Pirmdiena, 30. Novembris | Andrejs, Andrievs, Andris

Tērvetes novada pašvaldība skolēniem nodrošina pārtikas pakas un ēdināšanas pabalstus

Saskaņā ar Tērvetes novada domes 2020. gada 26. marta, 8. aprīļa un 23. aprīļa domes sēdes lēmumiem   Tērvetes novada pašvaldība laikā, kad valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija un skolās mācību process notiek attālinātā režīmā,   nodrošina pārtikas pakas un ēdināšanas pabalstus skolu izglītojamajiem.

Pārtikas pakas

Par ārkārtējās situācijas periodu no 15. aprīļa līdz 30. aprīlim (12 dienas)  1.-12.  klašu izglītojamajiem no daudzbērnu un  trūcīgajām  ģimenēm, kuru deklarētā dzīves vieta ir Tērvetes novadā, tika  sagatavotas un 27. aprīlī izvadātas   pārtikas pakas.  Vienas pārtikas pakas  vērtība bija 17 eiro.    Informējam, ka 1.- 4. klašu skolēniem  un bērniem no trūcīgajām ģimenēm to nodrošinājām  par valsts piešķirto finansējumu bērnu ēdināšanai, pārējiem skolēniem  to nodrošināja Tērvetes novada pašvaldība.  Kopā  sociālā dienesta darbinieki  izvadāja  115 pārtikas pakas.

Pārtikas pakas tika sarūpētas, veicot cenu aptauju un izvērtējot piedāvājumu Tērvetes novada pārtikas produktu veikalos.

Pašvaldības komplektētais paku saturs pilnībā atbilst Veselības ministrijas ieteikumiem un vadlīnijām, kas balstītas uz veselīga uztura pamatprincipiem, kā arī normatīvo regulējumu par uztura normām izglītības iestādēm.

Turpinoties ārkārtējai  situācijai, pārtikas pakas tiks nodrošinātas arī turpmāk par periodiem no  5. – 15. maijam                   (9  mācību dienas)  un par periodu  no 18. – 29. maijam (10 mācību dienas).  Pārtikas pakas tiek gatavotas  Euro 1,42 vērtībā par katru darba dienu.  Iesniegums pārtikas paku saņemšanai nav jāraksta,  jo  tās tiek sagatavotas atbilstoši datiem, ko sniedz Sociālais dienests   par daudzbērnu, trūcīgajām un maznodrošinātajām  ģimenēm, kuru deklarētā dzīves vieta ir Tērvetes novadā.

Ēdināšanas pabalsts

Visiem  pārējiem izglītojamajiem atbilstoši saņemtajam iesniegumam  par periodu no 15. aprīļa līdz 30. aprīlim (12 dienas) tika piešķirts  Tērvetes novada pašvaldības ēdināšanas pabalsts pārtikas produktu iegādei  9,60 EUR (0,80 EUR dienā) apmērā, Tērvetes novada pirmsskolas grupu 5-6 gadīgajiem bērniem   9,00 EUR (0,75 EUR dienā) apmērā.

Tērvetes novada pašvaldībā tika reģistrēti 169 iesniegumi.   Arī turpmāk ēdināšanas pabalsti pārtikas produktu iegādei atbilstoši saņemtajiem  iesniegumiem tiks nodrošināti par laika periodu no 5. – 29. maijam (19 mācību dienas). Tātad iesniegums par šo periodu jāiesniedz jau iepriekš noteiktajā kārtībā.

Par Tērvetes novada izglītības iestāžu skolēniem iesniegšanas termiņš – 25. maijs.

Par citu pašvaldību izglītības iestāžu skolēniem, kas deklarēti Tērvetes novadā, iesniegšanas termiņš – 27. maijs.

Iesnieguma veidlapa Annas Brigaderes pamatskolas skolēnu vecākiem

Iesnieguma veidlapa Augstkalnes vidusskolas skolēnu vecākiem

Iesnieguma veidlapa 1.-9.klašu skolēnu vecākiem, kam bērni mācās citās pašvaldības skolās

Iesnieguma veidlapa pirmsskolas grupas “Zvaniņi” bērnu vecākiem