdarbības, tostarp tūrisma, veicināšana teritorijā, organizēja veiksmes stāstu meklējumu braucienu uz Vidzemi, vēl precīzāk Madonas novadu.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=215:veiksmes-stastu-meklejumos-madonas-novada&acm=3420_60 )

Daļā uzņēmumu izzūd astoņu stundu darba dienu princips

Jau piekto gadu Latvijā notiks Strādā jebkur! pasākums, kas popularizē elastīgu darba stilu. Šo piektdien visi interesenti tiek aicināti strādāt ārpus biroja un tikties parkā aiz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja.
“Strādā jebkur!” dienā Latvijas uzņēmumi, valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas tiek aicinātas izmēģināt elastīgu darbu un apliecināt savu atbalstu šādai darba formai:
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=214:dala-uznemumu-izzud-astonu-stundu-darba-dienu-princips&acm=3420_60)

Kontaktinformācija:
Jelgavā, Katoļu ielā 2b,otrajā stāvā
63028454, 63028457
http://zuc.zemgale.lv/

__________________________________________________________________________

Par izmaiņām privatizācijas sertifikātu kontu apkalpošanas un zemes izpirkuma līgumu slēgšanas pakalpojumu sniegšanā

Informējam, ka no 2016.gada 1.maija ALTUM tiek mainīta privatizācijas sertifikātu kontu apkalpošanas un zemes izpirkuma līgumu slēgšanas vieta.

Pakalpojumus, kas saistīti ar privatizācijas sertifikātu kontu apkalpošanu un zemes izpirkuma līgumu slēgšanu, no š.g. 1.maija ALTUM sniegs Rīgā, Elizabetes ielā 41/43 (2.stāvā). ALTUM reģionālie centri turpmāk šos pakalpojumus nesniegs.

Nepieciešamības gadījumā iedzīvotājus lūdzam sazināties ar ALTUM Privatizācijas nodrošināšanas un atbalsta departamenta speciālistiem pa tālruņiem:

  • par privatizācijas sertifikātu kontu apkalpošanu – pa tālr. 67774388
  • par zemes izpirkuma līgumu slēgšanu – pa tālr. 67774170

__________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

Palielināts apgrozāmo līdzekļu un investīciju aizdevumu apmērs maziem un vidējiem komersantiem

Šā gada 3. maija Ministru kabineta sēdē tika atbalstīti Ekonomikas ministrijas rosinātie grozījumi valsts atbalsta programmā, kuras ietvaros sīkie (mikro), mazie un vidējie komersanti, kā arī lauksaimnieciskās produkcijas ražotāji un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības var saņemt atbalstu apgrozāmo līdzekļu aizdevuma un investīciju aizdevuma veidā.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=197:palielinats-apgrozamo-lidzeklu-un-investiciju-aizdevumu-apmers-maziem-un-videjiem-komersantiem&acm=3420_57)

Jauno uzņēmēju atbalstam biznesa inkubatoros būs pieejami 32,8 miljoni eiro

Ministru kabineta šā gada 3. maija sēdē atbalstīta Ekonomikas ministrijas izstrādātā atbalsta programma jauno uzņēmēju darbībai reģionālajos biznesa inkubatoros un radošo industriju inkubatorā.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=198:jauno-uznemeju-atbalstam-biznesa-inkubatoros-bus-pieejami-32-8-miljoni-eiro&acm=3420_57)

Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansētais projektu iesniegumu konkurss “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana – zema enerģijas patēriņa ēkas”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina iesniegt projekta iesniegumus Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana – zema enerģijas patēriņa ēkas” ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina iesniegt projekta iesniegumus Emisijas kvotu izsolīšanas finanšu instrumenta finansēto projektu atklātā konkursa “Siltumnīcefektu gāzu emisiju samazināšana – zema enerģijas patēriņa ēkas” (turpmāk – konkurss) ietvaros.
Lasīt vairāk…
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=166:emisijas-kvotu-izsolisanas-instrumenta-finansetais-projektu-iesniegumu-konkurss-siltumnicefekta-gazu-emisiju-samazinasana-zema-energijas-paterina-ekas&acm=3420_52

