Piektdiena, 17. Augusts | Oļegs, Vineta
AAA

Uzņēmējdarbība

Valsts atbalsts uzņēmējdarbībai- finanšu institūcijā ALTUM- https://www.altum.lv/lv/

Starta programmas izmainas_02.2018

______________________________________________________________________________

Aicinājums dalībai Uzņēmēju un mentoru konktaktbiržā

Aicinājumu uz mentoru un uzņēmēju kontaktbiržu, kas notiks šā gada 21. augustā plkst. 10.00 Jelgavas Pils Sudraba zālē, Jelgavā, Lielā ielā 2.
Pasākumā tiek aicināti:
* uzņēmēji, kuri ir vai vēlas kļūt par mentoriem
* jauni, vai ne tik jauni uzņēmēji, kas vēlas pārņemt pieredzi no citiem (dažādās nozarēs)
* tie, kas vēlas paplašināt kontaktu loku ikdienas darbībai
Pasākumā Aleksis Daume vadīs efektīvas prezentācijas treniņu, kā arī iepazīsim viens otru tuvāk un  radīsim “kontaktu sienu”.
Pasākums tiek rīkots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 projekta LLI-131 “Uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas izveide un pieejamība Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā”/ “Business support” ietvaros, sadarbībā ar SIA”Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” un Kurzemes plānošanas reģionu.
Esat laipni aicināti reģistrēties šeit:
Pasākuma programma pievienota pielikumā.
UZZIŅA:
MENTORINGS – dalīšanās pieredzē;
MENTORS – pieredzes bagāts cilvēks, kas bez atlīdzības un no labas gribas dalās savā pieredzē, padomos un ieteikumos ar pieredzes pārņēmēju, palīdzot sasniegt viņa nosprausto mērķi;
MENTORINGS UZŅĒMĒJDARBĪBĀ – pieredzes bagāts uzņēmējs vai vadītājs, kurš dalās savā pieredzē, zināšanās un kontaktos ar jaunu vai topošu uzņēmēju.
Pieredzes pārņēmējs – topošais vai esošais uzņēmējs, kurš ar mentora atbalstu vēlas sākt vai attīstīt savu uzņēmumu.
Anita Diebele
Projekta vadītāja
Zemgales Plānošanas reģions
Attīstības nodaļa
_______________________________________________________________________________

Par valsts mēroga dabas katastrofu lauksaimniecībā

Izpildot Krīzes vadības padomes 2018.gada 26.jūnija sēdes protokola Nr.1 1.§ 5.punktā doto uzdevumu, tiek informēts, ka Krīzes vadības padome, izvērtējot pieejamo informāciju,  ir atzinusi, ka pavasara ilgstošā sausuma izraisītās sekas lauksaimniecībā ir definējamas kā valsts mēroga dabas katastrofa saskaņā ar Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likuma tiesību normām.

Lūdzu iepazīties ar to, kādos gadījumos,  veicot fiziskās kontroles un vērtējot noteikto atbalsta prasību izpildi, nepiemēros soda sankcijas.

1)Par valsts mēroga dabas katastrofu lauksaimniecībā- zemkopības ministra J.Dūklava  19.07.2018. vēstule pašvaldībām

2)Krīzes vadības padomes ārkārtas sēdes protokols_26.06.2018

________________________________________________

Informējam, ka Tērvetes novada Bukaišu pagastā tika konstatēta mājas cūku saslimšana ar Āfrikas cūku mēri.

Valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors 2018. gada 14. jūlijā ir izdevis  rīkojumu Nr. 132 “Par karantīnas noteikšanu un ierobežojumiem Tērvetes novada Bukaišu pagastā”.

Lūdzam  iepazīties ar rīkojumu:

Rīkojums par karantīnas noteikšanu un ierobežojumiem Bukaišu pagastā

________________________________________________________________________________

Noķer lielo zivi gudri!

Neierasti semināra darba laikam, bet pavisam ierasti kārtīgam makšķerniekam, agrā svētdienas 3.jūnijā rītā jaunieši, kam interesē viss, kas saistīts ar zivīm, tika aicināti tikties pie Augstkalnes dzirnavu ezera. Ieplānota bija nevis parasta makšķerēšana, bet izzinoša lekcija par visu, kas saistīts ar makšķerēšanu, lai lielo zivi noķertu gudri.

Pateicoties SIA “LLKC” Zivsaimniecības nodaļas projektam “Informatīva vai izglītojoša aktivitāte bērniem un jauniešiem”, pasākuma ietvaros kā lektors tika aicināts piedalīties dabas pētnieks Māris Olte. Savukārt kā praktiskas makšķerēšanas eksperts zivju piebarošanas, makšķeres lietošanas un citos zivju ķeršanas smalkumos dalījās Kārlis Goldmanis.

Tiekoties ar ekspertiem, jauniešiem bija iespēja daudz uzzināt par zivīm, to uzvedību, ūdeņiem ezerā un zem tā, un ne tikai. Tika pētīta un izzināta arī daba ap Augstkalnes dzirnavu ezeru. Jauniešiem bija iespēja daudz uzzināt par kokiem, to veidiem, augšanas īpatnībām, kā arī mazāk sastopamiem augiem, kā piemēram Latvijā visindīgāko augu- velna rutku.

Oltes stāstījums vedināja jauniešus atcerēties, kādas zivis nu katrs ir ķēris, un kura no zivīm, sastopamajām Latvijas ūdeņos, katram patīk vislabāk, nu ne jau gluži garšas ziņā…

Savukārt praktiskajā makšķerēšanas mācību daļā pie Kārļa Goldmaņa jauniešiem bija iespēja pārbaudīt praksē gan savu, gan SIA “LLKC” makšķerkātu.

Jaunajiem entuziastiem tika dota iespēja sagatavoties makšķerēšanas sacensībām, kuras noritēja Augstkalnes pagasta sporta svētku ietvaros mirkli vēlāk, ko jaunieši labprāt arī izmantoja.

