Svētdiena, 28. Maijs | Vilhelms, Vilis
AAA

Biedrības

Biedrība “Tērvetes mājražotāji un amatnieki”

Buklets

Lauku sēta “Ābelītes”

māj4

Ilona un Ēriks Stašinski

Bioloģiskajā saimniecībā audzē dažādus dzīvniekus – Galoveju šķirnes liellopus, Merino aitas, Mangalicas cūkas – tautā sauktas par aitu

cūkām, kazas un dažādus mājputnus. Piedāvā dzīvnieku apskati un ieskatu ekoloģiskajā saimniekošanā. Tiek piedāvātas ekskursijas skolēnu,

bērnudārza grupām, ģimenēm. Iespējams noīrēt pļavu ar labiekārtotu atpūtas vietu pie dīķa. Pavasarī var nobaudīt bērzu sulas, rudenī bioloģiskos ābolus. Iespēja pasūtīt bioloģisko produkciju – svaigu liellopu, jēra, cūkas un putnu gaļu.

Adrese: “Ābelītes”, Bukaišu pagasts, Tērvetes novads, LV-3714

Mob. tel. 29191619, 26134009

e-pasts: ilona.stasinska@gmail.com

SIA “Tērvetes Maize”

māj1

Jānis Kurpnieks

Piedāvājumā tīra rudzu rupjmaize, rudzu saldskābā maize, rudzu rupjmaize ar žāvētiem augļiem, konditoreja. Maizīte ir raudzēta bez rauga, tiek taisīts dabīgs ieraugs, un ar to raudzēta rudzu mīkla, cepta ar malku kurinātā krāsnī. Tiek piedāvātas ekskursijas skolēniem, bērnudārzu grupām, ģimenēm ar maizes cepšanu un degustēšanu. Ekskursijas cena 1.20 eiro personai. Maksa par dalību maizes cepšanā – 2.50 eiro par katru izcepto maizes kilogramu.

Adrese: „Straumes”, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730

Mob.tel. 29967553, e-pasts: kurpnieks_J@inbox.lv

SIA „Tērvetes veltes”

māj2

Sandris Laizāns

Vīna darītava “Tērvetes vīni” – mājās gatavoti Latvijas augļu un ogu vīni. Iespējams nogaršot aveņu, ābolu un cidoniju vīnus. Īpaši sortimentā ir ērkšķogu gaišie un sārtie vīni, kā arī pēc dabīgās metodes raudzētie dzirkstošie vīni. Piedāvājam vīna darītavas apskati un vīnu degustācijas. Degustēsim vīnus ar omulīgām sarunām par vīna tapšanu, jaukā lauku ainavā, Tērvetes upes krastā.

Gaidīsim Jūs ciemos! Degustācijas un ekskursijas lūdzu pieteikt iepriekš!

Adrese: „Krāces”, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730

Mob.tel. 29454225, e-pasts: sandris.laizans@gmail.com

SIA „A.R.D. Mēnestiņš”

māj5

Anda Muciniece

SIA „A.R.D.Mēnestiņš” piedāvā gardus miltu izstrādājumus- picas, cīsiņus mīklā, dažāda veida bulciņas. Mājražotāja Anda Muciniece strādā arī pēc pasūtījumiem, kurus grupām nobaudīt un iestiprināties piedāvā savā sētā Kroņaucē, Dzirnavu ezera krastā.

Adrese: „Annenieki”, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730

Mob.tel. 27729988, e-pasts: andamark@inbox.lv

SIA „Lolotava”

Anita Ivulāne, Aiga Kuģe

Dažādu veidu suvenīri, kas Jums atgādinās par Tērvetes apciemojumu. Sprīdīša stabulīte, rūķu zābaciņi un daudz kas cits iegādājams sezonas laikā Tērvetes dabas parkā, kā arī lielākajos tirdziņos, kas tiek rīkoti Tērvetes novadā.

Mob.tel. 28240202 (Anita) e-pasts: anita.ivulane@inbox.lv

26758487 (Aiga) e-pasts: aiga74@inbox.lv


Valentīna Smoļakova

māj9

Apgleznotas zīda šalles, ziedu piespraudes, rāmī austi plecu lakati, kā arī citi rokdarbi gatavoti pēc īpaša Jūsu pasūtījuma. Meistare satopama Jelgavas, Dobeles un Tērvetes lielākajos tirdziņos un gadatirgos.

Mob.tel. 29815646, e-pasts: valentina.smolakova@inbox.lv


Daiga Ramanauska, Gunārs Šimkūns

māj8

Bukaišu pagastā augošos ziedos ievākts medus, kā arī to produkti. Bitenieki sastopami ik sestdienu Tukuma tirgū, kā arī tirdziņos Tērvetes novadā.

