Sestdiena, 25. Maijs | Anšlavs, Junora
AAA

 

Latvijas valsts mežu dabas parka Tērvetē jaunākajā daļā “Kurbada zeme” maija izskaņā aizvadīts līdz šim Baltijā lielākais meža nozares pasākums – “Latvijas Meža dienas”. Divu dienu svētkus apmeklēja vairāk nekā 12 000 bērnu, jauniešu un pieaugušo no visas Latvijas.

Meža nozares pasākums vienkopus pulcēja ap 100 dažādas ar mežsaimniecību, kokapstrādi un vidi saistītas organizācijas, kas svētku laikā rūpējas par apmeklētāju iesaistīšanu un labsajūtu. Apmeklētājiem bija iespēja piedalīties 84 meža izziņas darbnīcās, iepazīstot meža audzēšanas ciklu no mazās, bet ņiprās sēkliņas līdz koka mājai.  Gan mazi, gan lieli atklāja noslēpumainās zemes dzīles un derīgos izrakteņus, vēroja moderno meža tehniku un kokapstrādes instrumentus darbībā.  Neizpalika mednieku stāsti, medību suņu parāde un makšķernieku padomi lielākā loma notveršanai. Savām rokām varēja pagatavot putnu būrīti vai spalvu rotu.

Prieks un ieinteresētība mirdzēja gan zēnu, gan meiteņu acīs, jo savu iespējamo nākotnes profesiju te varēja iepazīt katrs.

Projekta vadītājs Normunds Namnieks atzīst: “Šī ir pirmā reize, kad dažādas ar mežu un dabu saistītas organizācijas apvieno spēkus, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam izsmeļoši stāstītu par mežu kā mūsu nozīmīgāko  dabas resursu, kas tiek apsaimniekots videi draudzīgi ilgtspējīgi un profesionāli. Raugoties uz lielo apmeklētāju atsaucību un interesi par mūsu zaļo bagātību un mežsaimniecības nozari, esam apņēmības pilni turpināt tradīciju un padarīt “Latvijas Meža dienas” par ikgadējiem svētkiem ikvienam interesentam.”

Piektdien, 25. maijā, pasākuma tēma bija “No skolas uz mežu”, un tā laikā notika arī “Zaļās jostas” vides kampaņas “Tīrai Latvijai!” noslēguma svētki, pasākuma laikā tika sumināti arī Zemkopības ministrijas konkursa “Mūsu mazais pārgājiens” uzvarētāji. Savukārt sestdien, 26. maijā, pasākumā īpaši tika gaidītas ģimenes.

Sestdien “Latvijas Meža dienas” apmeklēja arī zemkopības ministrs J. Dūklavs, kurš izteicās atzinīgi par notiekošo, uzsverot izstādes izzinošo gaisotni. Visas dienas garumā radio SWH, iekārtojis studiju izstādes vietā – stalto priežu pakājē -, tiešraidē iepazīstināja klausītājus ar “Latvijas Meža dienu” norisi.

Savukārt Dobeles, Tērvetes un Auces novadu pašdarbnieku kolektīvi iepriecināja pasākuma apmeklētājus ar dejām, dziesmām un pūtēju orķestra koncertu. Gandarīja, ka novadu pašdarbības kolektīvi demonstrēja augstu profesionalitāti, lieliski papildinot meža tēmu ar savu sniegumu. Neparasti karsto dienu veldzēja Tērvetes novada pārtikas uzņēmēji un mājražotāji ar saldējumu, kvasu, alu un dažādiem gardumiem.

“Latvijas Meža dienu” organizētāji: biedrība “Tērvetes meža izglītības centrs” un Tērvetes novada pašvaldība. Galvenie sadarbības partneri: biedrība “Zaļās mājas”, biedrība “Zaļā josta”, Latvijas Meža īpašnieku biedrība, Latvijas Kokrūpniecības federācija un  AS “Latvijas valsts meži”.

/    
DALIES:      
KONTAKTI
Tērvetes novada dome
  Zelmeņi, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730
  Tālr. 63726012, 28389997, Fax. 63726012
  e-pasta adrese: tervetesnd@tervetesnd.lv
  www.tervetesnovads.lv
PIETEIKTIES JAUNUMIEM