Piektdiena, 2. Jūnijs | Emma, Lība
7

12. gs. Tērvetes koka pils

Tērvete ar savu vārdu ir atpazīstama visā Latvijā, kā varens senais zemgaļu centrs baltu apdzīvotajās teritorijās, kas līdz pat 13.gs beigām cīnījās par savu politisko un ekonomisko neatkarību. Tērvetes pilskalns un zemgaļi, kas apdzīvojuši šo reģionu, ir kā simbols latviešu tautas gribasspēkam, nelokamajam, stingrajam un neatlaidīgajam raksturam.

Lai uzskatāmi parādītu Tērvetes un Zemgales senvēsturi, balstoties uz arheoloģisko pētījumu rezultātiem Tērvetes pilskalnā, tiek būvēta viena no varenākajām XII gs. Latvijas teritorijā bijušām pilīm, kas bagāta ar savu vēsturi. Projekts paredz ilgākā laika posmā pabeigt pilnīgu Tērvetes koka pils rekonstrukciju.

Šobrīd ir uzcelta pils Austrumu daļa, kur iekārtota plaša ekspozīcija par Tērvetes pili un zemgaļu materiālo kultūru, te pils četros stāvos ir iespējams aplūkot zemgaļu pilskalnu attēlus un piļu apjomu un izskata versijas, rotas, apģērbus, ieročus, sadzīves priekšmetus, mēbeles. Apskatāma zemgaļu valdnieka Viestarda vaska figūra un lielākā zobenu izstāde Latvijā.

 

Turpmāk tiks veikti celtniecības darbi pie pārējās Ziemeļu un Dienvidu nocietinājumu sistēmas un pagalma apbūve ar dzīvojamām un saimniecības ēkām.

Pilī piedāvā programmu jaunlaulātajiem – zvanīt pa tālr. 27018225.

Muzeja darba laiks no 1.05. līdz 31.10, plkst.10 -17, brīvdiena- pirmdiena, otrdiena.

Ieeja – pieaugušajiem 5.00 EUR; skolēniem  3.00 EUR,  iepriekš piesakoties, gida pakalpojums – 20.00 EUR.

 Tērvetes pils    Tērvetes pils

Adrese: “Jērumi”, Tērvete, Tērvetes novads

GPS 56.481439, 23.376058
Tālr. 26950975

www.lielkenins.lv

lielkenins@inbox.lv

/    
DALIES:      
ATPAKAĻ UZ KARTI
OBJEKTU KATEGORIJAS