Pirmdiena, 2. Oktobris | Ilma, Skaidris
AAA

Uzņēmējdarbības jaunumi

    Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) EEZ projekta ietvaros aicina uzņēmējus uz divu dienu apmācībām “Stratēģisks digitālās pārdošanas ceļš” (Digitālā pārdošana, e-komercija) 20. un 21. oktobrī no plkst. 9.30 līdz 12.30 tiešsaistē.

Mācības vadīs Digital Drive – aģentūra digitālās pārdošanas stratēģijas jomā, kuru galvenais darbības virziens ir palīdzēt uzņēmumiem, kas vēlas radīt, darīt, ražot un sniegt pievienoto vērtību pasaulei caur saviem produktiem un pakalpojumiem sasniegt jaunus apvāršņus caur efektīvu digitālo klientu piesaisti.

Saite uz pieteikšanos ŠEIT.

Uz tikšanos mācībās!

Sandra Grigorjeva

Eksperte darbā ar uzņēmējiem un investoriem

Zemgales Uzņēmējdarbības centrs, Zemgales Plānošanas reģions

Mob.tel. +371 26369054

 

Zemgales mazie un vidējie ražotāji aicināti pieteikties digitalizācijas treniņam

Zemgales mazie un vidējie ražojošie uzņēmumi ir aicināti pieteikties digitalizācijas treniņam Kickstart, kas startēs 11. maijā un ļaus uzņēmumiem izvērtēt, kā ar dažādiem digitāliem rīkiem attīstīt savu biznesu. Treniņu rīko Latvijas IT klasteris sadarbībā ar Zemgales Plānošanas reģionu, un pieteikšanās tam ir atvērta līdz 30. aprīlim: https://ej.uz/kickstartzemgale.

Kickstart treniņam tiek meklēti 6 uzņēmīgi un idejām atvērti ražotāji, kas vēlas izprast, ko digitalizācija nozīmē viņu biznesam, vai kas jau atrodas digitalizācijas sākuma posmā un grib zināt, kurp doties tālāk. Tā laikā mentoru pavadībā dalībnieki dzirdēs uzņēmumu veiksmes stāstus, izaicinājumus, ar kādiem saskaras un kā tos risina līdzīgi uzņēmumi, piedalīsies radošās ideju darbnīcās, kā arī apmainīsies ar padomiem, kā veicināt katra uzņēmuma digitālo attīstību. Tas ļaus uzņēmumiem ne tikai padziļinātāk izprast savus biznesa procesus, bet arī veidot vīziju, kā kļūt efektīvākam un konkurētspējīgākam nākotnē. 

Kickstart treniņš kopumā ilgst pusotru mēnesi ar trīs klātienes vai attālinātām tikšanās reizēm un mājasdarbiem. Uzņemtajiem uzņēmumiem ir jānodrošina 2 pārstāvju dalība treniņā. Pirmā diena notiks 11. maijā. Lai pieteiktos pasākumam, aicinām līdz 30. aprīlim aizpildīt reģistrācijas anketu: https://ej.uz/kickstartzemgale 

 

LTRK aicina izmantot izdevību un apmeklēt Iespēju festivālu “Uzņēmēju dienas Zemgalē 2021” tiešsaistē 22.-23.aprīlī!

Šogad pirmo reizi tradicionālā uzņēmēju izstāde norisināsies pilnīgi virtuālā formātā – speciāli veidotā interaktīvā tīklošanās platformā, kur līdzīgi kā sociālajos tīklos būs iespējams:

  ✔ Reģistrēties bezmaksas apmeklējumam: https://www.mitto.me/uznemeju-dienas/registracija;

  ✔ veidot savu profilu;

  ✔ atzīmēt ar atslēgvārdiem sevi interesējošās tēmas;

  ✔ izstādes jeb Expo sadaļā varēsiet sazināties ar dalībniekiem, lasīt viņu ziņas savā ziņu joslā, pieteikties uz 1:1 sarunu;

  ✔ veidot savu aktivitāšu kalendāru u.c.

ℹ️ Sazināties ar dalībniekiem, apskatīt to piedāvājumu un uzzināt jaunumus varēs pasākuma platformas “Virtual Expo” sadaļā.

Platformā varēsiet sekot līdzi tiešraidēm – dalībnieku vebināri, izglītības iestāžu atvērto durvju dienas un biznesa forums. Tāpat varēsiet aktīvi iesaistīties, pievienojot komentārus un uzdodot jautājumus.

