Pirmdiena, 28. Septembris | Lana, Sergejs, Svetlana
AAA

LVM dabas parkā Tērvetē sasniegta jauna virsotne – apmeklētāju iecienīto Sprīdīša pasauli un jauno tematisko daļu – Kurbada zemi  2019. gadā apmeklējuši 159 tūkstoši interesentu (2018. gadā – 156 tūkstoši). Paldies visiem meža draugiem un aktīvās atpūtas cienītājiem, kā arī Tērvetes novada uzņēmējiem par sadarbību!

Gads parkā aizvadīts darbīgi un radoši – veikti esošās infrastruktūras uzturēšanas un labiekārtošanas darbi, turpināta rūķu pilsētas Čiekures būvniecība, atklāts Baltijā lielākais velo parks meža vidē. Kopumā piedāvāti vairāk nekā 30 pasākumi, no kuriem iecienītākie bijuši divi – Valpurģu nakts un Meža dienas.

”Latvijas Meža dienas” vienkopus pulcēja vairāk nekā 100 dažādas ar mežsaimniecību, kokapstrādi un vidi saistītas organizācijas. Apmeklētājiem bija iespēja piedalīties vairāk nekā 90 meža izziņas darbnīcās un darboties daudzveidīgās izglītojošās aktivitātēs. Divu dienu pasākumu apmeklēja vairāk nekā 13500 bērnu, jauniešu un pieaugušo no visas Latvijas. Paldies ikvienam Tērvetes novada iedzīvotājam, kurš palīdzēja Mežs dienu teritorijas labiekārtošanas darbos! Arī šogad priecāsimies par novada iedzīvotāju atsaucību – skaistas lietas jāturpina. 2020. gadā trešo reizi Baltijā lielākais meža izziņas pasākums “Latvijas Meža dienas” norisināsies 22. un 23. maijā dabas parka jaunajā daļā – Kurbada zemē.

Dabas parks Tērvetē jau vairākus gadus pirmsskolas audzēkņiem un skolēnu grupām piedāvā daudzveidīgas izzinošas nodarbības, pārgājienus un radošas darbnīcas LVM vides izglītības programmā “Izzini mežu.” Parks veidojas par bērnu un jauniešu meža vides izglītības centru. Aktīva atpūta dabā apvienota ar mācību ekskursijām Zaļajā klasē, aktivitātēm Meža ekspedīcijās, izzinošiem pārgājieniem un vasaras nometnēm, kur 5030 skolēnu iepazinuši meža ekosistēmu un apsaimniekošanu. Semināros un informatīvās nodarbībās vides izglītības programmu iepazina arī 187 pirmsskolas un sākumskolas pedagogi.

Teju puse dabas parka apmeklētāju runājuši svešā mēlē – pērn ārvalstu tūristu skaits sastādījis 41% no kopējā viesu skaita. Pasaku pasauli Tērvetē apciemot braukuši aktīvās atpūtas cienītāji un dabas mīļotāji no visas pasaules. Joprojām līderos ir viesi no tuvējām kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas. Jāatzīmē, ka vasaras mēnešos, atvaļinājumu laikā, dabas parkā viesojās ievērojams skaits tūristu no Vācijas, Krievijas, Ukrainas, Čehijas, Izraēlas un Dānijas.

Tā kā 25% tūristu pasaku pasauli Tērvetē apciemo reizi gadā, tad katru gadu apmeklētājiem piedāvājam jaunumus. Viens no tiem – Tērvetes Tarzāna parks Kurbada zemē durvis vērs maijā. Jāmin, ka iecienītās Gaisa takas Sprīdīša zemē arī turpinās darboties, šogad pārtopot par pirmsskolas un sākumskolas bērnu aktīvās atpūtas vietu.

Plānots vienā no tematiskajām parka daļām – Pasaku mežā – atjaunot Meža Ķēniņa galmu. Kā zināms, šī parka daļa saistīta ar rakstnieces Annas Brigaderes pasaku lugām. Pērn iekārtota taka līdzās vēsturiskajam Rakstnieces krastam, šogad tā tiks papildināta ar atjaunoto Gulbju tiltu. Tas vairāku gadu garumā nebija pieejams. Teju 100 m garais koka tilts pāri iespaidīgajai gravai papildinās meža ainavu.

Savukārt līdzās esošajā tematiskajā daļā – Rūķīšu mežā – arī turpināsies izaugsme. Dzirnavu un Meža rūķu sētā izveidos atraktīvus vides elementus, rūpējoties par papildu rotaļu iespējām bērniem. Jaunu veidolu iegūs Kokzāģētāju sēta.

Nerimstošs ir parka attīstības gars, un arī 2020. gads solās būt jaunumiem bagāts. Gaidīsim ciemos!

/    
DALIES:      
KONTAKTI
Tērvetes novada dome
  Zelmeņi, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730
  Tālr. 63726012, 28389997, Fax. 63726012
  e-pasta adrese: tervetesnd@tervetesnd.lv
  www.tervetesnovads.lv
PIETEIKTIES JAUNUMIEM