Otrdiena, 16. Oktobris | Daiga, Dinija
LASĪT VAIRĀK
04 / 10

Sestdien, 13. oktobrī, dabas parkā Tērvetē – Pasakas midzināšanas svētki! Pēdējo reizi šogad Pasaku mežā būs sastopami visi pasaku tēli un citi pārsteigumiem bagātā meža iemītnieki.

LASĪT VAIRĀK
19 / 09

Sestdien, 22. septembrī, Baltu vienotības dienā, Tērvetē pie pilskalna norisināsies vēsturisko kauju rekonstrukcijas.

Plkst. 14.00 cīņas, kuras veltītas 20. gadsimta liktenīgajiem vēsturiskajiem notikumiem – 1918. gada atbrīvošanas cīņām, kas zināmas kā Brīvības cīņas brīvvalsts tapšanas posmā, kā arī.
Savukārt plkst.16.00 – kaujas, kuras saistītas ar Otrā Pasaules kara notikumiem, kas bija liela traģēdija Latvijas iedzīvotājiem un latviešu tautai. Tiks atainotas 1944. gada aizsardzības kaujas Kurzemē.

Kauju inscinējumos piedalīsies aptuveni 90 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Abu kauju starplaikos paredzēta militāras tehnikas, I un II Pasaules kara vieglo un smago transportlīdzekļu, un ieroču ekspozīcijas apskate. Pasākumu organizē biedrība “Latviešu karavīrs”.

LASĪT VAIRĀK
15 / 09
Aizvadīta Eiropas kultūras mantojuma diena Tērvetē

Š.g. 15. septembrī ikviens interesents tika  gaidīts uz izzinošu pasākumu rehabilitācijas centrā “Tērvete”.

Tautā dēvētajā sanatorijā notika pasākums “Ceļojums no vēstures līdz šodienai”, kas sniedza ieskatu sanatorijas ēkas tapšanā, ļāva izzināt  sanatorijas ēkas ciļņu autora K. Zemdegas veidotos stāstus, atskatīties uz medicīnas vēsturi un klātienē iepazīt rehabilitācijas centra “Tērvete” šodienu, iespējas un piedāvājumu. Kopīgi baudījām  sanatorijas laikā iecienīto kartupeļu putru ar gaļu.

LASĪT VAIRĀK
07 / 09
Latvijas ainavu dārgumu sarakstā arī Tērvetes parka ainava ar pilskalnu

5. septembrī Jelgavā notika reģionālās izstādes “Latvijas ainavu dārgumi”atklāšana un diskusija.

Latvijas ainavu dārgumu sarakstā iekļauti 50 nozīmīgākie Latvijas ainavu dārgumu objekti, kuri noskaidroti sabiedrības balsojuma un Ainavu ekspertu padomes vērtējuma rezultātā.

Lepojamies, ka  Tērvetes parka ainava ar pilskalnu arī ir iekļauta Latvijas ainavu dārgumu sarakstā.

LASĪT VAIRĀK
30 / 08
Pirmklasnieku sumināšana LVM dabas parkā Tērvetē

Tradicionāli, jau vairākus gadus, Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē un sadarbības partneri sumina pašus mazākos pirmajā skolas dienā! Arī šogad – 3. septembrī ir sarūpēti dažādi pārsteigumi.

LASĪT VAIRĀK
29 / 08
Tūrisma lietpratēji Zemgalē maršrutam “Baltu ceļš” krās jaunas zināšanas

Drīz pēc jaunā mācību gada sākuma Zemgalē mācības sāksies arī tūrisma nozarē strādājošajiem profesionāļiem – uzņēmējiem, pakalpojumu sniedzējiem, pašvaldību tūrisma plānotājiem, gidiem, informācijas centru un punktu darbiniekiem.

Bezmaksas mācības, kuras organizē Zemgales Plānošanas reģions (ZPR), būs sadalītas četros ciklos, katrā trīs dienas. Tās iesāksies septembrī, bet noslēgsies vēlā rudenī. Mācības notiks ar Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam projekta LLI-187 “Starptautiskais kultūras maršruts “Baltu ceļš” (Balts Road) atbalstu. Tādējādi projekta partneri Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā tūrisma profesionāļiem sniegs papildu zināšanas, lai savlaicīgi sagatavotos ceļotāju uzņemšanai topošajā maršrutā “Baltu ceļš”.

Zemgalē jau sākusies dalībnieku pieteikšanās pirmā un otrā cikla mācībām, kas 11.,18. un 25. septembrī notiks VAS “Latvijas Valsts meži” Meža izglītības centrā Tērvetē

LASĪT VAIRĀK
29 / 08
Maršrutā “Baltu ceļš”- vairāk nekā 70 objektu vēstīs par zemgaļu un sēļu senvēsturi un kultūru

Zemgalē, Tērvetes novadā strādājošā biedrība “Latviešu karavīrs” pabeigusi apjomīgu pētījumu par zemgaļu un sēļu vēsturi raksturojošiem tūrisma resursiem reģionā. Pētījums veikts ar Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam projekta LLI-187 “Starptautiskais kultūras maršruts “Baltu ceļš”( “Balts Road”) atbalstu.

NĀKAMAIS
KONTAKTI
Tērvetes novada dome
  Zelmeņi, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730
  Tālr. 63726012, 28389997, Fax. 63726012
  e-pasta adrese: tervetesnd@tervetesnd.lv
  www.tervetesnovads.lv
PIETEIKTIES JAUNUMIEM