👉Aktīvi līdzdarbojoties platformā, varēsiet savā profilā krāt punktus un saņemt vērtīgas balvas no SIA BITE Latvija!  📱

👉Informācija par festivāla norisi un tās dalībniekiem: https://www.uznemejudienas.lv/zemgale

 

Spānijas kailgliemezis turpina izplatīties Latvijā

Spānijas kailgliemezis ir ierindots Eiropas simts visinvazīvāko dzīvnieku sarakstā. Lai gan no zinātniskā viedokļa arī Latvijā tā ir klasificējama kā invazīva suga, nepilnīgā normatīvā regulējuma invazīvo sugu jomā dēļ šobrīd Spānijas kailgliemezis nav oficiāli iekļauts invazīvo sugu sarakstā. Latvijas teritorijā šī suga ir sastopama kopš 2009.gada. 2019.gada rudenī bija konstatētas un apstiprinātas 59 sugas atradnes, kuras lokalizējas galvenokārt Latvijas centrālajā daļā. 2020.gadā sugas izplatība, visticamāk, ir paplašinājusies (skat. karte vēstules pielikumā- aktuālie dati uz 05.06.2020.). Ārēji Spānijas kailgliemezis Arion vulgaris ir ļoti līdzīgs vietējam sarkanajam kailgliemezim Arion rufus, kas ir sastopams Latvijas dienvidrietumos: Embūtē  un pie Liepājas ezera. Minētā iemesla dēļ sākumā eksperti precīzi nosaka kailgliemeža sugu un tikai tad tiek apstiprināta jauna atradne.

Latvijas teritorijā kaitēklis galvenokārt tiek ievazāts ar stādiem, pie kuru saknēm atrodas gliemeža oliņas. Līdz ar stāda iestādīšanu gliemezis veiksmīgi iedzīvojas dārzos un caur ceļmalām, grāvmalām un ūdenstilpju piekrastēm izplatās gan kaimiņu dārzos, gan arī dabiskās teritorijās. Tāpēc ir svarīgi saprast, ka Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanā būtu jāiesaistās visu invadēto teritoriju īpašniekiem. Tā kā Spānijas kailgliemezis visintensīvāk olas dēj no augusta līdz septembrim, ir jācenšas panākt, lai pēc iespējas mazāks gliemežu skaits sasniegtu olu dēšanas vecumu un izdētu olas. Viena dējuma olas ir vienkopus un vienā dējumā var būt pat vairāk nekā 250 olu.

Sugas ietekme var izpausties dažādi, piemēram, kailgliemeži var apdraudēt kultūraugus un vietējās augu sugas gan apēdot tās, gan pārnēsājot dažādus augu patogēnus. Tāpat Spānijas kailgliemezis izkonkurē un barojas ar citām bezmugurkaulnieku sugām, piemēram, gliemežiem un sliekām. Ir novērota krustošanās ar tuvāk radniecīgajām Arion ģints kailgliemežu sugām, kā rezultātā tās asimilējas un izzūd. Suga var izplatīt jaunas parazītu un patogēnu sugas, kas ar gliemežiem tiek ievestas no citiem reģioniem.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina ievērot ierobežošanas pasākumus, kā arī ziņot, ja mūsu novada teritorijā atrasti šīs sugas pārstāvji:

Spānija kailgliemeža izplatības karte Latvijā: Spanijas_kailgliemeza_ atradnes 05_06_2020

 

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, dienests ir veicis izmaiņas klientu apkalpošanas darbā. Klientiem šobrīd nav iespējams saņemt klātienes konsultācijas un klātienes palīdzību. Visu nepieciešamo atbalstu klientiem dienests sniedz pa tālruni – šādi iespējams saņemt ne tikai konsultācijas, bet dienesta darbinieki tālruņa sarunas laikā klienta vietā var aizpildīt un iesniegt Vienoto iesniegumu.

Konsultācijas par pieteikšanos platību maksājumiem var saņemt pa tālrunu 67095000.

Informatīvais materiāls platību maksājumu saņemšanai 2020.gadā ir pieejams dienesta mājaslapā izvēlnē “Platību maksājumi” – “Rokasgrāmatas un veidlapas”.