 

Monta Mantrova

Tērvetes novada lauku attīstības konsultante

_______________________________________________________________________________

“Meža dienas 2018” Tērvetes novada stendā

Divas karstas dienas tika aizvadītas 25.-26.maijā AS “LVM” dabas parkā Tērvetē, jo šeit noritēja pasākums lieliem un maziem- “Meža dienas 2018”. Karstas gan laika apstākļu, gan apmeklētāju skaita ziņā. Tērvetes novada amatnieki darbojās stendā abas dienas, piedāvājot apmeklētājiem iemēģinot roku dažādos amatnieku darbos, kā arī pārbaudot zināšanas koku atpazīšanā.

Ja piektdienā novadu pārstāvēja un sevi prezentēja Bukaišu pagasts, tad sestdienā stendā strādāja ne vien mūsu pusē, bet pasaulē pazīstamais drošsirdīgais puisis no mūsu puses- Sprīdītis. Piektdiena bija Bukaišu puses amatnieču Antras Lāces un Irinas Pikturnas pārziņā.

Tā kā šī bija solnieku grupu apmeklējumu diena, jauniešiem bija iespēja iemēģināt roku pīšanā ar dažādiem dabas materiāliem. Jaunieši labprāt vēlējās uzpīt sev aprocīti no meldriem. Trauka un vainadziņa pīšana no meldriem ir krietni ietilpīgāks process, tāpēc Irina Pikturna to demonstrēja pinot pati, lai apmeklētājiem rastos priekšstats par šī darbiņa veikšanu. Savukārt Antra Lāce aicināja jauniešus iesaistīties liela dekora veidošanā no klūgām. Pirmām kārtām bija jāatpazīst arī koks, kurš tika izmantots dekora veidošanā- un to jaunieši ar maziem izņēmumiem arī izdarīja- un tā bija ieva ar savu specifiski rūgteno aromātu. Lielais dekors netika veidots velti- tas tagad rotā Bukaišu tautas nama telpas.

Sestdien stendā darbojās trīs puiši- amatnieki Kaspars Blūms, Igors Šafars un slavenais Sprīdītis (Rinalds Ivanovs).

Tā kā Kaspara aizraušanās ir lāzergravēšana kokā, apmeklētajiem tika dots uzdevums ar koka gravieri iededzināt savu vārda pirmo burtu, kas nemaz tik viegli nevedās. Bieži bērniem pabeigt darbiņu steidzās kāds no vecākiem.

Igors izstādīt bija atvedis savus koka izstrādājumus- bērnu koka gultiņu, koka izlietni un koka spoguļa rāmi un interesantu galdu. Šie izstrādājumi lika pakavēties un aplūkot skaistos darbus. Tik vienkārši zīmodziņu novada stendā neviens, arī Sprīdītis nespieda, tāpēc apmeklētājiem bija jāatpazīst dažādi koki. Kā nu kurš to darīja- kāds pēc krāsas, kāds pēc smaržas, kāds pēc koka blīvuma…Tāpat ikviens tika aicināts atzīmēt Latvijas kartē norādi, no kuras vietas Tērvetē ir ieradies.

Patiešām karstas un piepildītas dienas tika aizvadītas. Lai apmeklētu visus stendus, un pabūtu ilgāk tajā stendā, kurs patika vislabāk, ar divām dienām ir par maz. Domājams, ka daudzi apmeklētāji jau atzīmējuši nākamā gada plānotājā maija mēnesi ar norādi “Apmeklēt Meža dienas 2019. Tērvetē”, jo divās dienās iegūts tik daudz, tik pat daudz vēl netika paspēts. Dalībniekiem laiks gatavoties nākamajām Meža dienām, kamēr apmeklētājiem iespēja pasapņot, ka tās varētu ilgt vismaz veselu nedēļu.

______________________________________________________________________________

Zemnieku saeima Latvijai simtgadē dāvina grāmatu par lauksaimniecību

Piektdien, 9.martā Bulduru dārzkopības vidusskolā notika biedrības “Zemnieku saeima” un rakstnieces Ilzes Būmanes grāmatas “Spēka maize” atklāšanas svētki. Vairāku gadu garumā tapusī grāmata ir par to, kā 25 gadu laikā Latvijas lauksaimnieki ir izveidojuši pasaulē konkurētspējīgu lauksaimniecības nozari un savu sabiedrisko organizāciju, kas kopš pirmsākumiem strādā, aizstāvot savu biedru un visu Latvijas zemnieku intereses Latvijā un Eiropā.

Biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre: “Ideja, apkopot dinamisko biedrības “Zemnieku saeima” darbu, dažādos lauksaimniecības politikas līkločus un to ietekmi uz saimniekošanu Latvijas laukos virmoja gaisā jau pāris gadus. Savukārt rakstniece Ilze Būmane, kurai vienmēr tuvi ir bijuši Latvijas lauki, izteica vēlmi mums palīdzēt. Latvijas simtgade iezīmēja mērķi – saņemties un grāmatu nogādāt līdz lasītājiem.
Ar grāmatu vēlamies parādīt Latvijas sabiedrībai un nākamajām lauksaimnieku paaudzēm, kā, atgūstot Latvijas neatkarību, no nulles tika uzbūvēta lauksaimniecība, kura tur godā senču zināšanas un veiksmīgi tās savieno ar šodienas vismodernākajām tehnoloģijām. 25 gados esam izveidojuši pasaulē konkurēt spējīgu lauksaimniecības sektoru. Esot atvērtiem pasaulei, ātri apguvām un ieviesām citās valstīs iegūtās zināšanas, tā izvairoties no daudziem sāpīgiem kritieniem
Demokrātiska sabiedrība nerodas vienā dienā. “Zemnieku saeima” ir labs piemērs tam, ka no ikgadēja pasākuma 90tajos gados var izaugt stipra un patstāvīga sabiedriska organizācija, kas apvieno aktīvākos un, man gribas teikt, atbildīgākos Latvijas zemniekus, kas saprot, ka tikai paši esam atbildīgi par savu valsti, lauksaimniecību un savām ģimenēm. Cik daudz ieguldīsim, tik arī saņemsim.”

