Sestdiena, 17. Novembris | Hugo, Uga, Uģis

Erasmus+ projekts „EkoAktīvs” – starpskolu stratēģiskās partnerības projekts

Laika posmā no 2016. – 2019. gadam aktīvi darbojas straptautiska mēroga projekts „Erasmus + projekts „EkoAktīvs” – starpskolu stratēģiskās partnerība”. Projektā ir iesaistītas 5 skolas no piecām valstīm: Itālija (Sicīlija): School Circolo Didattico Cavour Marsala, Latvija: Annas Brigaderes pamatskola, Nīderlande: Primary school De Weijerwereld, Polija: Szkola Podstawowa Nr 2 im. K.K.Baczynskiego w Pulawach un Slovēnija: Osnovna sola Toneta Pavcka. Projekta koordinētājvalsts – Polija.

Projekta aktivitātes ir saistītas ar vairāku praktisku tēmu izzināšanu:  Veselība: Es zinu, ko es ēdu; Ūdens un enerģijas patēriņa samazināšana, samazinot ražošanas atkritumus. Vienlaikus notiek ekoburtnīcas aizpildīšana – resursu (ūdens, elektroenerģija, gāze, degviela) patēriņš mājās un skolā un makulatūras vākšanas konkurss.

Projekta pirmajā gadā starp visām dalībvalstu skolām tika izsludināts projekta logo konkurss.

Konkursā uzvarēja Annas Brigaderes pamatskolas tolaik 7.klases skolnieka Kristapa Elvja Kļaviņa veidotais logo. Šobrīd Kristaps Elvis jau mācās 9. klasē.

7.oktobrī četru projekta dalībskolu delegācijas ieradās Latvijā, Tērvetes novadā, lai uzzinātu, kā projekta aktivitātes tiek īstenotas Annas Brigaderes pamatskolā, lai piedalītos ar projekta tēmām radošajās darbnīcās un aktīvi atpūstos kopīgās sporta aktivitātēs.

Pirmdienas rītā Annas Brigaderes pamatskolā svinīgi tika atklāta projekta dalībvalstu vizīte Latvijā.

Ārvalstu delegācijas 32 cilvēku sastāvā pirmajā dienā apmeklēja arī Tērvetes novada domi, kur tikās ar Domes priekšsēdētāju Daci Reiniku un pašvaldības izpilddirektoru Māri Berlandu, lai iepazītu Tērvetes novadu skaitļos un faktos, galvenajās darbības jomās, kultūras un sporta tradīcijās. Īpašu interesi viesi izrādīja par izglītības sistēmu Latvijā.

11.ktobrī ar Domes priekšsēdētājas Daces Reinikas piedalīšanos svinīgi noslēdzās projekta aktivitātes, kas bija plānotas Tērvetes novadā. Viesi četru dienu laikā iepazinās ar Tērvetes senvēsturi, apmeklējot 13.gs. koka pili, radoši strādāja LVM Dabas parkā Tērvetē, ciemojās un praktiski darbojās kopā ar uzņēmēju Andu Mucenieci, viesojās Dobelē, apmeklējot arī augļkopības izmēģinājumu staciju.

Viesi, ierodoties Tērvetē, nebeidza slēpt savu prieku un sajūsmu par krāsainajām  dabas ainavām, kas šai laikā īpaši priecē un pārsteidz ikvienu.

Annas Brigaderes pamatskolas delegācijas projekta ietvaros jau ir viesojušās Sicīlijā, Polijā un Slovēnijā. Vēl viena vizīte paredzēta Nīderlandē.

Tērvetes novada dome saka lielu paldies Annas Brigaderes pamatskolas saimei par aktīvu iesaistīšanos projektā, par radošajām eko izzinošajām aktivitātēm, kas tiek organizētas skolā, paldies par Latvijas un Tērvetes novada vārda popularizēšanu projekta dalībvalstīs.

Inita Roze,

izglītības darba koordinatore