 

Zemkopības ministrija informē 

02.04.2020

Latvijas lauksaimnieki gatavi piegādāt veikaliem vietējos dārzeņus

Šī gada 1. aprīlī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards aizvadīja diskusiju ar pārtikas preču mazumtirdzniecības ķēžu pārstāvjiem, kā arī lauksaimniecības kooperatīvu un citu lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem, diskutējot par Latvijā ražotās produkcijas realizācijas iespēju paplašināšanu, tostarp nepārtrauktu Latvijas dārzeņu un augļu pieejamību veikalos gan šobrīd – ārkārtējās situācijas laikā, gan arī turpmāk.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Esmu sācis šo diskusiju, lai veidotu arvien jaunus atbalsta mehānismus pašmāju lauksaimniekiem, kā arī secīgi lai padarītu Latvijas vietējo produkciju arvien pieejamāku sabiedrībai tirdzniecības vietās. Jo vairāk pašmāju produkcijas būs veikalu plauktos, jo lielāka iespēja un arī motivācija būs pircējiem izvēlēties tieši vietējo produktu. Turklāt Latvijas produkcijas īpatsvara palielināšana veikalu sortimentā jau tuvākajā laikā var būt pirmais solis šīs pieejas īstenošanai arī ilgtermiņā.”

Tikšanās laikā pārtikas tirgotāji norādīja, ka atzinīgi vērtē Latvijas lauksaimniecības kooperatīvus kā savus patstāvīgos tirdzniecības partnerus iedzīvotāju nodrošināšanā ar vietējiem dārzeņiem. Savukārt lauksaimnieku organizāciju pārstāvji vērsa uzmanību uz to, ka ir gatavi paplašināt savās saimniecībās dārzeņu audzēšanu, ja tiks panākta vienošanās ar pārtikas veikaliem par izaudzētās ražas  īpatsvara palielināšanu to plauktos. Tas nozīmē, ka veiksmīgas  sadarbības rezultātā dārzeņu audzētāji nepārtraukti piegādās veikaliem Latvijas lauksaimnieku dārzos un laukos augušus dārzeņus un augļus. Savukārt tirdzniecības uzņēmumiem ir svarīgi, lai Latvijas dārzeņi un augļi būtu augstvērtīgi un pircēji labprāt tos iegādātos.

 

AKTUĀLI -Valsts atbalsts uzņēmējdarbībai COVID-19 krīzes laikā

30.03.2020

Ir pieejams Valsts atbalsts dīkstāvē esošu uzņēmumu darbiniekiem un uzņēmējiem saistību kārtošanai.
Vairāk informācijas iespējams saņemt, zvanot VID pa speciālo telefona numuru konsultācijām uzņēmējdarbības atbalstam – 67120020, kā arī visu aktuālo informāciju iespējams atrast:

VID mājas lapā, sadaļā COVID-19

Finanšu ministrijas mājas lapā, sadaļā COVID-19

Biznesa inkubatora mājas lapā, sadaļā ATBALSTS

LLKC ir apkopojis atbalstu veidus – atbalsta pasākumi uzņēmējiem

Nonākt informatīvajās vietnēs iespējams spiežot uz sadaļas nodaukuma arī šajā lapā.

 

Ir apstiprināti arī atbalsta pasākumi pašnodarbinātām,   aicinām sekot līdzi jaunumiem Valsts ieņēmumu dienesta un Finanšu ministrijas mājas lapās.

 

Veselību un izturību visiem šajā sarežģītajā situācijā. Sargāsim sevi un būsim atbildīgi pret citiem!

 

Projekts „Pleskavas un Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un veicināšana caur pārrobežu sadarbību”/ “Development and promotion of Pskov and Zemgale cross border
business support environment”

Saīsinātais nosaukums: SMEPRO, Nr. LV-RU-020

Projekta mērķis: Palielināt uzņēmumu skaitu ar pārrobežu sadarbības pieredzi starp
Zemgales plānošanas reģiona (Latvija) un Pleskavas apgabala (Krievija) uzņēmumiem, kā arī
dalīties pieredzē ar Vidzemes plānošanas reģiona MVU, nodrošinot nepieciešamās zināšanas
un konsultācijas par Latvijas un Krievijas eksporta iespējām un prasībām.

