Piektdiena, 2. Jūnijs | Emma, Lība
2

 

Atrodas rehabilitācijas centrā “Tērvete” ( Tērvetes sanatorijā) .

Novadpētniecības materiālu krātuvē var iepazīties ar  Tērvetes  vēsturi un kultūrmateriālajām vērtībām. Aplūkot senlietas – trauki, saspraudes- no izrakumiem pilskalnā,  senus sadzīves priekšmetus, darba rīkus, traukus, tekstilizstrādājumus, numismātiku, grāmatas, u.c.

 Tērvetes un apkārtnes ievērojamās vietas atrodamas kartē ar atzīmētiem objektiem, apskatāmas fotogrāfijas ar vietu aprakstiem. Stāsts par  ievērojamiem cilvēkiem – stends ar fotogrāfijām un apraksti.

Īpaša uzmanība pievērsta Tērvetes skolai, kura savu darbību sāka 1869. gada rudenī. Tērvetes skolā mācījusies rakstniece Anna Brigadere. Krātuvē var  uzzināt par izglītības vēsturi, skolu senajos laikos, mājamatniecību, par to kā vecāki apmācīja bērnus dažādos arodos, aplūkot darbarīkus – stelles, vērpjamais ratiņš, adīklis, karošu grebšana, veļas velējamais, ogļu gludeklis, suseklis, maizes malšanas un maizes cepšanas ierīces, u.c….

Uzzināt par skolu Annas Brigaderes laikā: Annas Brigaderes grāmatas, biogrāfija,  skolas vēstures materiāli no tā laika, tāfelītes ar grifelēm, lasīšana bukstierējot u.c.

Par skolu padomju laikā: PSRS karte, kaklauts, nozīmītes, bungas, tintes pildspalva, koppapīrs, diapozitīvi, šī laika skolas vēstures materiāli, mācību līdzekļi (starpbrīdis – staigāšana pa apli, dežuranti)

Tērvetes skolas vēsture: hronoloģija, izlaidumu fotogrāfijas, pārgājienu apraksti, pulciņu hronikas, fotogrāfijas, albumi, skolēnu atmiņas, dāvanas skolai skolas jubilejās, dāvinātās grāmatas, apsveikuma kartītes, diplomi un goda raksti, mācību grāmatas, ābeces, burtnīcas, mācību piederumi, skolēnu projektu darbi.  Ievērojami skolēni un skolotāji: Anna Brigadere, Fricis Fridbergs, Biruta Baumane, Jānis Rapa u.c. Kolekcijas: (vāzes, sveces, mīkstās rotaļlietas, mārītes, pildspalvas, minerāli, kukaiņi, nauda)

Iecerēts  izveidot pētījumu par Tērvetes novada represētajām personām, kurā būs karte ar atzīmētām vietām, kur viņi dzīvoja izsūtījumā, personīgās lietas, fotogrāfijas, atmiņu pieraksti. Kā arī pētījumu par Trīszvaigžņu ordeņa kavalieriem.

Apmeklētājiem tiek piedāvātas dažādas aktivitātes, kā piem. sagrupēt Latvijā lietoto naudu dažādos laika periodos; atrast visas ierīces, kas nepieciešamas, lai iegūtu audumu un uzšūtu apģērbu; izpētīt piena seperatora uzbūvi un mēģināt izskaidrot tā darbību; rakstīt ar spalvaskātu un tinti; reizināt ar ” reizināmo mašīnu”, saskaitīt ar koka skaitīkļiem, u.c.

www.rctervete.lv

Tālr. pieteikumiem 22349231

/    
DALIES:      
ATPAKAĻ UZ KARTI
OBJEKTU KATEGORIJAS