Sestdiena, 10. Aprīlis | Anita, Anitra, Zīle
2

 

Atrodas bijušajā Tērvetes skolā, kura savu darbību sāka 1869. gada rudenī. Tērvetes skolā mācījusies rakstniece Anna Brigadere. Krātuvē var  uzzināt par izglītības vēsturi, skolu senajos laikos, mājamatniecību, par to kā vecāki apmācīja bērnus dažādos arodos, aplūkot darbarīkus – stelles, vērpjamais ratiņš, adīklis, karošu grebšana, veļas velējamais, ogļu gludeklis, suseklis, maizes malšanas un maizes cepšanas ierīces, u.c….

Uzzināt par skolu Annas Brigaderes laikā: Annas Brigaderes grāmatas, biogrāfija, dotā laika perioda priekšmeti, skolas vēstures materiāli no tā laika, tāfelītes ar grifelēm, lasīšana bukstierējot u.c.

Par skolu padomju laikā: PSRS karte, kaklauts, nozīmītes, bungas, tintes pildspalva, koppapīrs, diapozitīvi, skolas vēstures materiāli no tā laika, mācību līdzekļi no tā laika,(starpbrīdis – staigāšana pa apli, dežuranti)

Parādīta Tērvetes skolas vēsture: hronoloģija, izlaidumu fotogrāfijas, pārgājienu apraksti, pulciņu hronikas, fotogrāfijas, albumi, skolēnu atmiņas, dāvanas skolai skolas jubilejās, dāvinātās grāmatas, apsveikuma kartītes, diplomi un goda raksti, mācību grāmatas, ābeces, burtnīcas, mācību piederumi, skolēnu projektu darbi.  Ievērojami skolēni un skolotāji: Anna Brigadere, Fricis Fridbergs, Biruta Baumane, Jānis Rapa u.c. Kolekcijas: (vāzes, sveces, mīkstās rotaļlietas, mārītes, pildspalvas, minerāli, kukaiņi, nauda)

Novadpētniecības materiālu krātuvē var iepazīties ne tikai ar skolas, bet arī Tērvetes novada vēsturi un kultūrmateriālajām vērtībām. Aplūkot senlietas – trauki, saspraudes no izrakumiem pilskalnā, seni sadzīves priekšmeti, darba rīki, trauki, tekstilizstrādājumi, numismātika, grāmatas, u.c.

 Novada ievērojamās vietas atrodamas kartē ar atzīmētiem objektiem, apskatāmas fotogrāfijas ar vietu aprakstiem. Stāsts par novada ievērojamiem cilvēkiem – stends ar fotogrāfijām un apraksti.

Tuvākajā laikā iecerēts  izveidot pētījumu par Tērvetes novada represētajām personām, kurā būs karte ar atzīmētām vietām, kur viņi dzīvoja izsūtījumā, personīgās lietas, fotogrāfijas, atmiņu pieraksti. Kā arī pētījumu par Trīszvaigžņu ordeņa kavalieriem.

Apmeklētājiem tiek piedāvātas dažādas aktivitātes, kā piem. sagrupēt Latvijā lietoto naudu dažādos laika periodos; atrast visas ierīces, kas nepieciešamas, lai iegūtu audumu un uzšūtu apģērbu; izpētīt piena seperatora uzbūvi un mēģināt izskaidrot tā darbību; rakstīt ar spalvaskātu un tinti; reizināt ar ” reizināmo mašīnu”, saskaitīt ar koka skaitīkļiem, u.c.

Skolas parkā atrodas Upurakmens un Vadoņa ozols.

Tālr. pieteikumiem 22349231

/    
DALIES:      
ATPAKAĻ UZ KARTI
OBJEKTU KATEGORIJAS