Projektā plānotās aktivitātes:
Uzņēmējdarbības atbalsta centru un pašvaldību speciālistu veiktspējas stiprināšana
konsultējot, atbalstot un koordinējot pārrobežu sadarbību starp abu valstu uzņēmējiem.
Apmācības, pieredzes apmaiņas braucieni, praktiski treniņi sadarbības tīkla izveidei,
nepieciešamā aprīkojuma iegāde.
Semināri abu reģionu 50-80 mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) par prasībām un
eksporta iespējām starp Latviju un Pleskavas apgabalu.
Sadarbībā ar apmācītajiem reģionālajiem konsultantiem un izveidoto pārrobežu sadarbības
tīklu, veiktas marketinga, eksporta veicināšanas pilot aktivitātes abu reģionu 20 MVU, kas
darbojas pārtikas produktu ražošanas un pārstrādes un kokapstrādes jomās, kā arī tūrismā.
Publicitātes un informatīvie pasākumi – preses relīzes, 8 ziņu lapas, brošūras, informācija
mājas lapā, sociālajos tīklos, noslēguma konference par sasniegtajiem projekta rezultātiem
un ieviešanas procesu, debates par aktuālajiem jautājumiem.

Iespējamās sadarbības jomas:  lauksaimniecība, pārtikas pārstrāde, tūrisms, amatniecība un kokapstrāde.

Apraksts embargo produktiem pieejams šajā saitē  – http://www.liaa.gov.lv/files/liaa/attachments/saraksts2.pdf

Pilna informācija: https://www.zemgale.lv/images/info_pamatteksti/dati/Projekti_SMEpro.pdf

 

Uzņēmējiem turpmāk pieejama paplašināta un precizēta reitingu sistēma

Uzklausot uzņēmēju priekšlikumus, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir papildinājis Nodokļu maksātāju reitinga sistēmu ar pieciem jauniem rādītājiem un pilnveidojis jau esošos. Uzlabotais rīks sniedz precīzāku priekštatu par uzņēmuma nodokļu saistību izpildes disciplīnu un tā saimniecisko darbību, savukārt paplašinātais rādītāju loks padara reitingu elastīgāku – izpildot savas saistības, uzņēmums var operatīvi uzlabot reitingu.

Šī gada februārī Nodokļu maksātāju reitinga sistēma ir papildināta ar divām jaunām sadaļām – “Nodokļu administrēšanas procesu rezultāti” un “Nodokļu deklarēšanas riski”, kurās iekļauti pieci būtiski rādītāji:

– “VID administrēto maksājumu piespiedu piedziņa”;

– “Nodokļu kontroles pasākumos papildus aprēķinātā summa”;

– “Tematiskajās pārbaudēs piemērotie naudas sodi”;

– “Darba samaksas nedeklarēšanas riski”;

– “PVN riski”.

Plašākā informācija pieejama šeit: 0227_2020_Uzņēmuma reitinga sistema kļuvusi jaudīgāka (1)

Novada garša – izveidota pārtikas ražotāju karte!

www.novadagarsa.lv

06.01.2020

“Beidzot ir vieta, kurā satikties ražotājam un pircējam!” Tā par jaunizveidoto elektronisko karti jeb katalogu www.novadagarša.lv teic Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

Karte tapusi LLKC zīmola “Novada garša” ietvaros, un tajā apvienota informācija par dažādu nozaru saimniekiem un viņu piedāvājumu, kā arī skaidri ir saprotama produktu izcelsme. Kartes izveides mērķis – lai varētu ikvienam dot iespēju tieši sazināties ar vietējās pārtikas produktu ražotājiem visā valstī.

Kā redzams elektroniskajā katalogā, ražotāju var sameklēt, uzklikšķinot uz norādītās vietas kartē, kur atzīmēti ražotāji. Tāpat ražotāju iespējams izvēlēties pēc vairākām izvēlnēm – teritorijas, produktu kategorijas (svaigi dārzeņi un zaļumi, sēnes, olas utt.) un produktu apakškategorijas, kur katrs var ierakstīt meklējamo produktu.

Šobrīd katalogā no Tērvetes novada ir iespējams atrast SIA Tērvetes veltes – pazīstams kā Tērvetes vīni.

Kartes veidotāji sola, ka informācija par vietējiem ražotājiem un to piedāvājumu tiks atjaunināta un papildināta regulāri. Arī ražotāji, kuri ir gatavi uzņemt pie sevis apmeklētājus, var pieteikt savu saimniecību ievietošanai katalogā, sazinoties ar LLKC speciālistiem vai tuvākā biroja lauku attīstības konsultantu (Tēretes novadam Monta Mantrova – epasts: monta.mantrova@llkc.lv).

