Sestdiena, 25. Septembris | Rauls, Rodrigo

Kroņauces stadiona rekonstrukcija

Kroņauces stadiona pārbūves darbi tika uzsākti 2016. gadā, kad LEADER piešķirtā finansējuma ietvaros tika realizēta stadiona 1. kārtas pārbūve un noslēgts būvdarbu līgums ar SIA “Ceļu būvniecības sabiedrību “IGATE” par 100 m skrejceļa un multifunkcionālā laukuma izbūvi, kas tapa 4 mēnešu laikā.  Izmaksas 123 913 EUR.

Otrā kārta sākās 2019. gada janvārī, kad tika noslēgts līgums ar SIA”ACB Projekti” par tehniskā projekta izstrādi un autoruzraudzību. Savukārt šī paša gada augustā tika parakstīts būvdarbu līgums ar SIA”Ceļu būvniecības sabiedrību “IGATE”, kā rezultātā tika pārbūvēts futbola laukums un izbūvēti divi pludmales volejbola laukumi, skrejceļš,  lietusūdens kanalizācija, bruģēts laukums, stadiona apgaismojums, lodes grūšanas, tāllēkšanas, šķēpmešanas sektori.

Otrās kārtas būvniecība kopā ar būvuzraudzību izmaksāja 269 427 EUR.

Trešajā pārbūves kārtā tika izlemts tehnisko projektu izmainīt un papildināt, kā rezultātā izbūvējām treneru mājiņu ar labierīcībām, ar pieslēgumu centrālajam ūdensvadam un kanalizācijai. Tika izbūvēti visa veida žogi, uzstādīti āra trenažieri, tribīnes, bērnu vingrošanas rīki un spēles, kā arī citi labiekārtošanas elementi. Arī trešās kārtas būvdarbus veica SIA”Ceļu būvniecības sabiedrību “IGATE” un kopējās izmaksas ieskaitot būvuzraudzību bija 176 494 EUR.

Rezultātā visu trīs būvniecības kārtu kopējās izmaksas sastāda 569 834 EUR. Darbu gaitā nācās veikt arī sākotnēji neieplānotos darbus, kam tika piesaistīts vēl papildu finansējums.

Otrās un trešās kārtas būvdarbus uzraudzīja SIA”Latvijas būvuzraugs”, būvuzrauga Induļa Eglīša personā.

2021.gadā papildus projektā paredzētajiem darbiem stadiona teritorijā tika atjaunots asfalta segums, uz kura izbūvēts bērnu basketbola un bērnu velolaukums, kā arī citi vingrošanas un rotaļu elementi.

Paldies projektētājam Jurim Krupinskim, būvniekiem no SIA “Ceļu būvniecības sabiedrību “IGATE” un būvuzraugam Indulim Eglītim.  Paldies bijušajiem Tērvetes pašvaldības deputātiem, priekšsēdētājai Dacei Reinikai, kā arī deputātei un Sporta nodaļas vadītājai Lindai Karlovičai par enerģiju un zināšanām Kroņauces stadiona tapšanā un par iespēju dažāda vecuma pašvaldības iedzīvotājiem sportot un atpūsties sakārtotā vidē. Rezultātā Sporta stadions ir ieguvis savu daudzfunkcionalitāti un estētisko sakārtotību, kas rada jaunas iespējas sporta stundām Annas Brigaderes pamatskolas skolēniem, kas veicinās profesionālā sporta un individuālo sportistu izaugsmi, kā arī piedāvās aktīvu atpūtu ikvienam interesentam.

Māris Berlands,

Tērvetes administrācijas vadītājs