Svētdiena, 31. Maijs | Alīda, Jūsma
AAA

Arī šogad tika svinēta Baltu vienības diena…

           22.septembris- Baltu vienības diena, kuru atzīmē, pieminot 1236. gada vēsturiskos notikumus, kad žemaiši un zemgaļi Saules kaujā sakāva Zobenbrāļu ordeni. Svinot šos svētkus, tiek apliecināts, ka mūsu spēks ir baltu tautu vienotība un kopība.

Šogad svētkos Žagares ģimnāzijas kolēģus aicinājām uz Abgunstes muižu, lai parādītu, cik apņēmīgi un sīksti cilvēki dzīvo Latvijā, kā viņi izlolo un piepilda savus sapņus. Ekskursijas laikā iepazinām muižas kompleksu, saimnieku nākotnes vīzijas, kā arī apbrīnojām vietējos veiksmes kaķus. Tiekoties ar ārzemju māksliniekiem, plenēra dalībniekiem, aplūkojām viņu veidotās skulptūras muižas parka labiekārtošanai.

Pasākuma saviesīgajā daļā  dziedājām gan latviešu, gan lietuviešu tautasdziesmas, dejojām tautasdejas un rotaļdejas. Jutāmies lieliski, jo bijām īpaši gatavojušies šai dienai, sagādājot arī tautastērpus. Svinību laikā varēja cienāties gan ar latviešu, gan ar lietuviešu nacionālajiem ēdieniem.

Pēcpusdiena bija jauka, tā aizritēja nemanot. Visi atvadījāmies, lai atkal nākamajā gadā Baltu vienības dienā satiktos Žagares ģimnāzijā.

                             Selga Tisenkopfa, Baltu vienības dienas dalībniece

/    
DALIES:      
KONTAKTI
Tērvetes novada dome
  Zelmeņi, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730
  Tālr. 63726012, 28389997, Fax. 63726012
  e-pasta adrese: tervetesnd@tervetesnd.lv
  www.tervetesnovads.lv
PIETEIKTIES JAUNUMIEM