Sestdiena, 29. Februāris |

Šobrīd Latvija sniedz atbalstu Moldovas reģionu līdzsvarotai un integrētai attīstībai. No 24.-30. jūlijam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku forumu organizē vasaras skolu- nometni Moldovas kolēģiem.  Šī projekta ietvaros  Moldovas kolēģi divas dienas devās pieredzes apmaiņā uz 12 Latvijas novadiem, tostarp uz Tērveti. 25. un 26. jūlijā Tērvetes novads uzņēma   viesus no Moldovas – pašvaldības vadītāju  Viržilu Mološagu  no Singureņ pašvaldības un investīciju piesaistes speciālisti no Singerei pilsētas  Lilianu Gheorghitu. Vizītes mērķis bija iepazīties un  pārņemt pieredzi pašvaldības darba organizēšanā,  projektu īstenošanā, uzņēmējdarbības un tūrisma  attīstībā, pārrunāt sadarbības iespējas. Viesi iepazinās ar pašvaldības darbu, apmeklēja  RC “Tērvete”, Latvijas valsts mežu dabas parku”Tērvete”  , apmeklēja  netradicionālo lopu audzēšanas saimniecību SIA Elite Plus, vīna ražotni pie uzņēmēja Sandra Laizāna, apskatīja M.Gobas medību muzeju,  iepazinās ar biogāzes ražotni A/S”Agrofirma Tērvete” , apmeklēja dārzkopju saimniecību “Lāmas” (Antra Priede), viesojās un smēlās pieredzi z/s “Strazdi”( Valters Bruss) , apmeklēja Tērvetes vēsturisko koka pili, Augstkalnes baznīcu  un   pašvaldības iestādes- Augstklanes vidusskolu, sporta halli, Bukaišu pagasta Melnā stārķu parku.  Paldies visiem par laipno uzņemšanu un dalīšanos savā pieredzē ar Moldovas kolēģiem. Vizītes noslēgumā tika parakstīts nodomu protokols iespējamai sadarbībai ar Singuren pašvaldību Moldovā.