Pirmdiena, 19. Augusts | Imanta, Melānija
AAA

LVM dabas parkā Tērvetē sāk rosīties pavasaris

Marts arī LVM dabas parkā Tērvetē ieskandina pavasari! Priežu silā jau dzirdamas dzirkstošas un skaļas putnu dziesmas, kas priecē sirdi un prātu. Dabas parkā pavasara pirmajā mēnesī ikvienam ir dota iespēja savām rokām uzmeistarot putnu būrīti mazajiem lidoņiem. Nedēļas nogalēs vai skolēnu pavasara brīvlaikā dodies uz Rūķu sētu un izgatavo putnu būrīti spārnotajiem meža iemītniekiem!

Putnu māju gatavošanas darbnīca atvērta Rūķu sētā, kur zinošs un prasmīgs Rūķis atklās putnu būrīša izgatavošanas un izvietošanas noslēpumus. Savu meistaru gaidīs 100 mazo putniņu būrīšu sagataves. Savs laiks darbam, savs laiks aktīvai atpūtai. Mazos un lielos dabas draugus pēc meistardarbnīcas apmeklējuma aicinām doties priekpilnā pastaigā, uzkāpt dižajā koka skatu tornī un izpētīt košo, krāsaino un aizraujošo rūķu pilsētu Čiekuri!

Putnu dienu noskaņā dabas parkā Tērvetē vides izglītības speciālisti organizē īpašas izzinošas nodarbības sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeja ornitologu D. Boiko. Skolēni iepazīs dažādos putnu dzīves paradumus pavasarī, vairāk stāstu gaidāmi par cēlajiem putniem – gulbjiem. Tiem dabas draugiem, kam putnu vērošana ir īpaši tuva, tepat, priežu sila malā, atrodas LVM Tērvetes ūdenskrātuve – meža ieloka sargāts dārgums. Pavasarī ūdenskrātuves ūdeņi un apkārtne ņirbst un zib, skan un dun no daudzskaitlīgajiem tās iemītniekiem. Īpaša aktivitāte novērojama pievakarē, kad palēnām satumst. Ainaviskā Tērvetes ūdenskrātuves apkārtne, glāsmainā ūdens virsma un tikko gaisā jaušamais pavasarīgais prieks tā vien aicina doties nesteidzīgā pastaigā.

Sestdien, 23.martā, uz atraktīvu un azartisku pasākumu “Cibric, cibric uz mežu!” dabas parkā Tērvetē aicinātas sportiskas un aktīvas ģimenes. Iepazīsti, izzini un izskrien stāstiem un notikumiem bagāto dižo priežu silu!

Savukārt sestdien, 30.martā, gaidāms izziņas bagāts un atraktīvs divu līdz trīs stundu pārgājiens dabas parka plašajā teritorijā kopā ar zoologu, Dabas aizsardzības pārvaldes ekspertu, aizrautīgu dabas pētnieku un vērotāju Vilni Skuju. Vairāk informācijas parka Facebook profilā @LVMdabasparksTervete.

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē aicina doties dabā, klausoties tikko jaušamajās pavasara notīs!

/    
DALIES:      
KONTAKTI
Tērvetes novada dome
  Zelmeņi, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730
  Tālr. 63726012, 28389997, Fax. 63726012
  e-pasta adrese: tervetesnd@tervetesnd.lv
  www.tervetesnovads.lv
PIETEIKTIES JAUNUMIEM