PRes_Zemnieku saeima Latvijai simtgadē dāvina grāmatu par lauksaimniecību

______________________________________________________________________________

 

Stājas spēkā jauns patentmaksas apmērs

2018. gada 31. janvārī stājas spēkā 2018. gada 16.janvāra Ministru kabineta noteikumi Nr. 28, kas nosaka to profesiju sarakstu, kas var izmantot patentmaksu, kā arī jaunu patentmaksas apmēru. Tas nozīmē, ka līdz 30.01.2018. ir spēkā līdzšinējais patentmaksas apmērs, bet no augstākminētā datuma patentmaksa  jāveic saskaņā ar jaunajām likmēm. Nodokļu reformas ietvaros ir veiktas vēl vairākas izmaiņas, kas skar tos saimnieciskās darbības veicējus, kuri kā nodokļu nomaksas režīmu izvēlējušies patentmaksu.

Vairāk informācijas pielikumā.

0131_2018_VID_izmainas_patentmaksatajiem-1_______________________________________________________________________________

Tērvetes novada domes speciālistu un uzņēmēju  sanāksme

Aicinām uz  sanāksmi par 7.2. pasākuma „Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” projektu – pašvaldība grants ceļu atjaunošanu š.g. 14.septembrī plkst.14.00 Tērvetes kultūras namā.

Pieteikties:

Monta Mantrova, mob.tel. 26352751, e-pasts: monta.mantrova@llkc.lv

________________________________________________________________________________

 

Par kompensācijām uz kurām saistībā ar nemedījamo un migrējošo dzīvnieku sugu nodarītajiem postījumiem, kā arī saimnieciskās darbības ierobežojumiem var pretendēt zemju īpašnieki un tiesiskie valdītāji

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) ir apkopojusi informāciju par kompensācijām, uz kurām saistībā ar nemedījamo un migrējošo dzīvnieku sugu nodarītajiem postījumiem, kā arī saimnieciskās darbības ierobežojumiem var pretendēt zemju īpašnieki un tiesiskie valdītāji.

Kompensacijas

____________________________________________________________________________

LDC jaunumi

Mājas dzīvnieka reģistrācijas apmaksas veidi

Sākot ar 2017.gada 13.februāri norēķinu izvēle tiks papildināta ar iespēju mājas (istabas) dzīvniekus reģistrēt ar pēcapmaksu.

Ja reģistrēsiet mājdzīvnieku ar pēcapmaksu, tad pēc reģistrācijas, pēc pogas [Saglabāt] nospiešanas,
neaizmirstiet izdrukāt rēķinu, spiežot uz pogu [Drukāt rēķinu] un to izsniegt īpašniekam.

Poga [Drukāt rēķinu] redzama lapas augšpusē uz zaļās joslas (skatīt pielikumā).
Reģistrācija par mājdzīvnieku būs pabeigta un apstiprināta tikai pēc reģistrācijas maksas saņemšanas LDC kontā, kas var aizņemt 3-5 darba dienas no apmaksas brīža.

_____________________________________________________________________________

Atbrīvo no samaksas par suņa reģistrāciju LDC datubāzē

Lai veicinātu ar mikroshēmu apzīmēto suņu reģistrēšanu vienotajā datu bāzē, ko uztur Lauksaimniecības datu centrs (LDC), valdība otrdien, 4.oktobrī, grozīja noteikumus par LDC publisko cenrādi.
mk_atbrivo_no_samaksas_par_reg_ldc_04_10_2016

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
tālr.: 67027070; 67878705; 67027622; 67027498
Zemkopības ministrija
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1981
/zm@zm.gov.lv/ <zm@zm.gov.lv>//
/www.zm.gov.lv///
/https://twitter.com/Zemkopibas_min/

_____________________________________________________________________________

LDC jaunumi

Informācija par veidlapas “Pārskats par stāvokli ganāmpulkā” aizpildīšanu!

SVARĪGI – ja pēc paziņotā atskaites datuma ir izmaiņas bišu saimju (atskaites datumi katra gada 1. maijs un 1. novembris) vai Kažokzvēru, Trušu, Mājputnu vai Savvaļas dzīvnieku (atskaites datumi katra gada 1. janvāris un 1. jūlijs) skaitā kādā no esošajām novietnēm vai ir reģistrēta jauna novietne, kurā turat bites, savvaļas dzīvniekus, mājputnus, kažokzvērus vai trušus, tad, norādot jaunu atskaites datumu, ir obligāti jāaktualizē vēlreiz dzīvnieku skaits visās novietnēs.

Piemērs:

Novietnē Nr.1 uz 01.07. ir reģistrēti: 10 mājputni un 150 savvaļas dzīvnieki.

20.07. tiek reģistrēta jauna novietne Nr. 2, kurā atrodas 25 mājputni un 100 truši.

Tad ir jāpaziņo no jauna dzīvnieku skaits abās novietnēs ar atskaites datumu 20.07.:
Nr. 1 – 10 mājputni un 150 savvaļas dzīvnieki;
Nr. 2 – 25 mājputni un 100 truši.

Vairāk informācijas šeit: http://www.ldc.gov.lv/lv/skaidrojosa_informacija

________________________________________________________________________________

Tērvetes novada domes speciālistu un uzņēmēju  sanāksme

Aicinām uz  sanāksmi par 7.2. pasākuma „Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” projektu – pašvaldība grants ceļu atjaunošanu š.g. 30.jūnijā plkst.14.00 Tērvetes kultūras namā.

