Pirmdiena, 16. Decembris | Alvīne

Līdz 2.maijam var pieteikt stikla iepakojuma izvešanu no privātmājām un laimēt veikala “top!” dāvanu karti!

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā AS “Latvijas Zaļais punkts” Tērvetes novadā organizē “Stikla šķiratlonu”, kura laikā ar speciālo transportu no iedzīvotājiem viņu dzīvesvietās pieņems izlietoto stikla iepakojumu (burkas un pudeles). Projekta dalībnieki varēs laimēt veikalu tīkla “top!” dāvanu kartes.

Līdz 2.maijam iedzīvotāji ir aicināti pieteikt stikla iepakojuma izvešanu pa tālr.  26154123 vai e-pastā: stikls@ecobaltiavide.lv. Piesakot pakalpojumu, jānorāda adrese, aptuvenais stikla iepakojuma apjoms un sava kontaktinformācija.

Starp visiem dalībniekiem tiks izlozētas divas veikalu “top!” dāvanu kartes 20 EUR vērtībā. Veikala “top!” dāvanu karti 30 EUR vērtībā saņems arī akcijas dalībnieks, kurš būs sašķirojis visvairāk stikla pudeļu un burku (kg).

11.maijā speciālais transports pieteiktajās adresēs izvedīs stikla iepakojumu, kuram jābūt novietotam SIA “Eco Baltia vide” darbiniekiem pieejamā vietā. Pašiem atrasties klāt savākšanas laikā nav nepieciešams. Pie izvešanas konkrētā adrese tiks automātiski reģistrēta dalībai loterijā.

Pašvaldībai, kurā šogad iedzīvotāji projekta laikā nodos visvairāk stikla pudeļu un burku, būs iespēja savā pašvaldībā novadīt Vislatvijas šķiratlona aktivitātes kopā ar treneri Viktoriju.

Stikla iepakojums ir smagākā frakcija sadzīves atkritumos, ko var veiksmīgi pārstrādāt, saudzējot dabas resursus jauna iepakojuma ražošanai. Kopumā Latvijā tirgū gada laikā nonāk gandrīz 55 000 tonnas stikla pudeļu un burku, bet tikai 36 000 tonnas tiek sašķirotas un nonāk pārstrādē.

Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) izvirzītajiem mērķiem Latvijai tāpat kā citām ES valstīm līdz 2020. gadam ir jāsavāc un jānodod pārstrādei 68% no Latvijā novietotā stikla. Nereti stikla savākšanas konteineru trūkuma dēļ stikls nonāk kopējos sadzīves atkritumu konteineros, kas apgrūtina to atlasīšanu un nodošanu atkārtotai pārstrādei. Tāpēc SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar AS “Latvijas Zaļais punkts” piedāvā pašvaldībām iespēju pieteikties bez maksas stikla šķirošanas konteineriem, kā arī piedāvā alternatīvus centralizētus risinājumus, lai pārstrādei derīgie atkritumi nenogultu šķūnīšos, netiktu aprakti kopā ar sadzīves atkritumiem un nenonāktu mežos vai grāvmalās.

Iniciatīvu “Stikla šķiratlons” SIA “Eco Baltia vide” īsteno sadarbībā ar AS “Latvijas Zaļais punkts” un vietējo veikalu tīklu “top!”. Plašāka informācija www.ecobaltiavide.lv .