Piektdiena, 3. Decembris | Evija, Jogita, Raita

Dobeles novadā Lāčplēša diena tika godināta ar Brīvības cīņu piemiņas vietu apmeklējumu

Atzīmējot Lāčplēša dienu un godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, vakar, 11. novembrī, visas dienas garumā novada iedzīvotāji tika aicināti individuāli apmeklēt piemiņas vietas, nolikt sveces un ziedus.

Dienas pirmajā pusē Dobeles novada pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Fecers kopā ar Zemessardzes 51. kājnieku bataljona komandieri Aivi Vāceru, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes Dobeles daļas komandieri Dairi Briedi un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa priekšnieci Danu Landsbergu aizdedza sveces vairākās brīvības cīnītāju piemiņas vietās novada teritorijā: Dobeles pilsētas kapos, Virkus kapos, pie piemiņas plāksnes Bērzē, Īles nacionālo karavīru piemiņas vietā Zebrenes pagastā, kā arī Aucē pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas un Tērvetē, Kalnamuižas kapos Lāčplēša ordeņa kavaliera Jāņa Erdmaņa atdusas vietā.

Pievakarē Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis aizdedza sveces pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas Aucē, savukārt priekšsēdētāja vietnieks Guntis Safranovicš un domes deputāts Andrejs Spridzāns pie Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa.

Piemiņas vietas tika apmeklētas, ievērojot valstī izsludinātos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Dobeles novada pašvaldības informācija

Zelmeņi, Tērvetes pagasts, Dobeles novads, LV-3730