Pieteikties:

Monta Mantrova, mob.tel. 26352751, e-pasts: monta.mantrova@llkc.lv

_______________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

Mieži, iesals un gards alus nāk no Zemgales

Līgo svētkus gaidot, zemgalieši aizvien vairāk veras lielveikalu un mazāku pārdotavu plauktos, kur alus šķirņu plašā piedāvājuma klāstā, ne bez lepnuma lūko izvēlēties kādu no savā reģionā lolotajiem brūvējumiem. Tas tāpēc, ka Zemgalē ražotais alus vienmēr ir izcēlies ar augstu un noturīgu kvalitāti, jo pārsvarā ir brūvēts no pašu audzētiem miežiem, pašu gatavotā iesala, izmantojot sevišķi dzidru dziļurbumu ūdeni.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=232:miezi-iesals-un-gards-alus-nak-no-zemgales&acm=3420_63 )

Sāksies semināru cikls par ERAF projektu atlasi ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina interesentus uz semināriem Ventspilī, Valmierā, Jelgavā, Daugavpilī, Liepājā un Rīgā par projektu iesniegumu atlasi pasākumam “Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai”. Šim mērķim pieejami 23,3 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=233:saksies-seminaru-cikls-par-eraf-projektu-atlasi-razosanas-telpu-un-infrastrukturas-izveidei-vai-rekonstrukcijai&acm=3420_63)

Aktualizētas mājas lapas sadaļas SEMINĀRI un KONKURSI

Zemgales Uzņēmējdarbības centrs aktualizējis mājas lapas sadaļas SEMINĀRI un KONKURSI.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=234:aktualizetas-majas-lapas-sadalas-seminari-un-konkursi&acm=3420_63 )

Iecavas uzņēmums Balticovo iekļauts Londonas biržas gadagrāmatā starp ātrāk augošajiem uzņēmumiem Eiropā

Londonas fondu biržas Briselē prezentētajā izdevumā 1000 uzņēmumi, kuri iedvesmo Eiropu, ierindota arī AS Balticovo un SIA Forevers, aģentūru LETA informēja Balticovo pārstāvji.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=231:iecavas-uznemums-balticovo-ieklauts-londonas-birzas-gadagramata-starp-atrak-augosajiem-uznemumiem-eiropa&acm=3420_63)

Tūristu apskates saimniecībā „Vaidelotes”

Bauskas novada Codes pagasta saimniecībā „Vaidelotes” saimnieko diplomēti lauksaimnieki Daira un Arnolds Jātnieki, piecu brašu dēlu vecāki. Saimniecība pamatā specializējusies graudkopībā, taču audzē arī dārzeņus, garšaugus un ārstniecības augus, sniedz pakalpojumus tūristiem, kuru vidū ir pazīstama kā iecienīta apskates saimniecība. Itin bieži, sevišķi pavasara un vasaras sezonas laikā, „Vaidelotēs” piestāj lielāki un mazāki tūristu autobusi ar ceļotāju grupām, kas par galamērķi izvēlējušās Zemgales dižāko piļu apmeklējumu, bet iespaidu dažādošanai vēlas iepazīties arī ar Latvijas lauku videi raksturīgu zemnieku saimniecību.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=230:turistu-apskates-saimnieciba-vaidelotes&acm=3420_63 )

Precizē atbalsta piešķiršanas kārtību jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai

Otrdien, 7. jūnijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka atbalsta piešķiršanas kārtību jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu un vienkāršotu atbalsta piešķiršanas kārtību.

Izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā nosaka, ka turpmāk papildu punkti tiek piešķirti atbalsta pretendentiem, kuru saimniecības pamatdarbības nozare ir augļkopība, lopkopība vai dārzeņkopība. Jaunie nosacījumi tiks piemēroti nākamajās projektu iesniegumu pieņemšanas kārtās. Izmaiņas arī paredz vienkāršotu atbalsta pieprasījuma veidlapu atbalsta saņemšanai.

Lasīt vairāk…
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=227:precize-atbalsta-pieskirsanas-kartibu-jaunajiem-lauksaimniekiem-uznemejdarbibas-uzsaksanai&acm=3420_62

Uzņēmējdarbības vide Latvijas novados: attīstības perspektīvas

Š.g. 7. jūnijā Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūts organizēja apaļā galda diskusiju „Uzņēmējdarbības vide Latvijas novados: attīstības perspektīvas”, kurā piedalījos kā Zemgales uzņēmējdarbības centra pārstāve. Diskusijā piedalījās Latvijas Zinātņu akadēmijas vadība un zinātnieki, reģionu pārstāvji, pašvaldību vadītāji un speciālisti, politiķi un uzņēmēji. Tika prezentēts pētījums „Uzņēmējdarbības vides analīze Saldus un Brocēnu novadā”, ko veikusi pētnieku grupa dr., prof. Jāņa Vanaga vadībā. Tomēr jāteic, izstrādātā pētījuma rezultāti varētu būt interesanti ne tikai pašiem Saldeniekiem un Brocēnešiem.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=226:uznemejdarbibas-vide-latvijas-novados-attistibas-perspektivas&acm=3420_62 )

Darba devēj! Izveido subsidēto darba vietu un saņem ESF līdzfinansējumu!

Darba devēji var piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus un saņemt Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansējumu, veidojot subsidētās darba vietas Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētajiem bezdarbniekiem, kuri bez darba ir ilgāk nekā gadu vai kuru vecums ir virs 55 gadiem. Pieteikties subsidēto darba vietu izveidei NVA filiālēs var komersanti, pašnodarbinātās personas, biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas, ārstniecības iestādes un izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana.
Lasīt vairāk…

(http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=225:darba-devej-izveido-subsideto-darba-vietu-un-sanem-esf-lidzfinansejumu&acm=3420_62 )

Kontaktinformācija:
Jelgavā, Katoļu ielā 2b,otrajā stāvā
63028454, 63028457
http://zuc.zemgale.lv/

__________________________________________________________________________

Biodrošības pasākumi cūku novietnēs vasarā

Ņemot vērā to, ka 2015. gadā Latvijā mājas cūkām tika konstatēta saslimšana ar Āfrikas cūku mēri, kā arī, to, ka šīs slimības izplatībā liela loma ir cilvēkam, Zemkopības ministrija atgādina un iesaka ievērot
pastiprinātus biodrošības pasākumus, gan dodoties kopt dzīvniekus, gan dodoties mežā ogot, sēņot vai medīt.

