Pirmdiena, 1. Marts | Ilgvars, Ivars
AAA

2020. gada notikumi un atklājumi LVM dabas parkā Tērvetē

Atskatoties uz 2020. gadu, droši varam teikt – LVM dabas parkā Tērvetē tika izdzīvota vēl nebijusi sajūtu gamma. Aizvadītais gads bija raibu notikumu, izaicinājumu un jaunrades bagāts. Pērn aktīvā tūrisma sezona jau pašā gada sākumā bija citāda – ar mājsēdi pavasarī un pārsvarā Baltijas valstu ceļotājiem vasarā un rudens pusē. Neziņa, darbu pārplānošanu atbilstoši valstī pieņemtajiem drošības pasākumiem un elastība bija ikdiena.

 

Visu notikumu virpulī Tērvete kļuva par vienu no iecienītākajiem brīvdienu galamērķiem Latvijā, ne tikai Latvijas iedzīvotājiem, bet, pateicoties atvērtajām Baltijas valstu robežām, arī mūsu kaimiņiem. Viennozīmīgi – vietējais tūrisms pērn piedzīvoja savus labākos laikus, kādi mums pārredzamā pagātnē bijuši.

 

LVM dabas parku Tērvetē 2020. gadā apmeklēja 158,5 tūkstoši aktīvās atpūtas cienītāji un ainavu meklētāji.

Paldies Tērvetes novada atsaucīgajiem ļaudīm un sadarbības partneriem par aktīvu darbošanos, ātru reakciju jaunu notikumu virpulī, ideju radīšanu un realizēšanu!

Aizvadītajā gadā no teju 30 plānotajiem pasākumiem, organizējām tikai vienu, bet vēl parka vēsturē nebijušu, – Sprīdīša vārda dienas svinības. Pasākuma laikā bija vērojams neplānots pavērsiens – rakstnieces Annas Brigaderes bērnības zemē ieradās arī mūsdienu Sprīdītis. Tērvetē ciemojās puisēns, kam tas ir otrais vārds.

Ar neatlaidīgu un pozitīvu skatu nākotnē maija izskaņā tika atvērti divi aktīvās izklaides objekti – Tērvetes Tarzāns un Tērvetes Tīklu parks. Abi jaunie objekti Tērvetē tika uzņemti pozitīvi. Veidojot noturīgu interesi apmeklētājos, turpināja darboties arī jau zināmās Gaisa takas. Apmeklētājus iepriecināja Tauriņu mājas pārstāvju enerģiskā rosība – aizvadītajā gadā te darbojās arī velo noma. Vasaras vidū durvis vēra Anneles ZOO, kas īpaši iepriecināja mazos apmeklētājus, sniedzot iespēju samīļot un pabarot trušus, kazas un citus iemītniekus. Paldies kafejnīcai “Mammadaba”, “Rūķu bodīte” un “Lutauša galds” par našķiem un siltajām maltītēm!

Neapstājās arī plānotie būvniecības darbi parkā. Rūķu ciemā atjaunoja Dzirnavnieku sētu un izbūvēja jaunu – Mežinieku sētu. Tapa Tērvetei raksturīgas koka skulptūras: Dzirnavniece un darba rūķis ar maisu, rūķis Dārznieks un Mežinieks ar viņa meža draugu – lūsi. Savukārt rūķu pilsētā Čiekure kļuva bagātāka par piecām jaunām mājiņām Zinību kvartālā. Rūķu pilsētā nu jau ir vairāk nekā 40 koka namiņu.

Gadam griežoties uz otru pusi, kļuva redzami vasaras darbu augļi – rudenī tika atklāts atjaunotais Gulbju tilts. To novērtēja garo pastaigu cienītāji.

Savukārt gada nogalē notika vēsturisks brīdis – atklāts teju divdesmīt gadu gaidītais gājēju celiņš no dabas parks Tērvetē koka tilta līdz Tērvetes estrādei. Izveidota ērta un droša pāreja no parka centrālās ieejas  arī uz citiem Tērvetes tūrisma objektiem – Annas Brigaderes muzeju “Sprīdīši”, muzeju “Tērvetes koka pils”, vareno Tērvetes pilskalnu un Tērvetes Kalnamuižas baznīcu, kā arī ērtāk sasniedzamas “Augēnijas zirgu izjādes”. Patīkamā noguruma pārņemtos jaunais celiņš aizvedīs arī līdz vietējo uzņēmēju radītajiem gardumiem. Liels paldies Tērvetes novada pašvaldībai par mērķtiecību un projekta realizāciju Tērvetes novada iedzīvotāju, viesu drošībai un ērtībai!

LVM dabas parks Tērvetē vēl iedvesmojošu atpūtu svaigā gaisā!

LVM dabas parka Tērvetē saime

/    
DALIES:      
KONTAKTI
Tērvetes novada dome
  Zelmeņi, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730
  Tālr. 63726012, 28389997, Fax. 63726012
  e-pasta adrese: tervetesnd@tervetesnd.lv
  www.tervetesnovads.lv
TUVĀKIE PASĀKUMI
PIETEIKTIES JAUNUMIEM