Blankenfeldes muižā paplašina piedāvājumu tūristiem

Kopš pabeigta vairāku Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstītu projektu ieviešana, Jelgavas novada Vilces pagasta Blankenfeldes muižā būtiski palielinājies tūristiem piedāvāto pakalpojumu klāsts. To veicinājusi muižas kompleksa vārtu mājas fasādes restaurācija un remonts, kā arī parka labiekārtošana.
Lasīt vairāk…  http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=163:blankenfeldes-muiza-paplasina-piedavajumu-turistiem&acm=3420_52

Atbalstīs inovāciju ieviešanu zivsaimniecībā un akvakultūrā

Lai veicinātu zināšanu pārnesi zivsaimniecībā un inovāciju ieviešanu ražošanā, valdība otrdien, 29.martā, apstiprināja grozījumus valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtībā pasākumā “Inovācija”.
Lasīt vairāk…
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=164:atbalstis-inovaciju-ieviesanu-zivsaimnieciba-un-akvakultura&acm=3420_52

Latvijai prognozējams visu pieejamo ES fondu investīciju ieguldījums

Otrdien, 22.martā, Ministru kabinetā (MK) tika apstiprināts Finanšu ministrijas (FM) regulārais informatīvais ziņojums par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un Kohēzijas fonda, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta, Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas un Šveices sadarbības programmas investīciju progresu līdz 2015. gada 31.decembrim. ES fondu 2007.-2013.gada plānošanas perioda slēguma posmā prognozējams, ka Latvija būs spējusi pilnībā izmantot visas plānošanas periodā pieejamās ES fondu atbalsta investīciju iespējas.Lasīt
vairāk…
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=159:latvijai-prognozejams-visu-pieejamo-es-fondu-investiciju-ieguldijums&acm=3420_52

 

Atbalstam daudzdzīvokļu ēku renovācijai būs pieejami 166 miljoni eiro

Ministru kabineta šā gada 15. marta sēdē apstiprināta jauna atbalsta programma energoefektivitātes paaugstināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās. Atbalstam daudzdzīvokļu ēku renovācijai laika periodā no 2016. līdz 2023. gadam būs pieejami 166 470 588 euro.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=154:atbalstam-daudzdzivoklu-eku-renovacijai-bus-pieejami-166-miljoni-eiro&acm=3420_50 )

Atbalstam jaunu eksporta tirgu apgūšanai pieejami 36,2 miljoni eiro

“Jau no šodienas mikrouzņēmumi, kā arī mazie un vidējie uzņēmumi var saņemt atbalstu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanai un ārējo tirgu apgūšanai. Līdz 2023. gada beigām programmas kopējā finansējuma 36,2 miljonu eiro ietvaros atbalstu varēsim sniegt aptuveni 1100 uzņēmumiem,” norāda Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītājs, valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=152:atbalstam-jaunu-eksporta-tirgu-apgusanai-pieejami-36-2-miljoni-eiro&acm=3420_50 )

Darbnīca praktiskām un skaistām lietām

Ceļotāji, kuri pārvietojas pa Zemgalē iecienīto maršrutu no Tērvetes uz Rundāli un Bausku, vai pretējā virzienā, Jelgavas novada Sesavas pagastā, šosejas malā būs ievērojuši baltu ēku ar oriģināli radinātu uzrakstu „Amatnieki”. Ne reti te piestāj gan ekskursantu lielāku grupu lielie autobusi, gan mazāki individuālu apmeklētāju braucamrīki.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=146:darbnica-praktiskam-un-skaistam-lietam&acm=3420_50 )

__________________________________________________________________________

VTUA: traktortehnika drīkst piedalīties ceļu satiksmē tikai ar derīgu atļauju

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk-VTUA) atgādina, ka ar jaunās lauksaimniecības sezonas sākumu traktortehnika un tās piekabes drīkst piedalīties ceļu satiksmē, ja sagatavota atbilstoši tehniskās apskates prasībām un izieta traktortehnikas un tās piekabju ikgadējā valsts tehniskā apskate (turpmāk – tehniskā apskate).

VTUA aicina traktortehnikas īpašniekus (vadītājus) pirms tehniskās apskates iepazīties ar tuvākā tehniskās uzraudzības reģiona nodaļas darbinieku klientu pieņemšanas laikiem un tehniskās apskates izbraukuma grafiku.