Nekādā gadījumā nedrīkst izbarot mājas cūku sugas dzīvniekiem mežacūku izcelsmes atkritumproduktus.

Biodrosiba_novietnes_vasara_13_06_2016

_________________________________________________________________________

LAD: Lauksaimniekiem pozitīvs ieguvums: sarucis platību maksājumiem pieteikto platību pārklāšanās gadījumu skaits

Tā kā lauksaimnieki platību maksājumiem šogad pieteicās elektroniski LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS), tad jau ir redzams nozīmīgs pozitīvs ieguvums – būtiski ir sarucis platību maksājumiem pieteikto
platību pārklāšanās gadījumu skaits. Ja pagājušajā gadā pārklājumi bija aptuveni 18 000 klientu, tad šogad tikai 4500 klientu.

Pārklājumi rodas, ja vienas un tās pašas teritorijas EPS lauku bloku kartē ir iezīmējuši vairāki LAD klienti. Tā kā lauksaimnieki pieteicās atbalstam elektroniski, tad LAD ļoti savlaicīgi jau jūnija sākumā varēja
konstatēt pārklājumus un aicināt klientus novērst tos, tādējādi lauksaimnieki nesaņem soda sankcijas – samazinātus maksājumus. Bez sankcijām kļūdas pieteikumos tagad lauksaimniekiem ir iespēja novērst līdz 25.jūnijam.

Šāda iespēja novērst kļūdas bez sankcijām ir iespējama tikai tāpēc, ka pieteikumi saņemti elektroniski, jo papīra formātā aptuveni 63 000 pieteikumos LAD nespētu konstatēt pārklājumus līdz platību maksājumu pieteikšanās sezonas beigām.

LAD klientiem ir izsūtījis e-pastus, lai informētu par pārklājumiem, un aicina klientus izlasīt e-pastā atrodamo informāciju un pārliecināties, vai lauku robežas EPS lauku bloku kartē ir norādītas korekti.

__________________________________________________________________________

Informācija par studijām akvakultūrā

Atsaucoties uz daudzkārtējiem akvakultūras ražotāju priekšlikumiem, Daugavpils Universitāte izstrādājusi un 2016. gadā uzsāk abiturientu uzņemšanu bakalaura studiju programmā „Akvakultūru bioloģija” valsts apmaksātās studijās, kas ir pirmā Latvijā izveidotā augstākās izglītības akvakultūras studiju programma.

http://www.laukutikls.lv/nozares/zivsaimnieciba/raksti/izveidota-latvija-pirma-akvakulturas-studiju-programma

__________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

Veiksmes stāstu meklējumos Madonas novadā

Rapša, ceriņu un pļavu ziedēšanas, kā arī rabarberu novākšanas laikā Zemgales Uzņēmējdarbības centrs (ZUC) reģiona aptuveni diviem desmitiem pašvaldību speciālistiem, kuru rūpju lokā iz uzņēmējdarbības, tostarp tūrisma, veicināšana teritorijā, organizēja veiksmes stāstu meklējumu braucienu uz Vidzemi, vēl precīzāk Madonas novadu.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=215:veiksmes-stastu-meklejumos-madonas-novada&acm=3420_60 )

Daļā uzņēmumu izzūd astoņu stundu darba dienu princips

Jau piekto gadu Latvijā notiks Strādā jebkur! pasākums, kas popularizē elastīgu darba stilu. Šo piektdien visi interesenti tiek aicināti strādāt ārpus biroja un tikties parkā aiz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja.
“Strādā jebkur!” dienā Latvijas uzņēmumi, valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas tiek aicinātas izmēģināt elastīgu darbu un apliecināt savu atbalstu šādai darba formai:
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=214:dala-uznemumu-izzud-astonu-stundu-darba-dienu-princips&acm=3420_60)

Kontaktinformācija:
Jelgavā, Katoļu ielā 2b,otrajā stāvā
63028454, 63028457
http://zuc.zemgale.lv/

__________________________________________________________________________

Par izmaiņām privatizācijas sertifikātu kontu apkalpošanas un zemes izpirkuma līgumu slēgšanas pakalpojumu sniegšanā

Informējam, ka no 2016.gada 1.maija ALTUM tiek mainīta privatizācijas sertifikātu kontu apkalpošanas un zemes izpirkuma līgumu slēgšanas vieta.

Pakalpojumus, kas saistīti ar privatizācijas sertifikātu kontu apkalpošanu un zemes izpirkuma līgumu slēgšanu, no š.g. 1.maija ALTUM sniegs Rīgā, Elizabetes ielā 41/43 (2.stāvā). ALTUM reģionālie centri turpmāk šos pakalpojumus nesniegs.

Nepieciešamības gadījumā iedzīvotājus lūdzam sazināties ar ALTUM Privatizācijas nodrošināšanas un atbalsta departamenta speciālistiem pa tālruņiem:

  • par privatizācijas sertifikātu kontu apkalpošanu – pa tālr. 67774388
  • par zemes izpirkuma līgumu slēgšanu – pa tālr. 67774170

__________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

Palielināts apgrozāmo līdzekļu un investīciju aizdevumu apmērs maziem un vidējiem komersantiem

Šā gada 3. maija Ministru kabineta sēdē tika atbalstīti Ekonomikas ministrijas rosinātie grozījumi valsts atbalsta programmā, kuras ietvaros sīkie (mikro), mazie un vidējie komersanti, kā arī lauksaimnieciskās produkcijas ražotāji un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības var saņemt atbalstu apgrozāmo līdzekļu aizdevuma un investīciju aizdevuma veidā.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=197:palielinats-apgrozamo-lidzeklu-un-investiciju-aizdevumu-apmers-maziem-un-videjiem-komersantiem&acm=3420_57)

