Otrdiena, 16. Oktobris | Daiga, Dinija

Tērvetes novadā uzsākta Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta “Iepazīsti Zemgali ar velosipēdu” (Explore Semigalia by Bicycle), LLI-264 realizācija. Projekta mērķis ir zaļā tūrisma potenciāla uzlabošana Zemgalē. Tā ietvaros tiks izveidots pārrobežu velosipēdu maršruts Tērvete-Žagare, pagarināta Mūšu tīreļa dabas taka Žagares reģionālajā parkā un izbūvēta velosipēdu piedzīvojumu taka Tērvetes dabas parkā. Tiks piedāvāti novatoriski ekoloģiski pakalpojumi tūristiem, organizēti izglītojoši un reklāmas pasākumi, lai veicinātu ilgāku apmeklētāju uzturēšanos reģionā.

Pārrobežu projektā apvienojušies vairāki partneri – Žagares reģionālais parks, Tērvetes novada pašvaldība, Biedrība “Tērvetes meža izglītības centrs” un Lietuvas Dabas mantojuma fonds. Projekta partneri atrodas tuvu viens otram, kas rosina veidot kopīgu pārrobežu tūrisma produktu. Lai dažādotu saimniecisko darbību pakalpojumu tūrisma nozarē, tiks uzsākti dažādi pasākumi tūrisma potenciāla attīstībai, izmantojot reģiona kultūras un dabas resursus. Projekta realizācija veicinās cilvēku interesi par reģionu, risinot šā brīža tūristu apmeklējuma prasības un intereses, palielinot jauniešu zināšanas par saglabātajām dabas un kultūras vērtībām, sekmējot vietējo iedzīvotāju motivāciju un spēju piedalīties tūrisma pakalpojumu sniegšanā.

Projekta ietvaros tiks veidots pasākumu komplekss, lai veicinātu ilgāku apmeklētāju uzturēšanos šajā reģionā, piedāvātās aktivitātes un inovatīvie risinājumi veidos Zemgali kā pievilcīgu, ilgtspējīgu un atpazīstamu tūrisma galamērķi.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums projektam – 519 303,70 eur, projekta īstenošanas laiks – no 05.03.2018 līdz 04.03.2020.

Ilona Līduma

Biedrības “Tērvetes meža izglītības centrs” valdes priekšsēdētāja