Piektdiena, 22. Jūnijs | Laimdots, Laimiņš, Ludmila
AAA

Annas Brigaderes pamatskolas pārstāvji viesojās Polijā

Laika posmā no 28.maija līdz 3. jūnijam neliela delegācija no Annas Brigaderes pamatskolas – skolotājas: Evita Deičmane, Ina Lukaže, Maija Klāsupa un divas skolnieces: Luīze Patrīcija Laizāne un Helīna Anna Laizāne Erasmus+ projekta “EcoActive” ietvaros devās vizītē uz Polijas pilsētu Pulawy, kur piedalījās eko nedēļas aktivitātēs un vadīja mācību stundu par eko resursiem. Projektā iesaistītie pedagogi un abas skolnieces bija sagatavojušas eko prezentāciju par vietējo resursu – biogāzi un divas izglītojošas eko spēles.

  • Starptautiskā Erasmus+ projekta „EkoAktīvs” ietvaros laikā no 28.05.2017. līdz 03.06.2017. Annas Brigaderes pamatskolas komanda piedalījās koordinētājvalsts Polijas organizētajā eko nedēļā.
  • Eko nedēļa iesākās ar izzinošu pastaigu pa zaļo Varšavu un, protams, ar visu starptautiskā projektu dalībnieku pirmo satikšanos. Koordinatori no Polijas, Slovēnijas, Itālijas, Nīderlandes un Latvijas priecīgi iepazīstināja cits citu ar savas skolas pārstāvjiem.
  • Pirmdien skolā notika svinīga starptautiskās eko nedēļas atklāšanas ceremonija ar izglītības pārvaldes apsveikuma runu, ar eko modes uzvarētāju paraugdemonstrējumiem. Iepazināmies ar Pulawy pilsētas ķīmisko rūpnīcu, kas ir viena no lielākajām rūpnīcām Polijā, apmeklējām „Maģiskos dārzus’’- šī atrakciju parka apmeklējums visiem projekta dalībniekiem bija kā dāvana no parka līdzīpašniekiem.
  • Otrdiena bija ļoti nozīmīga diena, jo katra valsts vadīja vienu eko stundu par projekta pirmā gada galveno tēmu – resursiem. Mēs bijām sagatavojuši eko etīdes un pamatsagataves, lai skolēni varētu izspēlēt ēnu teātri un uzzinātu arī kaut ko jaunu par saudzīgu izturēšanos pret resursiem. Viss izdevās.
  • Trešdien apmeklējām pilsētas rātsnamu un devāmies uz diezgan tālo „Jura Park’ – dinozauru parku. Arī šīs dienas darba kārtība bija saistīta ar eko tēmu izzināšanu un pilsētas resursu apsaimniekošanas sistēmas iepazīšanu.
  • Ceturtdienas vadmotīvs – eco notikums: skolēni iepazīstināja ar prezentācijām par resursiem. Mūsu meitenes stāstīja par vietējo resursu biogāzi. Katras valsts pārstāvji demonstrēja līdzpaņemto eko spēli, mums bija sagatavots izzinošs eko domino „Mežs”.
  • Piektdien apmeklējām dabas muzeju un dabas parku.
  • Sestdien veiksmīgi atgriezāmies mājās, neraugoties pat uz atcelto lidojumu, kas nedaudz lika uzkavēties Varšavas lidostā.
  • Pirmā projekta vizīte bija izdevusies, pirmais projekta gads veiksmīgi aizvadīts.

Maija Klāsupa,

Annas Brigaderes pamatskolas direktora vietniece izglītības jomā

/    
DALIES:      
KONTAKTI
Tērvetes novada dome
  Zelmeņi, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads, LV-3730
  Tālr. 63726012, 28389997, Fax. 63726012
  e-pasta adrese: tervetesnd@tervetesnd.lv
  www.tervetesnovads.lv
PIETEIKTIES JAUNUMIEM
Email *