Vairāk skatīt pielikumā!

VTUA_TA2016

__________________________________________________________________________

Piesakoties platību maksājumiem elektroniski, lauksaimniekiem pozitīvi ieguvumi

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka turpmāk pieteikties platību  maksājumiem varēs tikai elektroniski, izmantojot LAD Elektroniskās  pieteikšanās sistēmu (EPS).

Piesakoties platību maksājumiem elektroniski, lauksaimniekiem ir vairāki būtiski pozitīvi ieguvumi. Palielināsies to lauksaimnieku skaits, kas platību maksājumus saņems jau oktobrī. Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā kļūdas ir iespējams novērst jau pieteikuma iesniegšanas brīdī, tas savukārt ļauj izvairīties no sankcijām. LAD ir digitalizējis visus iepriekšējā gada pieteikumus, tāpēc klientiem, kas lietos EPS pirmo reizi, arī ir iespēja kopēt iepriekšējā gada pieteikumus. Sistēma sniegs brīdinājumus arī gadījumos, ja klients aizmirsīs pieteikties kādam no atbalsta veidiem, kuru būs saņēmis iepriekšējos gados, kā arī neļaus pieteikt neatbilstošas platības.

Pieteikties platību maksājumiem, iesniedzot Vienoto iesniegumu, varēs no šā gada 11.aprīļa līdz 22.maijam. Lai sniegtu visu nepieciešamo atbalstu lauksaimniekiem, LAD šā gada martā organizēs informatīvus seminārus vismaz 26 atšķirīgos administratīvo teritoriju centros, aptverot visu Latvijas teritoriju, bet no 11.aprīļa sniegs klātienes konsultācijas vairākos pagastu centros un palīdzēs klientiem aizpildīt pieteikumus elektroniski. Tiem klientiem, kuriem nav pieejams dators ar interneta pieslēgumu, iespēja iesniegt pietikumus būs gan minēto konsultāciju laikā, gan arī apmeklējot LAD klientu apkalpošanas centrus. Atbalstu sniegs arī Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs.

/Plašāka informācija pielikumā! /

LAD_obligata_elektroniska_pieteiksanas_19022016

__________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

 

Spodrība pirmā Latvijā iegūst jaunās redakcijas ISO 14001:2015 sertifikātu

Balstoties uz starptautiskās auditorfirmas Bureau Veritas Latvia pārsertifikācijas audita rezultātiem, AS Spodrība februāra sākumā ir saņēmusi sertifikātus, kas apliecina uzņēmuma integrētās pārvaldības sistēmas atbilstību jaunās redakcijas starptautisko standartu ISO 9001:2015 un ISO 14001:2015 prasībām.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=111:spodriba-pirma-latvija-iegust-jaunas-redakcijas-iso-14001-2015-sertifikatu&Itemid=624&acm=3420_47)

Jaunas vadlīnijas Eiropas strukturālo un investīciju fondu kombinēšanai ar ESIF

Junkera vadītās Komisijas galvenā prioritāte ir atjaunot Eiropas izaugsmi un palielināt darba vietu skaitu, neradot jaunus parādus. Būtiska loma darba vietu un izaugsmes radīšanā ir gan “Investīciju plāna Eiropai” kodolam Eiropas Stratēģisko investīciju fondam (ESIF), gan Eiropas strukturālajiem un investīciju fondiem (ESI fondi).
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=108:jaunas-vadlinijas-eiropas-strukturalo-un-investiciju-fondu-kombinesanai-ar-esif&Itemid=435&acm=3420_47)

Iecavā izstrādāts produkts, kas varētu būt viens no pirmajiem Eiropas tirgū

Iecavas uzņēmums SIA Linum Color izstrādājis produktu, kas varētu būt viens no pirmajiem Eiropas tirgū. Tas ir bezkrāsains lineļļas pernicas pārklājums āra darbiem ar izteikti paaugstinātu saules UV staru aizsardzību, pastāstīja uzņēmumā.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=106:iecava-izstradats-produkts-kas-varetu-but-viens-no-pirmajiem-eiropas-tirgu&Itemid=435&acm=3420_47)