Adrese: „Skolas māja”, Bukaišu pagasts, Tērvetes novads, LV-3714

Mob.tel. 26237554, e-pasts: daiga.ramanauska@inbox.lv

Zemnieku saimniecība „Vainadziņi”

māj6

Gunta un Jānis Miļūni

Guntas Miļūnas z/s „Vainadziņi” nodarbojas ar gaļas pārstrādi mājas apstākļos, produkti ir kūpināta karbonāde, šķiņķis, cauraudzis, divu veidu desas, aknu pastēte, aukstā gaļa, citi kūpinājumi un speķis, kas smērējams uz maizes – viss no cūkas tiek pārstrādāts

Adrese: „Vainadziņi”, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730

Mob.tel. 26410574, e-pasts: gunta.miluna@gmail.com

Sandra Vilgerte

māj7

Rotaļlietas bērniem “Velc, pelīte, saldu miegu!”
Spilventiņi un pufi-sēžamspilveni veidoti no auduma un ādas atgriezumiem.
Rotaļlietas pildītas ar spilvenu pildījumu un lateksa gabaliņiem. Var darboties
ar ložņājošo peli, pīt, pogāt, kaut ko atrast vai noslēpt kabatiņā, iepazīt
aplikāciju dzīvniekus.

Adrese: “Priednieki”. Tērvetes pag., Tērvetes nov., LV-3730

Mob.telefons: 27700268

E-pasts: sandravilgerte@inbox.lv

Mājas „Viestardi”

 

Kristīne Liniņa un Gundars Lācis

Mājražotāja Kristīne Liniņa piedāvā pasūtīt un baudīt savās mājas viesībās dažāda veida kūkas (dažādi biskvīti un krēmi, individuāls noformējums), saldos un sāļos kliņģerus, pīrādziņus, kā arī citus našķus. Tos ir iespējams baudīt  arī “Viestardos”

Saimniecībā no aprīļa beigām līdz jūnija sākumam var priecāties par tulpju kolekcijas daudzveidību un iegādāties tulpju sīpolus. Kolekcijā ir gandrīz 400 tulpju šķirnes.

 Ziemas sezonā piedāvājam iegādāties svaigi spiestu smiltsērkšķu biezsulu, visu gadu mūsu gardumu piedāvājumā ir neparasti ievārījumi ar savu īpašo, atmiņā paliekošo garšu.

Adrese: „Viestardi”, Kroņauce,Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730

Mob.tel. 26411623 (Kristīne), e-pasts: viestardi@gmail.com

Mob.tel. 27570755 (Gundars), e-pasts: viestardi@gmail.com

Par biedrību

Biedrībai „Tērvetes mājražotāji un amatnieki” ir neliela kopā būšanas un darbošanās pieredze. Tā dibināta 2014.gada nogalē. Uzsākot savu darbošanos, kopīgi ar Tērvetes kultūras namu tika organizēts pirmais pasākums. Balstoties uz vēstures faktiem par Labrenča tirgu, netālu no vēsturiskās tirdzniecības vietas, 21.decembrī Tērvetes estrādē kopīgi ar folkloras kopu „Laiva” tika ieskandināti Ziemas Saulgrieži. Atjaunotajā tirdziņā darbojās biedrības biedri kopīgi ar tuvākās apkaimes amatniekiem. Ceram, ka radām Ziemassvētku noskaņu ikvienam pasākuma apmeklētājiem. Arī debesis šajā dienā bija kopā ar mums, jo stundu pirms pasākuma sākšanās, zemi pārklāja balta sniega sega.

Tērvetes viesiem – iegriežoties Tērvetē, ikviens mājražotājs cer Jūs iepriecināt ar saviem ražojumiem, pakavēt Jūsu laiku, pārsteigt garšas kārpiņas. Cienot savu un mājražotāju, amatnieku laiku, lūgums iepriekš saskaņot ieplānoto vizīti ar katru no viņiem. Gaidām ciemos, jo „Tērvete pārsteidz!”

Tērvetes radošajiem un aktīvajiem ļaudīm – biedrība ir atvērta ikvienam, kurš saredz savas iespējas strādāt kopīgi, aicinot savā pulkā. Priecāsimies par jauniem biedriem, kuri piedāvā unikālus produktus, lai varam papildināt ar to klāstu biedrības kopīgo piedāvājumu.

Kontaktinformācija

Monta Mantrova

Biedrības „Tērvetes mājražotāji un amatnieki” valdes locekle.

Mob.tel.26352751

Monta.mantrova@llkc.lv

KONTAKTI
Tērvetes novada dome
  Zelmeņi, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730
  Tālr. 63726012, 28389997, Fax. 63726012
  e-pasta adrese: tervetesnd@zemgale.lv
  www.tervetesnovads.lv