Jauno uzņēmēju atbalstam biznesa inkubatoros būs pieejami 32,8 miljoni eiro

Ministru kabineta šā gada 3. maija sēdē atbalstīta Ekonomikas ministrijas izstrādātā atbalsta programma jauno uzņēmēju darbībai reģionālajos biznesa inkubatoros un radošo industriju inkubatorā.
Lasīt vairāk… (http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=198:jauno-uznemeju-atbalstam-biznesa-inkubatoros-bus-pieejami-32-8-miljoni-eiro&acm=3420_57)

Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansētais projektu iesniegumu konkurss “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana – zema enerģijas patēriņa ēkas”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina iesniegt projekta iesniegumus Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana – zema enerģijas patēriņa ēkas” ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina iesniegt projekta iesniegumus Emisijas kvotu izsolīšanas finanšu instrumenta finansēto projektu atklātā konkursa “Siltumnīcefektu gāzu emisiju samazināšana – zema enerģijas patēriņa ēkas” (turpmāk – konkurss) ietvaros.
Lasīt vairāk…
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=166:emisijas-kvotu-izsolisanas-instrumenta-finansetais-projektu-iesniegumu-konkurss-siltumnicefekta-gazu-emisiju-samazinasana-zema-energijas-paterina-ekas&acm=3420_52

Blankenfeldes muižā paplašina piedāvājumu tūristiem

Kopš pabeigta vairāku Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstītu projektu ieviešana, Jelgavas novada Vilces pagasta Blankenfeldes muižā būtiski palielinājies tūristiem piedāvāto pakalpojumu klāsts. To veicinājusi muižas kompleksa vārtu mājas fasādes restaurācija un remonts, kā arī parka labiekārtošana.
Lasīt vairāk…  http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=163:blankenfeldes-muiza-paplasina-piedavajumu-turistiem&acm=3420_52

Atbalstīs inovāciju ieviešanu zivsaimniecībā un akvakultūrā

Lai veicinātu zināšanu pārnesi zivsaimniecībā un inovāciju ieviešanu ražošanā, valdība otrdien, 29.martā, apstiprināja grozījumus valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtībā pasākumā “Inovācija”.
Lasīt vairāk…
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=164:atbalstis-inovaciju-ieviesanu-zivsaimnieciba-un-akvakultura&acm=3420_52

Latvijai prognozējams visu pieejamo ES fondu investīciju ieguldījums

Otrdien, 22.martā, Ministru kabinetā (MK) tika apstiprināts Finanšu ministrijas (FM) regulārais informatīvais ziņojums par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un Kohēzijas fonda, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta, Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas un Šveices sadarbības programmas investīciju progresu līdz 2015. gada 31.decembrim. ES fondu 2007.-2013.gada plānošanas perioda slēguma posmā prognozējams, ka Latvija būs spējusi pilnībā izmantot visas plānošanas periodā pieejamās ES fondu atbalsta investīciju iespējas.Lasīt
vairāk…
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=159:latvijai-prognozejams-visu-pieejamo-es-fondu-investiciju-ieguldijums&acm=3420_52

 

Atbalstam daudzdzīvokļu ēku renovācijai būs pieejami 166 miljoni eiro

Ministru kabineta šā gada 15. marta sēdē apstiprināta jauna atbalsta programma energoefektivitātes paaugstināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās. Atbalstam daudzdzīvokļu ēku renovācijai laika periodā no 2016. līdz 2023. gadam būs pieejami 166 470 588 euro.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=154:atbalstam-daudzdzivoklu-eku-renovacijai-bus-pieejami-166-miljoni-eiro&acm=3420_50 )

Atbalstam jaunu eksporta tirgu apgūšanai pieejami 36,2 miljoni eiro

“Jau no šodienas mikrouzņēmumi, kā arī mazie un vidējie uzņēmumi var saņemt atbalstu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanai un ārējo tirgu apgūšanai. Līdz 2023. gada beigām programmas kopējā finansējuma 36,2 miljonu eiro ietvaros atbalstu varēsim sniegt aptuveni 1100 uzņēmumiem,” norāda Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītājs, valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=152:atbalstam-jaunu-eksporta-tirgu-apgusanai-pieejami-36-2-miljoni-eiro&acm=3420_50 )

Darbnīca praktiskām un skaistām lietām

Ceļotāji, kuri pārvietojas pa Zemgalē iecienīto maršrutu no Tērvetes uz Rundāli un Bausku, vai pretējā virzienā, Jelgavas novada Sesavas pagastā, šosejas malā būs ievērojuši baltu ēku ar oriģināli radinātu uzrakstu „Amatnieki”. Ne reti te piestāj gan ekskursantu lielāku grupu lielie autobusi, gan mazāki individuālu apmeklētāju braucamrīki.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=146:darbnica-praktiskam-un-skaistam-lietam&acm=3420_50 )

__________________________________________________________________________

VTUA: traktortehnika drīkst piedalīties ceļu satiksmē tikai ar derīgu atļauju

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk-VTUA) atgādina, ka ar jaunās lauksaimniecības sezonas sākumu traktortehnika un tās piekabes drīkst piedalīties ceļu satiksmē, ja sagatavota atbilstoši tehniskās apskates prasībām un izieta traktortehnikas un tās piekabju ikgadējā valsts tehniskā apskate (turpmāk – tehniskā apskate).

VTUA aicina traktortehnikas īpašniekus (vadītājus) pirms tehniskās apskates iepazīties ar tuvākā tehniskās uzraudzības reģiona nodaļas darbinieku klientu pieņemšanas laikiem un tehniskās apskates izbraukuma grafiku.

Vairāk skatīt pielikumā!

VTUA_TA2016

__________________________________________________________________________

Piesakoties platību maksājumiem elektroniski, lauksaimniekiem pozitīvi ieguvumi

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka turpmāk pieteikties platību  maksājumiem varēs tikai elektroniski, izmantojot LAD Elektroniskās  pieteikšanās sistēmu (EPS).

