Piektdiena, 20. Septembris | Ginters, Guntra, Marianna
3

Tērvetes maizes ceptuve

Maiznieks Jānis Kurpnieks ar 20 gadu darba pieredzi maizes cepšanā tēva mājās ir izveidojis nelielu maizes ceptuvi, lai apvienotu tradīcijas un jaunākās tendences, veidojot savu stāstu par maizi – veselīgu, spēcinošu, bagātīgu! Pēc paša radītajām receptēm viņš cep vairāk nekā 12 maizes veidus, tai skaitā veselīgus gardumus – augļu un ogu rudzu maizi, ko var ēst smalkmaizīšu vietā, kā arī mūsdienās tik pieprasīto bezmiltu maizi. Piedāvājumā – dažādu veidu rupjmaize ar šķeltajiem rudzu graudiem un rudzu saldskābmaize.

Maizes sastāvā nav kviešu milti, un tas mūsdienās ir liels retums. Rudzu maizei izmanto tikai dabīgas izejvielas, pašu gatavotu ieraugu, ko iegūst no abrkaša. Mīklu raudzē ozolkoka kublos, tad katrs ar maiznieka rokām uz lizes izveidotais klaips, kas sasniedz pat pus metra garumu, nonāk ar skujkoka malku izkurinātā krāsnī.

Ceptuvē tiek rīkotas ekskursijas (1 – 2 stundu garumā) ar iespēju nodegustēt maizīti, izzināt visu par maizes cepšanu un ar to saistītām tradīcijām. Tā ir vieta, kur sajust maizes svētību pašu rokām – līdzdarboties īstas lauku maizes cepšanas rituālos.

Iepriekšēja pieteikšanās

resizedimage600400-tervmaize Tērvetes maize


Adrese: „Straumes”, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads

GPS 56.447987, 23.389050

Tālr. 29967553

kurpnieks_J@inbox.lv

 

/    
DALIES:      
ATPAKAĻ UZ KARTI
OBJEKTU KATEGORIJAS
GIDA PAKALPOJUMI (1)