Vairāk: https://laukos.la.lv/pec-kartes-var-atrast-vietejo-razotaju?fbclid=IwAR36WpHeCsidqWGNA2okLIzIGI6qyFUR-HvSsIbhk7Vm5MhKcq2-NdGeKKo

GADA BALLE 2019

10.12.2020

Tērvetes novada kultūras namā 7. decembrī tika svinēta lauksaimnieku un uzņēmēju “GADA BALLE 2019”, kas Tērvetes novadā ir tradīcija jau daudzus gadus. Šogad Tērvetes kultūras nams ar Tērvetes novada domes atbalstu bija sarūpējis aizraujošu kultūras programmu.

Balles svinīgā daļa tika atklāta ar sirsnīgu mazo Tērvetes novada kultūras nama sporta deju pulciņa dalībnieku priekšnesumu, kuru sniedza piecgadīgo un sešgadīgo bērnu grupas dejotāji – Anda Vilsone, Paula Hartika, Annija Safonova, Roberts Kausts, Edgars Redisons un Gustavs Cēsnieks. Turpinājumā viesi varēja apbrīnot sporta deju profesionāļu priekšnesumus divos cēlienos – uzstājās Rihards Eglītis un Jeļizaveta Manija, Jānis Cīrulis un Karīna Anete Jefimova. Pārsteigumus sagādāja arī iluzionists Gabriels Gots.

Pasākuma dalībniekus svinīgajā daļā uzrunāja Tērvetes novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika, kura savā runā pateicās uzņēmējiem par ieguldījumu Tērvetes novada attīstībā un atpazīstamības veidošanā. D. Reinika paldies teica arī bijušajai uzņēmējdarbības speciālistei Montai Mantrovai, kura nu jau

trešo mēnesi strādā Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā, kā arī veiksmi novēlēja Montas darba turpinātājai Madarai Dargužai. Madara klātesošos iepazīstināja ar nozīmīgākajiem
uzņēmējdarbības jaunumiem un paveiktajiem darbiem 2019. gadā.
Nu jau tradicionāli kādam uzņēmējam šajā pasākumā tika pasniegts ceļojošais svečturis. Šogad to saņēma kokapstrādes amatnieks Igors Šafars. Igors ir veiksmīgi pieteicis sevi koka izstrādājumu ražošanā. Viņa darbi ir bijuši apskatāmi Tērvetes novada stendā “Latvijas meža dienās 2019” LVM dabas parkā Tērvetē un “Uzņēmēju dienās Zemgalē 2019”. Igora gatavotie vides objekti – koka soli ir apskatāmi gan Augstkalnes parkā, gan arī Mežmuižas pils parkā. Svečturi Igoram Šafaram nodeva iepriekšējā gada svečtura turētāja – SIA “A.R.D. Mēnestiņš” vadītāja Anda Muciniece. Uzņēmējiem bija iespēja piedalīties arī svētku izlozē, kurā laimīgie tika pie simboliskām nākošā – Žurkas gada balviņām un Tērvetes novada īpašā 2020. gada svētku kalendāra.

Tērvetes novada dome saviem uzņēmējiem vēl sapņot lielus sapņus un ar sava biznesa vadīšanu, jaunu ideju ģenerēšanu iedvesmot vienam otru, mācīties vienam no otra! Turpināt sapņot, domāt lielās domas un uzdrīkstēties! Priecīgus visiem Ziemassvētkus! Lai Žurkas gadā visus pavada veiksme!

 

 

 

 

 

 

Tērvetes novada lauksaimnieku un uzņēmēju GADA BALLE – 2019

TĒRVETES NOVADA LAUKSAIMNIEKI UN UZŅĒMĒJI!

Gaidot Ziemassvētkus un tuvojoties Gadu mijai, ir pienācis laiks kopīgi atskatīties uz paveikto šajā gadā.

Aicinām 2019. gada 7. decembrī pl. 19.00 uz GADA BALLI – 2019 

Tērvetes novada kultūras namā.

 

Par lustīgu mūziku svētku vakarā rūpēsies grupa KOMPLIMENTS

Pieteikties līdz 2. decembrim pa tel. 22495447 vai rakstot uz epastu madara.darguza@gmail.com


Vairāk informācijas skatīt šeit: http://www.lad.gov.lv/lv/aktualitates-un-kalendars/aktualitates/pieejams-finansejums-pasakuma-ieguldijumi-materialajos-aktivos-962

 

 

KONTAKTI
Tērvetes novada dome
  Zelmeņi, Tērvetes pagasts, Dobeles novads, LV-3730
  Tālr. 63726012, 28389997, Fax. 63726012
  e-pasta adrese: tervetesnd@tervetesnd.lv
  www.tervetesnovads.lv
TUVĀKIE PASĀKUMI