Svētdiena, 25. Februāris | Alma, Annemarija
Februāris
Piektdiena
Radošās apvienības “Pali” koncerts “Aicinājums”. Programmā Andas Ābeles autormūzika
19.00

Anda Ābele savu darbu veltījusi dziļi patiesai latviskas un vispārcilvēciskas gudrības iedzīvināšanai. Dziedot, spēlējot kokles, darinot tās un mācot nākamajām paaudzēm, Anda saglabājusi dziļi personisku un nepastarpinātu skaņas sajūtu. Līdztekus no tautas teicējiem mantotām senām melodijām, par Andas Ābeles gara radiniekiem varētu saukt Imantu Kalniņu, Ilgu Reiznieci, Valdi Atālu, Arni Miltiņu. Katram no tiem ir sava vieta kokles dvēselē.
Anda Ābele vada un vadījusi vairākas folkloras kopas, galvenā no tām – ” Laiva”. ( no 2015. gada arī Tērvetes fokloras kopa “Ceļteka” darbojas Andas vadībā) Pirms vairākiem gadiem, savienojoties “Laivai” ar ģitāristu Andreju Grimmu, tapa radošā apvienība “Pali”.
Andrejs Grimms, diplomēts filozofs, savulaik sadarbojies ar Imantu Kalniņu, “Autobuss debesīs”, ” Auļiem”, Rolandu Ūdri u.c. zināmiem mūziķiem, šobrīd velta muzikālo enerģiju galvenokārt Nepieradinātā Folka orķestrim, spēlējot dažādu pasaules zemju un laiku folkloru un radot savu muzikālo domu pasauli. Sadarbībā ar Andu Ābeli Andreja ģitāra iegūst citu, intīmāku skanējumu.”Ja kāds saka, ka vajag tikai izglītoties un izglītoties, tad man liekas – vajag dzīvot,” pārliecināts Ādažu Brīvās Valdorfa skolas orķestra vadītājs, filozofs, mūziķis, pasaku autors, tradicionālu un pavisam netradicionālu mūzikas instrumentu pārvaldītājs Andrejs Grimms.

ATPAKAĻ UZ VISIEM PASĀKUMIEM
KALENDĀRS