Otrdiena, 31. Marts | Atvars, Gvido
AAA

Ieskats 13. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija sēdē par izglītības iestāžu darbību ārkārtas situācijā

18.martā notika 13. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija sēde, kurā piedalījās atbildīgo ministriju pārstāvji, lai spriestu par izglītības iestāžu darbību ārkārtas situācijā, kas valstī izsludināta saistībā ar koronavīrusa Covid-19 ierobežošanu. Sēdei bija iespējams sekot līdzi tiešraidē parlamenta mājaslapā.

Sēdē izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska visus klātesošos iepazīstināja, kā Latvijā tiek organizēts izglītības process attālināti.

Šobrīd pēc šāda principa mācības notiek jau profesionālajās skolās, koledžās un augstskolās, process noritot veiksmīgi. Jaunnedēļ, beidzoties skolēnu brīvlaikam, pēc šāda principa mācības uzsāks vispārizglītojošo skolu skolēni.

Ministre uzsvēra, ka pirmās divas dienas tikai parādīs plānotā procesa norisi, un tikai tad tiks izvērtēts vai šāda mācīšanās pieeja ir iespējama, vai arī būs nepieciešams pagarināt mācību gadu.

Vienlaikus ministre norādīja uz to, ka notiekošais ir mūs tikai pasteidzinājis, jo jau ar nākošo mācību gadu tāpat būtu jāuzsāk mācības kompetenču pieejā, kas cieši saistīts ar pašvadītu mācīšanos.

Šobrīd:

  • IZM koordinē sadarbību ar LMT, Tele2, Bite un TET par viedierīču un interneta nodrošinājumu skolēniem, jo Latvijā 5375 skolēniem nav viedierīces vai arī interneta nodrošinājums. Nepieciešamības gadījumā ar šo aprīkojumu tiks nodrošināti arī pedagogi. Tērvetes novadā šāda nepieciešamība ir 4 skolēniem.
  • Tiek koordinēta sadarbība ar TV programmām, lai arī izglītojošās (“Kas Te? Es Te.”, “Gudrs vēl gudrāks”, ZIP teātris u.c.) programmas kalpotu kā mācību materiāls.
  • IZM mājas lapā šonedēļ parādīsies vienuviet e-platformas, kurās rodami mācību materiāliem.
  • VISC ikvienai skolai nosūtīs vadlīnijas (metodika, vērtēšana, mācību resursi u.c.) mācību procesa īstenošanai.

“ĪPAŠS ATBALSTS gaidāms no skolēnu vecākiem. Tomēr sekošana līdzi bērna mācībām mājas apstākļos vienlaikus būs iespēja saprast bērna spējas, redzēt bērna attīstības talantus un izglītoties kopā ar bērnu,” tā savā runā uzsvēra ministre.

Uz jautājumu – Cik ilgam termiņam IZM gatavo skolas mācībām attālināti? – atbilde skanēja A variants – līdz 14. aprīlim, B variants – līdz 15. maijam.

Tika uzsvērts, ka no 23. marta līdz mācību gada beigām vēl palikušas 10 mācību nedēļas.

Viennozīmīgi arī Tērvetes novada izglītības iestādes Augstkalnes vidusskola un Annas Brigaderes pamatskola ir gatavas mācību procesu organizēt attālināti. Protams, tas ir izaicinājums gan skolēniem, viņu vecākiem, gan skolotājiem, bet šī brīža situācijas vārdā nekas nav nepaveicams!

Komisijas sēdes videoierakstu skatījās

Inita Roze,

izglītības darba koordinatore

/    
DALIES:      
KONTAKTI
Tērvetes novada dome
  Zelmeņi, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730
  Tālr. 63726012, 28389997, Fax. 63726012
  e-pasta adrese: tervetesnd@tervetesnd.lv
  www.tervetesnovads.lv
PIETEIKTIES JAUNUMIEM