Piesakoties platību maksājumiem elektroniski, lauksaimniekiem ir vairāki būtiski pozitīvi ieguvumi. Palielināsies to lauksaimnieku skaits, kas platību maksājumus saņems jau oktobrī. Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā kļūdas ir iespējams novērst jau pieteikuma iesniegšanas brīdī, tas savukārt ļauj izvairīties no sankcijām. LAD ir digitalizējis visus iepriekšējā gada pieteikumus, tāpēc klientiem, kas lietos EPS pirmo reizi, arī ir iespēja kopēt iepriekšējā gada pieteikumus. Sistēma sniegs brīdinājumus arī gadījumos, ja klients aizmirsīs pieteikties kādam no atbalsta veidiem, kuru būs saņēmis iepriekšējos gados, kā arī neļaus pieteikt neatbilstošas platības.

Pieteikties platību maksājumiem, iesniedzot Vienoto iesniegumu, varēs no šā gada 11.aprīļa līdz 22.maijam. Lai sniegtu visu nepieciešamo atbalstu lauksaimniekiem, LAD šā gada martā organizēs informatīvus seminārus vismaz 26 atšķirīgos administratīvo teritoriju centros, aptverot visu Latvijas teritoriju, bet no 11.aprīļa sniegs klātienes konsultācijas vairākos pagastu centros un palīdzēs klientiem aizpildīt pieteikumus elektroniski. Tiem klientiem, kuriem nav pieejams dators ar interneta pieslēgumu, iespēja iesniegt pietikumus būs gan minēto konsultāciju laikā, gan arī apmeklējot LAD klientu apkalpošanas centrus. Atbalstu sniegs arī Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs.

/Plašāka informācija pielikumā! /

LAD_obligata_elektroniska_pieteiksanas_19022016

__________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

 

Spodrība pirmā Latvijā iegūst jaunās redakcijas ISO 14001:2015 sertifikātu

Balstoties uz starptautiskās auditorfirmas Bureau Veritas Latvia pārsertifikācijas audita rezultātiem, AS Spodrība februāra sākumā ir saņēmusi sertifikātus, kas apliecina uzņēmuma integrētās pārvaldības sistēmas atbilstību jaunās redakcijas starptautisko standartu ISO 9001:2015 un ISO 14001:2015 prasībām.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=111:spodriba-pirma-latvija-iegust-jaunas-redakcijas-iso-14001-2015-sertifikatu&Itemid=624&acm=3420_47)

Jaunas vadlīnijas Eiropas strukturālo un investīciju fondu kombinēšanai ar ESIF

Junkera vadītās Komisijas galvenā prioritāte ir atjaunot Eiropas izaugsmi un palielināt darba vietu skaitu, neradot jaunus parādus. Būtiska loma darba vietu un izaugsmes radīšanā ir gan “Investīciju plāna Eiropai” kodolam Eiropas Stratēģisko investīciju fondam (ESIF), gan Eiropas strukturālajiem un investīciju fondiem (ESI fondi).
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=108:jaunas-vadlinijas-eiropas-strukturalo-un-investiciju-fondu-kombinesanai-ar-esif&Itemid=435&acm=3420_47)

Iecavā izstrādāts produkts, kas varētu būt viens no pirmajiem Eiropas tirgū

Iecavas uzņēmums SIA Linum Color izstrādājis produktu, kas varētu būt viens no pirmajiem Eiropas tirgū. Tas ir bezkrāsains lineļļas pernicas pārklājums āra darbiem ar izteikti paaugstinātu saules UV staru aizsardzību, pastāstīja uzņēmumā.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=106:iecava-izstradats-produkts-kas-varetu-but-viens-no-pirmajiem-eiropas-tirgu&Itemid=435&acm=3420_47)

Viesītes novada Saukas pagastā – lielākais ābeļdārzs Latvijā

Valstī lielāko daļu augļu koku un ogulāju platību aizņem ābeļdārzi, bet kooperatīvā sabiedrība „Poceri” Viesītes novada Saukas pagastā apsaimnieko Latvijas lielāko augļu dārzu. Šeit 126 ha platībā iestādītas ābeles, vēl 25 ha aizņemti ar citām kultūrām.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=103:viesites-novada-saukas-pagasta-lielakais-abeldarzs-latvija&Itemid=435&acm=3420_47 )

Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas pasākums

Reģistrējieties (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=102:centrala-baltijas-juras-regiona-programmas-pasakums&Itemid=435&acm=3420_47 )
lielākajam Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas ikgadējam pasākumam jau šodien!
Centrālā Baltijas jūras reģiona programma 2014.-2020.gadam aicina visus interesentus no programmas teritorijas uz ikgadējo pasākumu, kas notiks Upplands Väsby (Stokholmā) 2016.gada 20.aprīlī. Pasākuma galvenais fokuss ir pārrobežu sadarbības nozīmīgums, iespējas un veiksmīgie piemēri.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=102:centrala-baltijas-juras-regiona-programmas-pasakums&Itemid=435&acm=3420_47 )

Kontaktinformācija:
Jelgavā, Katoļu ielā 2b,otrajā stāvā
63028454, 63028457
http://zuc.zemgale.lv/

__________________________________________________________________________

Tērvetes novada domes speciālistu un uzņēmēju  sanāksme

Aicinām uz  sanāksmi par 7.2. pasākuma „Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” projektu – pašvaldība grants ceļu atjaunošanu š.g. 4.februārī plkst.14.00 Tērvetes kultūras namā.

Informācijai – Tērvetes novada dome 2015.gada 22.decembra sēdē ir apstiprinājusi objektu atlases kritērijus (sēdes protokols Nr.17, 10.paragrāfs).

Sanāksmē  turpināsim sarunu par tiem ceļu posmiem, kuri tiks virzīti apstiprināšanai  par to atjaunošanu/izveidošanu.

