Trešdiena, 12. Decembris | Iveta, Otīlija

Dubultās virsmas apstrāde uz valsts vietējās nozīmes autoceļa Tērvetē ir pabeigta

Valsts vietējā autoceļa Tērvete-Penkule posms 400 m garumā Tērvetē  – gar Tērvetes kapiem „Labrenču” mājas virzienā ieguvis jaunu segumu. Tā ir alternatīva cietajam segumam uz autoceļiem, kur auto plūsma un iedzīvotāju skaits ekonomisku apsvērumu dēļ neļauj izvēlēties dārgāko asfalta segumu, tā ir būtiski lētāka grants virsmas apstrādes metode, ko izmanto arī Igaunijā.

Latvijā pirmie ceļu posmi šādi sakārtoti jau pirms 10 gadiem un veiksmīgi kalpo vēl šodien. Galvenais – ceļi neput un neveido bedres, kas ir lielākā grants ceļu problēma. Šo metodi sauc par grants ceļu dubulto virsmas apstrādi, jo Latvijā to veic , divās kārtās uzklājot īpašas cietā dolomīta šķembas uz elastīgas pamatnes. Igauņi klāj pat trīs kārtas. Tam nepieciešamā speciālā tehnika ir tikai VAS „Latvijas autoceļu uzturētāja” rīcībā. Galvenā problēma, kas var būtiski ierobežot šīs metodes plašāku pielietojumu, ir cieto dolomīta šķembu ierobežotais daudzums Latvijā. Līdzko šķembas būs jāiepērk, seguma izmaksas augs.

Galvenais, kas jāievēro autoceļa lietotājiem,- šīs virsmas pamatne ir elastīga, tādēļ – vieglāk izspiežama un nobīdāma, noberžama! Līdz ar to vēršam autobraucēju uzmanību uz to, ka pa šo ceļa posmu nevajadzētu braukt ar pārkrautām smagajām mašīnām, nedrīkst „spolēt” un driftēt.  Uzbraucot uz šī ceļa seguma no grants ceļa, veikt šo manevru lēni un saudzīgi!

Tā kā pašvaldībai nav nācies tērēt savu naudu Tērvetes ceļa posma grants virsmas atputekļošanai, un sasniegtais rezultāts ir gana labs, aicinām iedzīvotājus un ceļa lietotājus to novērtēt un saudzēt  ceļu, lai tas kalpotu pēc iespējas ilgāk!

Tērvetes novada būvvalde