Ceturtdiena, 19. Oktobris | Drosma, Drosmis, Elīna

Interneta vietnē www.vietagimenei.lv var atrast informāciju gan par Tērvetes novada, gan citu pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm – ne tikai pabalstiem, sabiedrisko transportu skolēniem, ēdināšanu skolās, bet arī interešu izglītību, rotaļu laukumiem, pasākumiem ģimenēm pašvaldībās, ēku pieejamību un citām pašvaldību iniciatīvām ģimeņu atbalstam.

Tērvetes novada pašvaldībā dzīvo 3582 iedzīvotāji. Esam maza pašvaldība, bet ar savām tradīcijām un rūpēm par mūsu ģimenēm ar bērniem.

Novadā ir divas skolas, visi skolēni, kas apgūst obligāto izglītības programmu no piecu gadu vecuma līdz 12. klasei, saņem brīvpusdienas. Daļēji apmaksātas  pusdienas ir iespējams saņemt arī tiem novadā deklarētajiem un faktiski dzīvojošajiem bērniem, kas mācās citu novadu skolās. Daudzbērnu ģimeņu bērniem tiek nodrošināts brīvais launadziņš novada pirmsskolas grupās.

Nu jau četrus gadus par tradīciju ir kļuvuši mazā tērvetnieka sumināšanas svētki, uz kuriem tiek aicināta visa jaundzimušā mazuļa ģimene, lai kopīgi svinētu šos svētkus.

Ģimenes ar bērniem īpaši tiek gaidītas gan novada svētkos, kur bērniem ir sarīkotas daudzveidīgas  aktivitātes un koncerti, gan Lieldienu, Ziemassvētku  un novada svētku egles iedegšanas svinībās, kā arī ģimeņu sporta dienās. Redzam, ka šie pasākumi saliedē ģimeni.

Lai Tērvetes novadā vecāki varētu pilnvērtīgi atgriezties darba tirgū, 2014. gadā Tērvetes pagastā paplašinājām bērnudārzu “Sprīdītis”, nodrošinot tajā 85 vietas mūsu mazuļiem, kā arī 2015. un 2016. gadā izremontējām un iekārtojām pirmsskolas grupas “Zvaniņi” telpas Augstkalnes pagastā, līdz ar to rindas uz bērnudārzu tika likvidētas.

Lai bērni saturīgi varētu pavadīt brīvo laiku, katrā pagasta ciemā ir izveidoti jauni rotaļlaukumi. Bērniem un jauniešiem ir lieliska iespēja arī brīvo laiku pavadīt sporta nodarbībās.

Tērvetē ir uzcelta  jauna un moderna sporta halle, kā arī daļēji atjaunots āra sporta laukums. Uz sporta nodarbībām no visa novada bērni tiek vesti ar pašvaldības transportu. Arī Augstkalnes un Bukaišu pagastā ir nelieli sporta laukumi un trenažieru zāles. Augstkalnes vidusskolā ir izremontēta sporta zāle, kur bērni un jaunieši var darboties pēcpusdienās un pa vakariem.  Lai atbalstītu ģimenes, katrā pagastā ir arī ģimenes atbalsta centriņi, kur bērni var pavadīt brīvo laiku pēc nodarbībām skolā. Centriņi ir aprīkoti ar bērniem atbilstošu inventāru, tur tiek piedāvātas arī  dažādas radošās nodarbības. Kā atbalstu  ģimenēm ar bērniem pašvaldība ir nodrošinājusi  logopēda pakalpojumu.

VARAM informē, ka no 2. līdz 31. oktobrim ikviens iedzīvotājs aicināts novērtēt savas vai arī citu pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm dažādās jomās.

Šajā konkursā svarīgs ir arī jūsu viedoklis, jo tas var palīdzēt uzvarēt tieši jūsu pašvaldībai! Balsot par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem var interneta vietnē www.vietagimenei.lv. Priecāsimies arī par ierosinājumiem, kādu atbalstu ģimenēm no pašvaldības vēlaties vēl saņemt. To varēsiet ierakstīt balsojuma anketā,” uzsver VARAM.

Lai piedalītos balsojumā, nepieciešams reģistrēties ar savu “Facebook”, draugiem.lv profilu vai e-pasta adresi. Balsot var ne tikai par tām 55 pašvaldībām, kas piedalās konkursā, bet arī par jebkuru citu. Šis balsojums gan netiks ņemts vērā konkursā, bet noderēs pašvaldībām atbalsta pasākumu plānošanā ģimenēm ar bērniem.

Aktīvi balsojot, ikviens var palīdzēt sev un savai pašvaldībai tikt pie jauna rotaļu laukuma. To papildus VARAM balvai iegūs kāda no tām četrām pašvaldībām, kas tiks atzītas par ģimenei draudzīgākajām un kuras balsotāju īpatsvars būs lielāks pret kopējo pašvaldības iedzīvotāju skaitu. Pašvaldībai tikai būs jāpiemeklē bērniem droša un piemērota vide rotaļu laukuma ierīkošanai. Rotaļu laukumu dāvinās SIA “Jūrmalas Mežaparki”.

Tāpat katrs, kas sniegs vērtējumu kaut vai par vienu pašvaldību, piedalīsies izlozē. Tajā katru nedēļu varēs laimēt dāvanu karti 50 eiro vērtībā ģimenes izklaidei, kā arī citas balvas. Piemēram, katru nedēļu izlozēs trīs mobilo sakaru operatora “Amigo” dāvātās mobilo tālruņu uzlādes baterijas un divas ieejas biļetes (katra 2 cilvēkiem) uz starptautisko izstādi “Baltic Beauty 2017”, kā arī trīs “Rimi” dāvanu kartes 10 eiro vērtībā.

e-pasta adrese: tervetesnd@zemgale.lv