Pieteikties dalībai diskusijā:

Monta Mantrova, mob.tel. 26352751, e-pasts: monta.mantrova@llkc.lv

__________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

Sākotnējās palīdzības sniegšanas dienests Zemgales uzņēmējiem

Jaundibinātais Zemgales Uzņēmējdarbības centrs (ZUC) ir tāds kā pirmās palīdzības sniegšanas dienests reģiona esošajiem un topošajiem komersantiem, kā arī pašvaldībām, vieta, kur saņemt sākotnējo informāciju par iespējām gūt atbalstu sava biznesa idejas attīstībai un ieviešanai.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=99:sakotnejas-palidzibas-sniegsanas-dienests-zemgales-uznemejiem&Itemid=435 )

Aktualizēta sadaļa KONKURSI

Zemgales Uzņēmējdarbības centrs aktualizējis sadaļu KONKURSI, lai jums vienkopus būtu informācija par esošajiem un plānotajiem konkursiem.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=98:aktualizeta-sadala-konkursi&Itemid=435 )

Kontaktinformācija:
Jelgavā, Katoļu ielā 2b,otrajā stāvā
63028454, 63028457
http://zuc.zemgale.lv/

__________________________________________________________________________

Līdz 01.12.2019. notiek pieteikšanās LAD pasākumam “Riska pārvaldība”

Atbalsts par dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanu.
Iesniegums atbalsta saņemšanai jāiesniedz no 2015.gada 15.oktobra līdz 2019.gada 1.decembrim.
Atbalsta mērķis ir, daļēji sedzot izdevumus par apdrošināšanas prēmiju, veicināt lauksaimnieku iesaistīšanos lauksaimniecības nozaru riska mazināšanā.
Atbalsta veids: kompensējošs maksājums lauksaimniekiem, pamatojoties uz iesniegto apdrošināšanas polisi par ražas, augu un dzīvnieku apdrošināšanu un tās apmaksu apliecinošajiem dokumentiem.
Atbalstu piešķir 65 % apmērā no apdrošināšanas polises iegādes izdevumiem.
Vairāk informācija:
http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/projekti-un-investicijas/atbalsta-pasakumi/riska-parvaldiba-234

__________________________________________________________________________

Zemgales uzņēmējdarbības centra jaunumi

Nekustamā īpašuma lietas iespējams atrisināt portālā Latvija.lv

Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) informē, ka deklarēt savu dzīvesvietu, uzzināt, kādas personas ir deklarētas jūsu īpašumā, kā arī apmaksāt nekustamā īpašuma nodokli var portālā Latvija.lv.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=92:nekustama-ipasuma-lietas-iespejams-atrisinat-portala-latvija-lv&Itemid=435 )

Latvijas pārtikas produktu katalogs www.foodlatvia.com

Realizēts unikāls, publiski pieejams bezmaksas elektroniskais katalogs (e-katalogs) – www.foodlatvia.com, kurā ikviens interesents var iepazīties ar Latvijas pārtikas ražotāju produkcijas klāstu. Tas ir lielisks instruments, lai prezentētu produktus, veidotu biznesa kontaktus, ieinteresētu sadarbības partnerus un veicinātu ārējo tirdzniecību.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=96:latvijas-partikas-produktu-katalogs-www-foodlatvia-com&Itemid=435 )

MK apstiprina Enerģētikas attīstības pamatnostādnes 2016.-2020. gadam

Latvijas enerģētikas politikas galvenais mērķis ir kopā ar citu nozaru politiku īstenošanu paaugstināt tautsaimniecības konkurētspēju, sekmējot piegāžu drošumu, brīvā tirgus un konkurences noteiktu energoresursu un enerģijas cenu veidošanos, ilgtspējīgu enerģijas ražošanu un patēriņu.
Lasīt vairāk…
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=97:mk-apstiprina-energetikas-attistibas-pamatnostadnes-2016-2020-gadam&Itemid=435

 

Dobeles dzirnavnieks uzsāk auzu pārslu un musli ražošanu

Dobeles dzirnavnieka ražotie kviešu milti Ekstra vienpadsmito gadu pēc kārtas ir atzīti par gada preci. Vienlaikus uzņēmums pērn ir sasniedzis rekordlielu graudu iepirkuma un pārstrādes apjomu, kā arī sāk virzīt tirgū jaunus produktus, kas tiks ražoti ar jaunajām pārslu un musli iekārtām.
Vairāk par pērn paveikto un šī gada mērķiem stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=83:dobeles-dzirnavnieks-uzsak-auzu-parslu-un-musli-razosanu&Itemid=435)

Agrofirmā Tērvete top jauni produkti un projekti

Agrofirma Tērvete ir viens no Latvijas lielākajiem un spēcīgākajiem lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem, kas tradicionāli ir starp augstāko piena izslaukumu ieguvējiem, ražīgākajiem graudaugu audzētājiem un daudzkārt atzīta par Latvijas labākā alus ražotāju.
Lasīt vairāk… ( http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=81:agrofirma-tervete-top-jauni-produkti-un-projekti&Itemid=435 )

NVA aicina darba devējus reģistrēt vakances pašapkalpošanās portālā

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ir izveidojusi pašapkalpošanās portālu, kurā pieejami NVA e-pakalpojumi klientiem un sadarbības partneriem.
Lasīt vairāk… (
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=79:nva-aicina-darba-devejus-registret-vakances-pasapkalposanas-portala&Itemid=435 )

Kontaktinformācija:
Jelgavā, Katoļu ielā 2b,otrajā stāvā
63028454, 63028457
http://zuc.zemgale.lv/


 

Prioritātes novada attīstībai

  • daudznozaru intensīvās lauksaimniecības attīstība
  • pakalpojumu tīkla pilnveide
  • investīciju piesaiste piedaloties projektos, programmās
  • tūrisma, amatniecības attīstība
  • uzņēmējdarbības veicināšana, jaunu darbavietu radīšana
  • kultūras, sporta, pašdarbības veicināšana
  • infrastruktūras uzlabošana, dzimstības veicināšana

 

KONTAKTI
Tērvetes novada dome
  Zelmeņi, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730
  Tālr. 63726012, 28389997, Fax. 63726012
  e-pasta adrese: tervetesnd@tervetesnd.lv
  www.tervetesnovads.lv