Viesītes novada Saukas pagastā – lielākais ābeļdārzs Latvijā

Valstī lielāko daļu augļu koku un ogulāju platību aizņem ābeļdārzi, bet kooperatīvā sabiedrība „Poceri” Viesītes novada Saukas pagastā apsaimnieko Latvijas lielāko augļu dārzu. Šeit 126 ha platībā iestādītas ābeles, vēl 25 ha aizņemti ar citām kultūrām.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=103:viesites-novada-saukas-pagasta-lielakais-abeldarzs-latvija&Itemid=435&acm=3420_47 )

Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas pasākums

Reģistrējieties (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=102:centrala-baltijas-juras-regiona-programmas-pasakums&Itemid=435&acm=3420_47 )
lielākajam Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas ikgadējam pasākumam jau šodien!
Centrālā Baltijas jūras reģiona programma 2014.-2020.gadam aicina visus interesentus no programmas teritorijas uz ikgadējo pasākumu, kas notiks Upplands Väsby (Stokholmā) 2016.gada 20.aprīlī. Pasākuma galvenais fokuss ir pārrobežu sadarbības nozīmīgums, iespējas un veiksmīgie piemēri.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=102:centrala-baltijas-juras-regiona-programmas-pasakums&Itemid=435&acm=3420_47 )

Kontaktinformācija:
Jelgavā, Katoļu ielā 2b,otrajā stāvā
63028454, 63028457
http://zuc.zemgale.lv/

__________________________________________________________________________

Tērvetes novada domes speciālistu un uzņēmēju  sanāksme

Aicinām uz  sanāksmi par 7.2. pasākuma „Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” projektu – pašvaldība grants ceļu atjaunošanu š.g. 4.februārī plkst.14.00 Tērvetes kultūras namā.

Informācijai – Tērvetes novada dome 2015.gada 22.decembra sēdē ir apstiprinājusi objektu atlases kritērijus (sēdes protokols Nr.17, 10.paragrāfs).

Sanāksmē  turpināsim sarunu par tiem ceļu posmiem, kuri tiks virzīti apstiprināšanai  par to atjaunošanu/izveidošanu.

Pieteikties dalībai diskusijā:

Monta Mantrova, mob.tel. 26352751, e-pasts: monta.mantrova@llkc.lv

__________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

Sākotnējās palīdzības sniegšanas dienests Zemgales uzņēmējiem

Jaundibinātais Zemgales Uzņēmējdarbības centrs (ZUC) ir tāds kā pirmās palīdzības sniegšanas dienests reģiona esošajiem un topošajiem komersantiem, kā arī pašvaldībām, vieta, kur saņemt sākotnējo informāciju par iespējām gūt atbalstu sava biznesa idejas attīstībai un ieviešanai.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=99:sakotnejas-palidzibas-sniegsanas-dienests-zemgales-uznemejiem&Itemid=435 )

Aktualizēta sadaļa KONKURSI

Zemgales Uzņēmējdarbības centrs aktualizējis sadaļu KONKURSI, lai jums vienkopus būtu informācija par esošajiem un plānotajiem konkursiem.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=98:aktualizeta-sadala-konkursi&Itemid=435 )

Kontaktinformācija:
Jelgavā, Katoļu ielā 2b,otrajā stāvā
63028454, 63028457
http://zuc.zemgale.lv/

__________________________________________________________________________

Līdz 01.12.2019. notiek pieteikšanās LAD pasākumam “Riska pārvaldība”

Atbalsts par dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanu.
Iesniegums atbalsta saņemšanai jāiesniedz no 2015.gada 15.oktobra līdz 2019.gada 1.decembrim.
Atbalsta mērķis ir, daļēji sedzot izdevumus par apdrošināšanas prēmiju, veicināt lauksaimnieku iesaistīšanos lauksaimniecības nozaru riska mazināšanā.
Atbalsta veids: kompensējošs maksājums lauksaimniekiem, pamatojoties uz iesniegto apdrošināšanas polisi par ražas, augu un dzīvnieku apdrošināšanu un tās apmaksu apliecinošajiem dokumentiem.
Atbalstu piešķir 65 % apmērā no apdrošināšanas polises iegādes izdevumiem.
Vairāk informācija:
http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/projekti-un-investicijas/atbalsta-pasakumi/riska-parvaldiba-234

