Piektdiena, 2. Jūnijs | Emma, Lība
4

Livonijas ordeņa pilsdrupas

Pēc Zemgales sadalīšanas līguma 1254. gadā Tērvetes novadu piešķīra Livonijas ordenim, te notika vairākas lielas kaujas starp zemgaļu un krustnešu karaspēkiem līdz 1286. gadam, kad, nespējot pretoties krustnešu pārspēkam,  zemgaļi Tērvetes pili ar visām mājām nodedzināja un savas zemes atstāja.

Zemgaļu pretestība kļuva sadrumstalota, kaujās kritis zemgaļu vadonis Namejs. Pietrūkst Tērvetes kā apvienotāja un politiskās domas centra.

1339.gadā Livonijas ordenis agrākās Tērvetes otrās priekšpils vietā pilskalna plakuma ziemeļaustrumu pusē uzceļ mūra pili, 1345.gadā lietuviešu un zemgaļu karaspēks dižkunigaiša Aļģirda vadībā šo pili nodedzina. Tikai hercogvalsts laikā to atjauno – uz pamatiem uzceļ jaunu mūra pili, kuru dēvē par Kalnamuižu (Hof zum Berge).

1596.gadā Kalnamuižas pilī parakstīts līgums par Kurzemes herocogistes sadalīšanu starp Gotharda Ketlera dēliem Fridrihu un Vilhelmu.

Zviedru kara laikā 1701.gadā Kārļa XXII vadībā pili no Svētā kalna apšauda un sagrauj, pils netiek atjaunota, šobrīd norisinās pils drupu konservācija.

Tērvete

Tērvete, GPS 56.482013, 23.386199

/    
DALIES:      
ATPAKAĻ UZ KARTI
OBJEKTU KATEGORIJAS