__________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

Nekustamā īpašuma lietas iespējams atrisināt portālā Latvija.lv

Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) informē, ka deklarēt savu dzīvesvietu, uzzināt, kādas personas ir deklarētas jūsu īpašumā, kā arī apmaksāt nekustamā īpašuma nodokli var portālā Latvija.lv.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=92:nekustama-ipasuma-lietas-iespejams-atrisinat-portala-latvija-lv&Itemid=435 )

Latvijas pārtikas produktu katalogs www.foodlatvia.com

Realizēts unikāls, publiski pieejams bezmaksas elektroniskais katalogs (e-katalogs) – www.foodlatvia.com, kurā ikviens interesents var iepazīties ar Latvijas pārtikas ražotāju produkcijas klāstu. Tas ir lielisks instruments, lai prezentētu produktus, veidotu biznesa kontaktus, ieinteresētu sadarbības partnerus un veicinātu ārējo tirdzniecību.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=96:latvijas-partikas-produktu-katalogs-www-foodlatvia-com&Itemid=435 )

MK apstiprina Enerģētikas attīstības pamatnostādnes 2016.-2020. gadam

Latvijas enerģētikas politikas galvenais mērķis ir kopā ar citu nozaru politiku īstenošanu paaugstināt tautsaimniecības konkurētspēju, sekmējot piegāžu drošumu, brīvā tirgus un konkurences noteiktu energoresursu un enerģijas cenu veidošanos, ilgtspējīgu enerģijas ražošanu un patēriņu.
Lasīt vairāk…
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=97:mk-apstiprina-energetikas-attistibas-pamatnostadnes-2016-2020-gadam&Itemid=435

 

Dobeles dzirnavnieks uzsāk auzu pārslu un musli ražošanu

Dobeles dzirnavnieka ražotie kviešu milti Ekstra vienpadsmito gadu pēc kārtas ir atzīti par gada preci. Vienlaikus uzņēmums pērn ir sasniedzis rekordlielu graudu iepirkuma un pārstrādes apjomu, kā arī sāk virzīt tirgū jaunus produktus, kas tiks ražoti ar jaunajām pārslu un musli iekārtām.
Vairāk par pērn paveikto un šī gada mērķiem stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=83:dobeles-dzirnavnieks-uzsak-auzu-parslu-un-musli-razosanu&Itemid=435)

Agrofirmā Tērvete top jauni produkti un projekti

Agrofirma Tērvete ir viens no Latvijas lielākajiem un spēcīgākajiem lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem, kas tradicionāli ir starp augstāko piena izslaukumu ieguvējiem, ražīgākajiem graudaugu audzētājiem un daudzkārt atzīta par Latvijas labākā alus ražotāju.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=81:agrofirma-tervete-top-jauni-produkti-un-projekti&Itemid=435 )

NVA aicina darba devējus reģistrēt vakances pašapkalpošanās portālā

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ir izveidojusi pašapkalpošanās portālu, kurā pieejami NVA e-pakalpojumi klientiem un sadarbības partneriem.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=79:nva-aicina-darba-devejus-registret-vakances-pasapkalposanas-portala&Itemid=435 )

Kontaktinformācija:
Jelgavā, Katoļu ielā 2b,otrajā stāvā
63028454, 63028457
http://zuc.zemgale.lv/


 

Prioritātes novada attīstībai

  • daudznozaru intensīvās lauksaimniecības attīstība
  • pakalpojumu tīkla pilnveide
  • investīciju piesaiste piedaloties projektos, programmās
  • tūrisma, amatniecības attīstība
  • uzņēmējdarbības veicināšana, jaunu darbavietu radīšana
  • kultūras, sporta, pašdarbības veicināšana
  • infrastruktūras uzlabošana, dzimstības veicināšana

 

KONTAKTI
Tērvetes novada dome
  Zelmeņi, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730
  Tālr. 63726012, 28389997, Fax. 63726012
  e-pasta adrese: tervetesnd@tervetesnd.lv
  www.tervetesnovads.lv